Ухвала
від 27.09.2017 по справі 365/628/17
ЗГУРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 365/628/17

Номер провадження: 1-кс/365/149/17

У Х В А Л А

Іменем України

27.09.2017 року смт. Згурівка

Слідчий суддя Згурівського районного суду Київської області ОСОБА_1

за участю

секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши в залі судових засідань № 1 клопотання слідчого СВ Згурівського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури юристом першого класу ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В:

25.09.2017 року до суду надійшло вищезазначене клопотання, з якого встановлено, що слідчим відділенням Згурівського відділення поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017110170000241 від 26.08.2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 26.08.2017 року до Згурівського відділення поліції надійшла письмова заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , про те що 25.08.2017 року близько 20 години 00 хвилин в АДРЕСА_1 ОСОБА_6 наніс їй тілесні ушкодження.

Згідно довідки наданої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 госпіталізованого до неврологічного відділення з 26.08.2017 року з діагнозом ЗЧМТ, струс головного мозку і де вона перебувала на лікуванні по 04.09.2017 року, історія хвороби №1616.

Зважаючи на те, що історія хвороби ОСОБА_5 є документами, що містять інформацію про факт її звернення за медичною допомогою, діагноз, така інформація належить до лікарської таємниці, а відтак є охоронюваною законом таємницею.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є потреба встановлення ступеню тяжкості та характеру завданих потерпілій тілесних ушкоджень. Своєю чергою, проведення судово-медичної експертизи вимагає надання експерту для ознайомлення відомостей про стан потерпілого, як на момент отримання тілесних ушкоджень, так і в подальшому.

У зв`язку з цим, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що історія хвороби ОСОБА_5 має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Тому необхідно отримати тимчасовий доступ до її історії хвороби, яка зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також отримати можливість тимчасового вилучення цієї історії хвороби для направлення за місцем проведення судово-медичної експертизи.

Слідчий просить надати тимчасовий доступ до історії хвороби ОСОБА_5 .

На підставі ч. 1 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, направив до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав.

ІНФОРМАЦІЯ_4 в судове засідання свого представника не направила, про час і місце розгляду клопотання була повідомлена у встановленому законом порядку.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

26.08.2017 року за №12017110170000241 до ЄРДР внесені відомості за заявою ОСОБА_5 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України (копія витягу з ЄРДР а.с.5, копія заяви а.с.7).

26.08.2017 року ОСОБА_5 госпіталізованого до неврологічного відділення ІНФОРМАЦІЯ_5 , струс головного мозку і де вона перебувала на лікуванні по 04.09.2017 року (копія довідки ІНФОРМАЦІЯ_6 а.с.8).

Відповідно до статей 39-1 та 40 Основ законодавства України про охорону здоров`я пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта. Медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

В силу п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Згідно зі ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання, як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В силу ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Розглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки неможливо іншим способом, крім отримання тимчасового доступу до історії хвороби потерпілої ОСОБА_5 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_7 і містить необхідну інформацію, довести обставини, які які мають доказове значення у кримінальному провадженні № 12017110170000241.

Керуючись ст.ст.107,159,160,162,163,164,166 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Згурівського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до історії хвороби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , з можливістю тимчасового вилучення усіх документів, з яких складається зазначена історія хвороби і яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_2 , МФО № НОМЕР_1 , код НОМЕР_2 .

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, а саме до 27 жовтня 2017 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_7

СудЗгурівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.09.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69154894
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —365/628/17

Ухвала від 27.09.2017

Кримінальне

Згурівський районний суд Київської області

Хижний Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні