Ухвала
від 28.09.2017 по справі 538/816/17
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 538/816/17

Провадження № 2-о/538/45/17

У Х В А Л А

про залишення заяви без розгляду

28 вересня 2017 року Лохвицький районний суд Полтавської області в складі :

головуючого - судді Алтухової О.С.,

при секретарі - Волошиній Л.О.,

за участю представника заявника ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лохвиці цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , зацікавлені особи: Пісківська сільська рада Лохвицького району Полтавської області, відділ Держгеокадастру у Лохвицькому районі Полтавської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, просив встановити та визнати факт, що кадастровий номер 5322684900:00:003:0677, зазначений в Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯК № 655186, який зареєстрований в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 532260001000731 від 21.02.2012 року та належав померлому ОСОБА_3, відповідає дійсному кадастровому номеру зазначеної земельної ділянки.

Як вбачається із заяви ОСОБА_2, метою встановлення факту, що має юридичне значення, є отримання свідоцтва про право на спадщину за законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

П. 53 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 р., в редакції постанови КМУ від 23.08.2016 р. № 553 (далі - Порядок № 1127) передбачено, що для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об'єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв'язку із втратою, пошкодженням чи зіпсуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подаються: 1)копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно; 2) оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження або місцевої чи регіональної сфери розповсюдження за місцезнаходженням нерухомого майна, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім'я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа). Згідно п. 66 Порядку № 1127 для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються документи, необхідні для відповідної реєстрації, передбачені статтею 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та цим Порядком, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу. Державна реєстрація права власності на підставі заяви спадкоємця проводиться шляхом внесення до Державного реєстру прав відомостей про суб'єкта права власності - спадкодавця з обов'язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи.

Згідно ч. 4 ст. 256 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Відповідно до ч. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що в даному випадку існує спір про право на спадщину, який повинен розглядатися в порядку позовного провадження.

На підставі наведеного та керуючись ч.6 ст.235, ч.4 ст.256 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 , зацікавлені особи: Пісківська сільська рада Лохвицького району Полтавської області, відділ Держгеокадастру у Лохвицькому районі Полтавської області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без розгляду.

Роз'яснити ОСОБА_2 право на подачу позову на загальних підставах.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Лохвицький районний суд Полтавської області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала надрукована у нарадчій кімнаті в одному примірникові.

Суддя Лохвицького

районного суду м. Донецька О.С.Алтухова

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення28.09.2017
Оприлюднено29.09.2017
Номер документу69188711
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —538/816/17

Ухвала від 03.10.2017

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Алтухова О. С.

Ухвала від 28.09.2017

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Алтухова О. С.

Ухвала від 20.09.2017

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Алтухова О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні