ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення зустрічної позовної заяви
"04" жовтня 2017 р.№ 916/1750/17
Суддя Господарського суду Одеської області Никифорчук М.І., розглянувши зустрічну позовну заяву (вх. ГСОО №2529/17) ОСОБА_1 "Б-ПРОЕКТ" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ФЛЕКС" про визнання недійсним контракту (договору) по справі №916/1750/17, -
в с т а н о в и в :
В провадженні судді Господарського суду Одеської області Никифорчука М.І знаходиться справа №916/1750/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ФЛЕКС" до відповідача ОСОБА_1 "Б-ПРОЕКТ" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення 101824,99 грн.
03 жовтня 2017 року до господарського суду надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_1 "Б-ПРОЕКТ" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ФЛЕКС" про визнання недійсним контракту (договору) по справі №916/1750/17.
Відповідно до ст. 60 ГПК України, відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Розглянувши зустрічний позов, суд вважає, що він підлягає поверненню без розгляду за таких підстав.
Відповідно до ст. 54 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Проте, як встановлено судом, зустрічна позовна заява ОСОБА_1 "Б-ПРОЕКТ" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю не містить підпису взагалі.
Відповідно до ч.1 п. 3.5 Постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.12.2011р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» , недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК. Так, позовна заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позивачем не вказано повне найменування сторін та їх поштових адрес, або позовну заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано, або прокурор не зазначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних відносинах, або позовна заява не підписана позивачем.
Відповідно до вимог п.1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву та додаток до неї без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» розмір ставок судового збору за подачу позову до господарського суду з 01 січня 2017 р. складає: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за позов немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як випливає із змісту позову, позивачем заявлена одна вимога немайного характеру - визнання недійсним договору.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2017 року складає 1600 грн. Таким чином, розмір судового збору за подачу вимоги немайного характеру складає 1600 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Проте, до позовної заяви не додано жодного доказу сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву та додаток до неї без розгляду, якщо не надані докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Крім того, відповідно до приписів ст. 56 ГПК України, із змінами, внесеними згідно із Законом N 3382-VI (3382-17) від 19.05.2011р. - Позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Позивачем не додано до позову жодного доказу надіслання сторонам копії зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно до вимог п. 6 ч.1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву та додаток до неї без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Аналізуючи приведене суд вважає, що вказані обставини перешкоджають прийняттю даного позову до провадження.
При цьому суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п.п. 1, 4, 6 ст. 63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в :
Зустрічну позовну заяву (вх. ГСОО №2529/17) ОСОБА_1 "Б-ПРОЕКТ" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАЗЕР ФЛЕКС" про визнання недійсним контракту (договору) по справі №916/1750/17 - повернути заявнику без розгляду.
Додаток : зустрічна позовна заява на 1 (одному) аркуші
Суддя М.І. Никифорчук
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2017 |
Оприлюднено | 06.10.2017 |
Номер документу | 69347073 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Никифорчук М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні