Справа № 661/2138/17
Провадження № 2/661/806/17
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2017 року
Новокаховськийміський суд Херсонськоїобласті в складі:
головуючогосудді ОСОБА_1
при секретарі Шевченко Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Новокаховської міської ради, Благодатненської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з відповідним позовом про визнання за ОСОБА_2 права власності на житлову квартиру №3, що розташована за адресою: пр. Перемоги, буд. 25 в м. Нова Каховка Херсонської області та за ОСОБА_3 права власності на земельну ділянку загальною площею 7,18 га, розташовану на території Благодатненської сільської ради Іванівського району Херсонської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті їх дядька ОСОБА_4, померлого 07.08.2015 р. В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що приватним нотаріусом ОСОБА_5 у вчиненні нотаріальних дій та видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно відмовлено з підстав відсутності оригіналів відповідних правовстановлюючих документів.
Враховуючи зазначене, в теперішній час не можуть зареєструвати право власності на спадкове майно, у звязку з чим позивачі просять суд позовні вимоги задовольнити.
Позивачі у судове засідання не зявилися, проте подали письмову заяву про розгляд справи за своєї відсутності, наполягаючи на задоволенні позовних вимог.
Представники відповідачів у судове засідання не зявилится, в адресованих суду заявах просили розгляд справи проводити за своєї відсутності, не заперечуючи проти задоволення позовних вимог.
На підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає можливим, у звязку з неявкою сторін, судове засідання проводити без фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи та письмові докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може предявити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності
Судом встановлено, що 07.08.2015 року помер ОСОБА_4, що підтверджується копією відповідного свідоцтва, повторно виданого 13.11.2015 р., відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Новокаховського міського управління юстиції у Херсонській області.
Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, що складається з квартири № 3 розташованої по пр. Перемоги буд. № 25 в м. Нова Каховка Херсонської області, належної останньому на праві власності, та земельної ділянки площею 7,18 га, розташована на території Благодатненської сільської ради Іванівського району Херсонської області, належної останньому на праві власності на підставі Державного акту про право власності на земельну ділянку серії І-ХС № 015978 від 12.11.2002 року.
Із заповіту посвідченого 16.08.2011 року приватним нотаріусом Новокаховського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за № 3336, вбачається, що ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробив розпорядження, на підставі якого належну йому на підставі Державного акту серії І-ХС № 015978 земельну ділянку, яка розташована на території Благодатненської сільської Ради Іванівського району Херсонської області, загальною площею 7,18 га, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, заповів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, все інше рухоме та нерухоме майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, і взагалі, все те, що буде належати йому за законом на день смерті, заповів ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
З постанови приватного нотаріуса Новокаховського міського нотаріального округу ОСОБА_5 від 09.06.2017 р., вбачається, що у видачі свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовлено з підстав відсутності оригіналів правовстановлюючих документів.
Вказані обставини на даний час перешкоджають позивачам в прийнятті спадщини та реєстрації права власності на спадкове майно.
Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30.05.2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленному цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно ч.5 ст.1268 та ч.3 ст.1296 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Враховуючи вищевикладене та також те, що правомірне набуття права власності позивачами на спадкове майно в судовому засіданні встановлено і підтверджено відповідними доказами, суд вважає позовні вимоги про визнання права власності на житлову квартиру №3, що розташована за адресою: пр. Перемоги, буд.25 в м. Нова Каховка Херсонської області, за ОСОБА_2, та на земельну ділянку загальною площею 7,18 га, розташовану на території Благодатненської сільської ради Іванівського району Херсонської області, за ОСОБА_3 в порядку спадкування за заповітом, після смерті дядька ОСОБА_4 є законними та обґрунтованими.
На підставі, ст.ст. 1261, 1268, 1296, 1270 ЦК України, керуючисьст.ст. 10, 11, 60, 212 - 215, 223 ЦПК України,суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житлову квартиру №3, що розташована за адресою: пр. Перемоги, буд. 25 в м. Нова Каховка Херсонської області в порядку спадкування за заповітом, після смерті дядька ОСОБА_4, померлого 07.08.2015 р.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку, яка розташована на території Благодатненської сільської Ради Іванівського району Херсонської області, загальною площею 7,18 га, кадастровий номер 6522981000:03:043:0009, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в порядку спадкування за заповітом, після смерті дядька ОСОБА_4, померлого 07.08.2015 р.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя Г. М. Чирський
Суд | Новокаховський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2017 |
Оприлюднено | 02.07.2022 |
Номер документу | 69265036 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новокаховський міський суд Херсонської області
Чирський Г. М.
Цивільне
Новокаховський міський суд Херсонської області
Чирський Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні