ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/4775/17
Провадження № 2/362/2452/17
У Х В А Л А
25.09.2017 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Корнієнка С.В., при секретарі - Дрозденко К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові заяву позивача ТОВ ОСОБА_1 КОМПАНІ про забезпечення позову у справі за позовом ТОВ ОСОБА_1 КОМПАНІ до Приватного підприємства Фірма ІНВЕСТЦЕНТР та ОСОБА_2 про розірвання договору поставки та стягнення коштів,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з заявою про накладення арешту на банківські рахунки ПП Фірма ІНВЕСТЦЕНТР та ОСОБА_2, посилаючись на перебування в провадженні Васильківського міськрайонного суду Київської області цивільної справи за їх позовом до вищезазначених юридичної та фізичної особи про солідарне стягнення з них грошових коштів у сумі 484 314 грн.
З огляду на те, що до моменту прийняття судового рішення по справі, існує реальна загроза, що власники підприємства та фізична особа припинити свою діяльність та у разі задоволення позову виконання рішення суду буде неможливим у зв'язку з відсутністю будь-яких активів відповідачів, а тому просять суд вжити заходів забезпечення позову та накласти арешт на їх банківські рахунки.
Суд вважає можливим слухати справу у відсутність сторін, відповідно до вимог ч.1 ст.153 ЦПК України, за положеннями якої, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Порядок забезпечення позову, в тому числі, шляхом накладення арешту на майно, передбачений положеннями ст.151-154 ЦПК України.
Відповідно до положень ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; 2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Як вбачається з роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року, забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень п.2 вищезазначеної постанови, вирішуючи питання щодо застосування певного виду забезпечення позову, суди повинні виходити з того, що наведений у ч.1 ст.152 ЦПК перелік видів такого забезпечення не є вичерпним, тому за наявності відповідного клопотання можуть бути застосовані й інші його види, але з урахуванням обмежень, установлених ч.4 зазначеної статті.
Згідно п. 4 постанови, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи заявлені позовні вимоги, приймаючи до уваги доводи позивача про існування загрози, що призведе до неможливості виконання рішення чи утруднить його виконання, а також порушить збалансованість інтересів сторін та істотно порушить права та законні інтереси позивача по справі до вирішення спору по суті та набрання рішенням законної сили, а тому суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню.
З урахуванням викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 151-153 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Заяву позивача ТОВ ОСОБА_1 КОМПАНІ задовольнити.
Накласти арешт на банківські рахунки відповідачів ПП Фірма ІНВЕСТЦЕНТР (76019, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Тичини, буд. 8 а , офіс 273, код ЄДРПОУ 31263441) та ОСОБА_2 (Київська область, Васильківський район, с. Данилівка, провулок Вишневий, 14, ІПН № НОМЕР_1) в межах суми солідарного стягнення грошових коштів за цивільним позовом в розмірі 484 314 грн.
Стягувач: ТОВ ОСОБА_1 КОМПАНІ , 03187, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 48 ап. , офіс 203, код ЄДРПОУ 40209387;
Боржник: приватне підприємство Фірма ІНВЕСТЦЕНТР (76019, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Тичини, буд. 8 а , офіс 273, код ЄДРПОУ 31263441).
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або закінченню апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя Корнієнко С.В.
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2017 |
Оприлюднено | 29.09.2017 |
Номер документу | 69187051 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Корнієнко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні