Постанова
від 26.09.2017 по справі 821/1372/17
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2017 р.м. ХерсонСправа № 821/1372/17 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області до дочірнього підприємства "Агроком Каховка" товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,

встановив:

Каховське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області (далі - управління ПФУ, позивач) звернулось до суду з позовом до дочірнього підприємства "Агроком Каховка" товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" (далі - ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш", підприємство, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за липень 2017 року у сумі 1438,20 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач є страхувальником та зареєстрований в управлінні Фонду. Відшкодування підприємствами Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку зазначених пенсій здійснюється відповідно до пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1. Проте відповідач не відшкодував таких витрат за липень 2017 року, внаслідок чого утворився борг за цей період у заявленій до стягнення сумі.

Розгляд справи позивач просив здійснювати в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не прибув, заяв про відкладення розгляду справи та письмових заперечень на позов не надав. Копія ухвали про відкриття провадження та закінчення підготовчого провадження з інформацією про дату, час та місце розгляду справи була направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за його місцезнаходженням.

За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

За змістом п. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності Законом № 1058-IV питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених, зокрема, відповідно до пунктів "б"-"з" частини 1 статті 13 Закону № 1788-XII, було врегульовано Законом України від 26.06.1997 № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400/97-ВР), відповідно до пункту 1 статті 1 якого платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Таким чином, відповідач входить до переліку платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Ставка збору відповідно до абзацу 3 пункту 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР складає 100 відсотків від об'єкта оподаткування.

Аналіз наведених законодавчих приписів дає підстави для висновку, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених особам, відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (за списком № 2) покриваються підприємствами та організаціями, а тому відповідач зобов'язаний відшкодовувати такі витрати позивачу.

Відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється у порядку, визначеному Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція).

За змістом п. 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

За змістом пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" спеціальний трудовий стаж для призначення пенсії за віком на пільгових умовах підтверджується записом у трудовій книжці, а за його відсутності - відповідною уточнюючою довідкою, виданою підприємством, установою, організацією або їх правонаступником.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій (пп. 6.4 п. 6 Інструкції).

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пп. 6.7 п. 6 Інструкції).

Судом встановлено, що в ДП "Агроком Каховка" ТОВ "Украгрокомсільмаш" працювала ОСОБА_1. На підтвердження спеціального трудового стажу для призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах управління ПФУ надало суду копію трудової книжки.

Управлінням ПФУ здійснено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", згідно з яким місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з травня 2017 року ОСОБА_1 складає 1438,20 грн.

За інформацією управління ПФУ відповідачем своєчасно не відшкодовано витрати на виплату та доставку пільгових пенсій названій особі за липень 2017 року, загальна сума боргу за цей період становить 1438,20 грн.

За приписами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів сплати зазначених коштів відповідачем до суду не надано, доводи позивача про наявність підстав для їх стягнення відповідачем не спростовані.

Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України,

постановив :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з дочірнього підприємства "Агроком Каховка" товариства з обмеженою відповідальністю "Українська агротехнічна компанія сільськогосподарського машинобудування" (код ЄДРПОУ 32606575) на користь Каховського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області (74800, м. Каховка, вул. Соборності, 36, р/р № 25603300617503 в філії - Херсонського обласного управління АТ "Державний ощадний банк України", МФО 352457, код ЄДРПОУ управління Фонду - 21294968 (код платежу за списком № 2 - 8), заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за липень 2017 року у сумі 1438,20 грн. (одна тисяча чотириста тридцять вісім гривень двадцять копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 10.2.4

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.09.2017
Оприлюднено01.10.2017
Номер документу69223246
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1372/17

Постанова від 26.09.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

Ухвала від 12.09.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні