Постанова
від 25.09.2017 по справі 814/1671/17
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2017 р.                                                                       Справа № 814/1671/17

          Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Миколаєва Миколаївської області,

до Закритого акціонерного товариства "Термокераміка",

про стягнення заборгованості в сумі 6307,71 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Миколаєва Миколаївської області звернулось до адміністративного суду з позовом про стягнення з закритого акціонерного товариства "Термокераміка" в сумі 6307,71 грн.

Позивач просив розглянути справу за його відсутності.

Судом двічі надсилалося повідомлення за місцезнаходженням відповідача, яке міститься у відомостях про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, але він в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.

У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи неприбуття у судове засідання представника відповідача, та керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження.

          Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.

          Закрите акціонерне товариство "Термокераміка" зареєстрована в якості юридичної особи 20.03.1995 та перебуває на обліку як платник внесків в Центральному об'єднаному УПФУм. Миколаєва Миколаївської області.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач як страхувальник повинен самостійно обчислювати страхові внески застрахованих осіб на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем встановлено несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень-березень 2001 року в сумі 6307,71 грн., в зв'язку із цим на адресу відповідача напралено податкове повідомлення про нарахування зазначених внесків №107 від 21.08.2001 року.

Відповідно до п.5.3.1 п. 3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" ( в редакції, чинній на момент виникнення заборгованості), у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов1язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі відповідного податку, а за їх відсутності- протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Позивачем на підставі ч.3 ст.106 КАС України була виставлена вимога № Ю-239/14 від 05.02.13 про сплату недоїмки на суму 6307,71 грн., яка надсилалась на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Правом на оскарження вимоги до суду відповідачка не скористалася, доводів щодо її необґрунтованості не надала, її законність не заперечувала ні під час цього судового розгляду, ні раніше.

Згідно із п.5 ч. 7 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

          Згідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідачем не надано суду доказів про погашення заборгованості, що є предметом даного адміністративного спору.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, --

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з закритого акціонерного товариства "Термокераміка" (код ЄДРПОУ 23082727) на користь Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Миколаївської області заборгованість в сумі 6307,71 грн. (шість тисяч триста сім грн. сімдесят одна коп.).

3. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.

Суддя                                                                                 В. В. Біоносенко

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.09.2017
Оприлюднено03.10.2017
Номер документу69222940
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —814/1671/17

Ухвала від 30.09.2019

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Біоносенко В. В.

Ухвала від 23.09.2019

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Біоносенко В. В.

Постанова від 25.09.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Біоносенко В. В.

Ухвала від 15.08.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Біоносенко В. В.

Ухвала від 15.08.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Біоносенко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні