Справа № 761/31126/17
Провадження № 1-кс/761/19774/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю адвоката ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання директора ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» ОСОБА_5 про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в:
До Шевченківського районного суду м. Києва звернувся директор ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» ОСОБА_5 з клопотанням в порядку ст.174 КПК України, посилаючись на те, що ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 18.08.2017 задоволено клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 в межах кримінального провадження №32016100110000197 від 29.11.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 212, ч.2 ст. 209 КК України та накладено арешт на грошові кошти ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД», які знаходяться на банківських рахунках в Філії "Розрахунковий центр" ПАТ КБ "Приватбанк" № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (долар США); в ПАТ "ОТП Банк" № НОМЕР_3 (українська гривня); в ПуАТ "КБ "Акордбанк" № НОМЕР_4 (російський рубль, долар США, українська гривня) із забороною відчужувати кошти в частині видаткових операцій за вказаними рахунками.
В обґрунтування доводів посилається на те, що представник підприємства не був присутнім при розгляді клопотання про накладення арешту, а тому судом не були враховані його доводи.
Окрім того, вказує на те, що грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» перераховані на рахунки підприємства від контрагентів відповідно до чинного законодавства та діючих договірних відносин, які відображені в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності, що підтверджується виписками по особовим рахункам товариства.
Вважаючи, що арешт накладено необґрунтовано, без врахування фактичних обставин та доказів, просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 18.08.2017.
У судовому засіданні представник ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» - ОСОБА_3 підтримала вимоги, викладені у клопотанні, вказала на те, що накладення арешту блокує діяльність підприємства.
Слідчий ОСОБА_4 проти клопотання заперечував, зазначив, що грошові кошти які знаходяться на рахунках можуть бути доходом від вчиненого кримінального правопорушення та набуті протиправним шляхом, просив відмовити у задоволенні клопотання з метою збереження речових доказів.
Разом з тим зазначив, що відносно директора ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» ОСОБА_7 внесенні відомості до ЄДРД у вказаному кримінальному провадженні.
Заслухавши доводи представника заявника, слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
У відповідності до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 18.08.2017 накладено арешт на грошові кошти ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД», що знаходяться на рахунках зазначених вище банківських установ.
Зі змісту ухвали слідчого судді вбачається, що розгляд клопотання про накладення арешту здійснювався у відсутності власника цього майна з метою забезпечення арешту майна.
За змістом положень ст. 2 КПК України, при застосуванні будь-якого заходу забезпечення кримінального провадження має бути забезпечено дотримання прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Згідно з ч. 1 ст. 167 КПК арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому КПК порядку. Відповідно до вимог КПК арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Поряд з тим, застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна повинен узгоджуватися з вимогами ст. 132 КПК України.
Відповідно до п. 1 , 2 ч. 2 ст. 132 КПК застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно з ч.1, 2 ст. 42 КПК України, підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. ст. 276 279 КПК, повідомлено про підозру або особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення; обвинуваченим є особа, обвинувальний акт щодо якої передано до суду в порядку, передбаченому ст. 291 КПК України.
Разом з тим, слідчим не надано даних, які б переконливо свідчили про наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, не наведено доказів щодо обґрунтованості втручання в господарську діяльність підприємства у такий спосіб, як накладення арешту.
Внесення даних до ЄРДР є лише підставою для початку здійснення досудового розслідування і не може бути доказом вини в розумінні вимог ст. 84 КПК України.
Зважаючи на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність правових підстав для скасування арешту, накладеного на рахунки товариства згідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 18.08.2017.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 42, 132, 169, 170-174, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання директора ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» ОСОБА_5 про скасування арешту майна задовольнити.
Скасувати арешт майна, накладеного ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 18.08.2017 на грошові кошти ТОВ «ІНТЕРТЕПЛОТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40911465), які знаходяться на банківських рахунках в Філії "Розрахунковий центр" ПАТ КБ "Приватбанк", м. Київ (МФО 320649) № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (долар США); в ПАТ "ОТП Банк" (МФО 300528) № НОМЕР_3 (українська гривня); в ПуАТ "КБ "Акордбанк" (МФО 380634) № НОМЕР_4 (російський рубль, долар США, українська гривня).
Скасувати заборону відчужувати кошти в частині видаткових операцій з банківських рахунків TOB «Інтертеплотрейд» (код ЄДРПОУ 40911465) в Філії "Розрахунковий центр" ПАТ КБ "Приватбанк", м. Київ (МФО 320649) № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (долар США); в ПАТ "ОТП Банк" (МФО 300528) № НОМЕР_3 (українська гривня); в ПуАТ "КБ "Акордбанк" (МФО 380634) № НОМЕР_4 (російський рубль, долар США, українська гривня).
Повний текст ухвали виготовлено 29.09. 2017.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 69219558 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мєлєшак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні