Рішення
від 21.09.2017 по справі 333/7528/16-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

336/7528/17-ц

Пр. 2/336/1610/2017

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2017 року м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А., при секретарі Брагіній І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей до ОСОБА_1 про стягнення надлишково виплаченої заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2016 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначає, що 04.01.2016 року Наказом Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей за № 01-ВК відповідачку прийнято на посаду старшого майстра.

Наказом № 19-ВК від 19.01.2016 року ОСОБА_1 звільнено з посади за згодою сторін.

Відповідно до довідки Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей ОСОБА_1 нараховано заробітну плату за січень 2016 року за 19 робочіх днів в розмірі 3819 грн. 20 коп.

29.01.2016 року відповідач надала лікарняний АГШ№67742, проте не надала довідки форми ОК-7.

В лютому 2016 року відповідачці проведено нарахування компенсації за невикористану відпустку в сумі 367 грн. 84 коп.

У березні 2016 року відповідачці нараховано лікарняний з ФОП 5 календарних днів 226 грн. 35 коп. та 5 календарних днів з ФСС ТВП-226 грн. 35 коп., проведено коригування-утримання заробітної плати за 8 робочих днів в сумі 1608 грн. 09 коп.

Станом на 01.04.2016 року сума зайве сплаченої заробітної плати Державним навчальним закладом Дніпрорудненський професійний ліцей на користь ОСОБА_1 складає 1096 грн. 22 коп.

Посилаючись на те, що відповідач в добровільному порядку відмовляється сплатити суму зайве сплаченої заробітної плати, просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість та судові витрати.

Представник позивача в судове засідання не з'явився надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача, на задоволенні позовних вимог в повному обсязі наполягав, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася з невідомих причин, викликалася шляхом направлення судових повісток.

Про зміну свого місця проживання(перебування)під час судового провадження, причини неявки у судове засідання відповідачка суд не повідомила.

Відповідно до ст.74 ч.1,3 ЦПК України, судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик, судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за три дні до судового засідання,судова повістка надсилається фізичній особі за адресою її зареєстрованого місця проживання або перебування.

З матеріалів справи видно, що відповідачка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1

За вказаною адресою реєстрації ОСОБА_1 були направлені судова повістка з додатками, які повернуті на адресу суду установою пошти в зв*язку із закінченням терміну зберігання.

Статтею 76 ЦПК України встановлено порядок вручення судових повісток, зокрема в частині 1 цієї статті вказано, що судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку.

Відповідно до ст.224,225 ЦПК України суд на згодою представника позивача ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Всебічно вивчивши обставини справи, дослідивши надані письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений позов є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 ЦПК України у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.

Судом встановлено, що Державний навчальний заклад Дніпрорудненський професійний ліцей є підпорядкованим Міністерству освіти і науки державним професійно-технічним навчальним закладом, та має право на звернення до суду із позовом.

Так, відповідно до наказу № 01-ВК про прийняття на роботу від 04.01.2016 року ОСОБА_1 прийнято на посаду старшого майстра з посадовим окладом 2728 грн. згідно штатного розпису строком до 01.07.2016 року.

Наказом № 19-ВК від 19.01.2016 року ОСОБА_1 звільнено з посади за згодою сторін. Крім того, призначено виплатити їй компенсацію за невикористану відпустку за період роботи з 04.01.2016 року по 29.01.2016 року в кількості 4 календарних днів.

Відповідно до довідки Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей станом на 01.06.2016 року ОСОБА_1 нараховано заробітну плату за січень 2016 року за 19 робочих днів в розмірі 3819 грн. 20 коп. В лютому нараховано компенсацію за невикористану відпустку в сумі 367 грн. 84 коп. У березні 2016 року відповідачці нараховано лікарняний з ФОП 5 календарних днів 226 грн. 35 коп. та 5 календарних днів з ФСС ТВП-226 грн. 35 коп., проведено коригування-утримання заробітної плати за 8 робочих днів в сумі 1608 грн. 09 коп.

Станом на 01.04.2016 року сума зайве сплаченої заробітної плати Державним навчальним закладом Дніпрорудненський професійний ліцей на користь ОСОБА_1 складає 1096 грн. 22 коп.

На адресу ОСОБА_1 позивачем направлено повідомлення про необхідність сплатити суму зайве сплаченої заробітної плати, проте відповідачка в добровільному порядку вищезазначену суму не сплатила.

Відповідно до ст.127 КЗпП України відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу: для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми; при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв'язку з переходом на пенсію; при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (ст.136 КЗпП України).

Також ст.1212 ЦК України зобов'язує особу, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), повернути потерпілому це майно.

При цьому ст.1215 ЦК України встановлює, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Таким чином, законодавством України не передбачено повернення працівником підприємству зайво виплачених коштів, крім випадків, встановлених ст.127 КЗпП України та ст.1215 ЦК України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 лист непрацездатності за січень місяць був наданий після того, як була нарахована заробітна плата. Кінцевий розрахунок виплат з урахуванням отриманої довідки форми ОК-5, проведення утримання обов*язкових внесків та проведення на рахунку за лікарняний та невикористану відпустку сформований станом на 30.05.2016 року.

Відповідно до ст.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24.12.1999 року Про практику застосування судами законодавства про оплату праці при вирішенні спорів, пов язаних з застосуванням ст.127 КЗпП України, суди мають враховувати, що : вимоги про повернення працівником авансу, виданої в рахунок заробітної плати, і сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок, а також погашення невитраченого і своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження, переведення до іншої місцевості чи на господарські потреби, розглядаються судами в тому разі, коли роботодавець не має можливості провести відрахування із заробітної плати, у зв язку з тим, що працівник оспорює підстави і розмір останнього, або минув місячний строк для видання відповідного наказу (розпорядження), або інших причин. До лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період.

У відповідності до ч.2 ст.233 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган може звернутися до суду з приводу стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, в річний строк з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

Оцінюючи докази у справі, суд вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми, що в своїй сукупності дають можливість зробити висновок, що позов обґрунтований і такий, що підлягає задоволенню оскільки судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 отримала від Державного навчального закладу Дніпрорудненський профсійний ліцей зайво виплачену заробітну плату у сумі 1096 грн. 22 коп.,але не повернула позивачу, у зв язку з цим переплата по заробітній платі підлягає примусовому стягненню з відповідача на користь позивача.

На час розгляду справи відповідачкою не надано доказів про те, що сума зайве сплаченої заробітної плати нею повністю або частково повернута.

Таким чином суд дійшов висновку, що позивач правомірно звернувся до суду за захистом своїх прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст. 3, 10, 11, 57, 60, 88, 208-209, 212, 213-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст. 127, 233, ст. 1212, 1215 ЦК КЗпП України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою АДРЕСА_1,на користь Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей , на р/р 354222010010252, МФО 813015, ГУДКУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 02543845 суму зайве сплаченої заробітної плати в розмірі 1096 (одна тисяча дев*яносто шість) грн. 22 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою АДРЕСА_1,на користь Державного навчального закладу Дніпрорудненський професійний ліцей , на р/р 354222010010252, МФО 813015, ГУДКУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 02543845, судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 днів після його проголошення шляхом подання апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Ю.А.Галущенко

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення21.09.2017
Оприлюднено29.09.2017
Номер документу69182187
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —333/7528/16-ц

Рішення від 21.09.2017

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Галущенко Ю. А.

Ухвала від 10.08.2017

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Галущенко Ю. А.

Ухвала від 06.06.2017

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Галущенко Ю. А.

Ухвала від 17.05.2017

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Галущенко Ю. А.

Ухвала від 21.03.2017

Цивільне

Василівський районний суд Запорізької області

Степаненко Ю. А.

Ухвала від 21.02.2017

Цивільне

Василівський районний суд Запорізької області

Степаненко Ю. А.

Ухвала від 09.02.2017

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Фунжий О. А.

Ухвала від 03.01.2017

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Фунжий О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні