Рішення
від 24.09.2017 по справі 362/2238/17
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/2238/17

Провадження № 2/362/1677/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2017 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Корнієнка С.В.,

при секретарі - Шевченко М.В.,

розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Біохімік» про зобов'язання вчинення дій,-

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання дій відповідача, які полягають у ненаданні запитуваної позивачем інформації - протиправною та зобов'язання відповідача - в особі його керівника надати йому завірену копію Статуту Садівницького товариства "Біохімік"; завірені копії документів (рішень, протоколів тощо), якими встановлено порядок сплати членських внесків в Садівницькому товаристві "Біохімік"; інформацію щодо складу членів Садівницького товариства "Біохімік", обрання та складу його керівних органів.

В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача вимоги позову не визнав.

Суд, заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши письмові матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч.3 ст.10 та ч.1 ст.60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, які мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У відповідності до вимог статей 1 та 3 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, за захистом яких кожна особа має право звернутися до суду.

Відповідно до вимог ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися за захистом свого особистого майнового права чи інтересу та визначені види та способі їх захисту.

У відповідності до положень ст.51 Закону СРСР «Про кооперацію в СРСР» (від 16.10.1989 року), що діяв до 10 липня 2003 року та ч.2 ст.6 Закону України «Про кооперацію» (від 10.07.2003 року), кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об'єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану та для задоволення своїх житлово-побутових потреб.

Відповідно до положень ст. 100 ЦК України право участі у товаристві є особистим немайновим правом і не може окремо передаватися іншій особі.

Відповідно до ст.ст. 5, 7 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Згідно ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Згідно ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Згідно ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема листів від 30.08.2014 р., 23.09.2014 р., 14.02.3015 р на звернення до голови СТ "Біохімік" ОСОБА_2 про надання позивачу копії статуту СТ "Біохімік", надання інформації щодо порядку сплати членських внесків, про прийняття належним чином моїх членських внесків в СТ «Біохімік» остання відмовила в наданні копії статуту та запропонувала йому продовжувати сплачувати внески в касу іншої юридичної особи, а саме СТ "Глеваха-4", не повідомляючи для цього ніяких підстав.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційно оприлюднених на сайті Міністерства юстиції України, садове товариство СТ "Біохімік" з 06.06.2015 р. внесене в ЄДРПОУ під номером 40380003.

Таким чином, законним правом як члена садового товариства є можливість реалізації та захисту своїх прав, згідно статуту товариства. Зокрема, згідно ст. 12 закону України «Про кооперацію» позивач має право і обов'язок користуватись статутом товариства та належним чином сплачувати членські внески до товариства.

Оскільки статут садового товариства є єдиним документом, що регулює його діяльність, визначає права і обов'язки керівних органів та членів товариства, порядок встановлення розмірів і сплати внесків та інші аспекти функціонування товариства, позивач має право на отримання копії Статуту товариства.

Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, то відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст.ст. 3,10, 11, 60, 61, 79, 88, 212-215, 218, 221, 223, 294 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 - задоволити.

Визнати бездіяльність Садівницького товариства "Біохімік" (код ЄДРПОУ 40380003), яка полягає у ненаданні ОСОБА_1 запитуваної інформації, - протиправною;

Зобов'язати Садівницьке товариство "Біохімік" (код ЄДРПОУ 40380003) в особі його керівника надати ОСОБА_1: завірену копію Статуту Садівницького товариства "Біохімік"; завірені копії документів (рішень, протоколів тощо), якими встановлено порядок сплати членських внесків в Садівницькому товаристві "Біохімік"; інформацію щодо складу членів Садівницького товариства "Біохімік", обрання та складу його керівних органів.

Стягнути з Садівницького товариства "Біохімік" на користь ОСОБА_1 640 гривень судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або закінченню апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя Корнієнко С.В.

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.09.2017
Оприлюднено02.07.2022
Номер документу69249131
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —362/2238/17

Рішення від 24.09.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Рішення від 25.09.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 05.05.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні