Ухвала
від 02.10.2017 по справі 759/14674/17
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/3231/17

ун. № 759/14674/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2017 року Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві майора поліції ОСОБА_3 , про застосування заходу забезпечення кримінального провадження №12017100080001703 від 27.02.2017 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 366 ч.2 КК України, шляхом надання тимчасового доступу до документів,-

ВСТАНОВИВ:

02.10.2017 року слідчий Святошинського УП ГУНП у місті Києві мойор поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Київської місцевої прокуратури № 8 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ речей і документів - вилучити в оригіналах (здійснити їх виїмку) стосовно ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) за весь період діяльності, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ).

У клопотанні слідчий пояснив, що упровадженні СВ Святошинського УП ГУНП в м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017100080001703 від 27.02.2017 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 366 ч.2 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 будучи призначеним, згідно наказу №137-п від 16 липня 2015 року, на посаду Заступника генерального директора з питань капітальних вкладень ІНФОРМАЦІЯ_2 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), діючи на підставі Посадової інструкції заступника генерального директора з питань капітальних вкладень ІНФОРМАЦІЯ_2 затвердженої 17 червня 2015 року Генеральним директором КО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 , з якою ОСОБА_6 ознайомлений 31.07.2015 року, при цьому будучи службовою особою, постійно виконуючою організаційно-розпорядчі функції, наділений, згідно своїх посадових обов`язків, керівними повноваженнями, маючи умисел спрямований на службове підроблення, яке полягало у видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання вчинив злочин при наступних обставинах.

Видані ОСОБА_6 завідомо підроблені офіційні документи взяті на облік ІНФОРМАЦІЯ_3 та 29.12.2016 року стали підставою для перерахування бюджетних коштів в розмірі 987405,60 грн. на рахунок ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), за роботи які виконані не були.

Згідно інформації із автоматизованих баз даних ДФС України встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 )зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_4 та перебуває на податковому обліку в ОДПІ міста Кропивницький.

Згідно ч.6 ст. 11 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців право доступу до документів, які знаходяться у відповідній реєстраційній справі, мають засновники (учасники) юридичної особи, фізична особа - підприємець, а також уповноважені ними особи та особи, які згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, на підставі письмової заяви та працівники контролюючих і правоохоронних органів на підставі відповідного письмового запиту, якщо такий запит подається у зв`язку із здійсненням ними повноважень, що визначені законом. Державному реєстратору забороняється видавати копії документів, які знаходяться у відповідній реєстраційній справі.

Наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.98 затверджено Інструкцію про призначення та проведення судових експертиз та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень. Згідно науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

Іншим способом отримати оригінали документів, які знаходять в реєстраційній справі та звітній частині ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів та можливість їх вилучення, у органа досудового розслідування не має підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством.

В ході досудового розслідування встановлено, що однією з причин вчиненого кримінального правопорушення є підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб підприємців, а відтак є достатньо підстав вважати про існування реальної загрози зміні чи знищенню вище вказаних документів у разі судового виклику посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ).

На підставі вище викладеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, з метою захисту інтересів суспільства та Держави від кримінальних правопорушень, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.

Згідно ч.2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику представника службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) оскільки є ймовірність вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення відповідної інформації.

Слідчий просив задовольнити клопотання з підстав, зазначених у ньому.

Розглянувши клопотання та вивчивши додані до нього матеріали і докази, суд дійшов висновку, що клопотання відповідає вимогамст. 160 КПК України, є обґрунтованим і підлягає частковому задоволенню за таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до клопотання, інформація, що знаходиться в службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), сама по собі, або у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Оскільки суду не надано відомостей, що докази, про які йде мова у клопотанні, відносяться до переліку, зазначеному у ст.161 КПК України, вказані у клопотанні речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; немає можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Крім того, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність надати слідчому тимчасовий доступ до речей та документів без вилучення, з можливістю ознайомлення з ними та отримати їх копію, оскільки дані документи мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, враховуючи, що слідчим доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та враховуючи, що без такого вилучення не існує реальної загроза зміни або знищення цих документів.

Керуючись ст.ст.7-11,107,110,131,132,159-169,309,395,369-371КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві майора поліції ОСОБА_3 , про застосування заходу забезпечення кримінального провадження №12017100080001703 від 27.02.2017 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 366 ч.2 КК України, шляхом надання тимчасового доступу до документів задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчому СВ Святошинського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 (за письмовим дорученням в порядку ст.40, ст.41 КПК України іншим працівникам Національної поліції України), тимчасовий доступ до речей та оригіналів документів з можливістю зробити їх копії стосовно ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) за весь період діяльності, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме:

-реєстраційна документація (статут, протоколи зборів учасників Товариства, установчі договори, реєстраційні картки, довіреності на право проведення реєстрації Товариства, довіреності по підприємству, накази по підприємству, квитанції про оплату послуг при реєстрації, копії паспортів засновників та посадових осіб, інші документи, які знаходяться в реєстраційні справі) ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 );

-податкові декларації подані ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ),в тому числі в електронному варіанті, при цьому електронні декларації додатково в роздрукованому вигляді завірені належним чином;

-договір про визнання електронних документів, та договори із центром сертифікації про отримання електронного підпису, ІР-адреси та адреси електронної пошти з якої надходить звітність ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 );

-реєстр контрагентів ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), визначених з використанням автоматизованої системи Міндоходів України із зазначенням назви підприємств та їх кодів ЄДРПОУ;

-планові, позапланові, зустрічні перевірки, акти, висновки, перевірки щодо вимог дотримання податкового законодавства вказаного ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 );

-довідка про відкритті рахунки в банківських установах ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 );

-довідка щодо формування відомостей про розбіжності Системи автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів суб`єктів підприємницької діяльності ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 );

-довідка про повний перелік працівників з зазначенням їх анкетних даних, ідентифікаційного номеру, місця реєстрації на території України, які працюють на ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), із зазначенням їх заробітної плати по місячно з моменту реєстрації товариства по теперішній час.

В іншій частині клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, підлягає обов`язковому виконанню. У разі невиконання ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано тимчасовий доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням ст. 166 КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення02.10.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69353940
СудочинствоКримінальне
Сутьзастосування заходу забезпечення кримінального провадження №12017100080001703 від 27.02.2017 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 366 ч.2 КК України, шляхом надання тимчасового доступу до документів

Судовий реєстр по справі —759/14674/17

Ухвала від 02.10.2017

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні