Ухвала
від 01.10.2017 по справі 280/1315/17
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/1315/17

Провадження № 2/280/796/17

У Х В А Л А

02 жовтня 2017 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полмарт» про розірвання договору оренди земельної ділянки,

встановив:

До суду звернулася позивач з вказаним позовом, в якому просить розірвати укладений у 2014 році між позивачем та відповідачем договір оренди земельної ділянки площею 2,5606 га, що знаходиться за адресою: Слобідська сільська рада Коростишівського району Житомирської області, кадастровий номер 1822585600:03:000:0466, 1822585600:03:000:1466.

Під час вирішення питання про відкриття провадження по справі у відповідності до положень статті 121 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до вимог статей 119 та 120 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: найменування суду, в який подається заява, ім'я (найменування) заявника, їх місце проживання або місце знаходження, поштовий індекс, зміст позовних вимог, ціну позову відносно вимог майнового характеру, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, вказівка доказів, підтверджуючих кожну обставину, перелік прикладених до заяви документів, а так само посилання на норму закону України, на підставі якого він просить суд захистити його права.

Відповідно до положень пункту 2 частини 2 статті 119 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.

В порушення вказаних вимог позивачем не вказано адресу власного проживання.

Згідно положень пункту 3 частини 2 статті 119 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог.

В порушення вказаної норми позивачем у пункті 2 позовних вимог не конкретизовано який саме договір вона просить розірвати, не зазначено дату правочину, його реєстраційний номер та інші реквізити правочину.

Більше того, як вбачається з прохальної частини позову, позивачем серед позовних вимог заявлено вимогу про забезпечення доказів шляхом їх витребування, що є процесуально недопустимим.

Згідно частини 3 статті 133 Цивільного процесуального кодексу України за заявою заінтересованої особи суд може забезпечити докази до пред'явлення нею позову.

При цьому, відповідно до вимог статті 134 Цивільного процесуального кодексу України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.

Відтак, позивачу необхідно виправити вказані недоліки та надати суду виправлену редакцію позовної заяви відповідно до кількості учасників процесу при цьому дотримуючись вимог процесуального закону, щодо змісту заяви сторони про забезпечення, витребування доказів (ст.ст. 133, 134, 137 Цивільного процесуального кодексу України).

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «ОСОБА_2 де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року, тому в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

З урахуванням вимог частини 1 статті 121 Цивільного процесуального кодексу України, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу пятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії ухвали суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 118-122, 293 Цивільного процесуального кодексу України,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полмарт» про розірвання договору оренди земельної ділянки залишити без руху.

Надати позивачу триденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії ухвали суду.

У разі невиконання позивачами вимог вказаних в ухвалі суду у встановлений строк заява вважається неподаною та повертається позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Щербаченко

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення01.10.2017
Оприлюднено02.07.2022
Номер документу69248170
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —280/1315/17

Ухвала від 25.10.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Щербаченко І. В.

Ухвала від 01.10.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Щербаченко І. В.

Ухвала від 02.10.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Щербаченко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні