Справа № 365/573/17
Номер провадження: 2/365/358/17
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03.10.2017 року смт. Згурівка
Згурівський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді ХИЖНОГО Р.В.
за участю
секретаря судового засідання НОСОВОЇ О.О.
позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника позивачів ОСОБА_3
представника відповідача
Органу опіки і піклування Згурівської РДА ЛОБОДИ Т.О.
представника третіх осіб Органу опіки і піклування та ССДС
Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації КОВАЛЕВСЬКОЇ В.П.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду № 1 цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Органу опіки і піклування Згурівської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Орган опіки і піклування Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Згурівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування усиновлення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду із вищевказаним позовом, посилаючись на те, що рішенням Згурівського районного суду Київської області від 12 травня 2011 року задоволено заяву про усиновлення позивачами ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 та до актового запису про народження дитини внесені відповідні зміни. Дитина перебувала в сім"ї позивачів з 27 травня 2011 року. З початку проживання дитини в родині стало зрозумілим, що дитина має відхилення розвитку. Позивачі вживали необхідні заходи для адаптації дитини. З 14 березня 2012 року по 24 грудня 2014 року сім"я перебувала на обліку в Службі у справах дітей Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації як така, що має проблеми у вихованні дитини. Дитини систематично тікає з дому, краде гроші, погрожує спалити квартиру, псує речі. Дитина перебувала на стаціонарному лікування в ТМО Психіатрія у м. Києві з 21 жовтня 2015 року по 20 листопада 2015 року, з 2 серпня 2016 року по 29 серпня 2016 року, з 11 квітня 2017 року по 10 травня 2017 року, їй встановлено діагноз: F07.09, наслідки органічного ушкодження центральної нервової системи у формі психоорганічного синдрому з психопатоподібною поведінкою, межева інтелектуально-мнестична недостатність. Спочатку дитина приймала ліки, але на даний час відмовляється робити це. Таким чином, дитина страждає на психічну невиліковну хворобу, про що позивачам не було відомо на час усиновлення. З 2011 року по 2016 рік дитина навчалась у школі І-ІІІ ступенів № 218 Деснянського району м. Києва. В школі характеризувалась негативно, як така, що не виявляє бажання до навчання, має обмежений кругозір, агресивна до критики, конфліктна. З 2016 року вона навчається та виховується в санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів № 21 Оболонського району м. Києва, де характеризується як така, що має поведінкові порушення, схильна до девіантної поведінки, з порушеною соціальною функцією, схильна до істерик, агресивних спалахів, демонстративної поведінки. Позивачі переймались навчанням та вихованням дитини, проте жодного впливу на неї не мають. Дитина відмовляється жити з батьками, відверто заявляє, що не буде їх слухати та робитиме все що захоче. Між позивачами та дитиною склались стосунки, що унеможливлюють їх подальше спільне проживання і виконання усиновлювачами своїх батьківських обов'язків.
Враховуючи вищевикладене, позивачі просять суд скасувати усиновлення, внести зміни до актового запису про народження та передати дитину органу опіки та піклування для подальшого влаштування.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх представник ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали повністю. Додатково позивач ОСОБА_2 пояснив, що дитини він ніколи не бив. Фізичний примус він був змушений застосовувати щоб припинити істерики дитини, її спроби покінчити життя самогубством, втечі з дому. Дитина веде аморальний спосіб життя, активно живе статевим життям, постійно змінює партнерів, неодноразово проходила лікування від венеричних хвороб. Всі спроби змінити поведінку дитини марні. Лікування психічного захворювання не має результатів.
Неповнолітня ОСОБА_8 в судовому засіданні висловила свою думку, що жити надалі з усиновлювачами вона не бажає, слухатись їх не буде, хоче щоб її усиновлення було скасоване.
В судовому засіданні представники відповідача Органу опіки і піклування Згурівської районної державної адміністрації - Лобода Т.О. та третіх осіб Органу опіки і піклування Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації та Служба у справах дітей Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації - Ковалевська В.П. проти задоволення позову не заперечували, зважаючи на ситуацію яка склалась в сім"ї.
Дослідженими в судовому засіданні доказами встановлено, що рішенням Згурівського районного суду Київської області від 12 травня 2011 року задоволено заяву про усиновлення позивачами ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 (копія рішення суду - а.с.7-9). До актового запису про народження внесено відповідні зміни та видано свідоцтво про народження ОСОБА_8, де батьками зазначені позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (копія свідоцтва про народження - а.с.10). Дитина проживає в родині усиновлювачів з 27 травня 2011 року (копія акту про вибуття дитини в сім"ю усиновлювачів - а.с.11). Районною психолого-медико-педагогічною консультацією в ході проведення діагностичного засідання 13 вересня 2010 року зроблено висновок щодо ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно якого інтелект дитини в нормі, мікросоціальна та педагогічна занедбаність, змішаний астигматизм (копія витягу з протоколу діагностичного засідання - а.с.12). Дитина ОСОБА_8 страждає на психічне захворювання та їй встановлено діагноз: F07.09, наслідки органічного ушкодження центральної нервової системи у формі психоорганічного синдрому з психопатоподібною поведінкою, межева інтелектуально-мнестична недостатність та у зв"язку з чим вона періодично проходила стаціонарне лікування в територіальному медичному об'єднанні Психіатрія , що встановлено з копій витягів з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації (а.с.13), копій епікризів з медичної картки стаціонарного хворого (а.с.14-19,54-58). Дитина перебуває на диспансерному обліку у лікаря гастроентеролога за діагнозом: К 29.9, К 82.9, в окуліста: Н 52.2. В 2016 році багаторазово оглядалась дитячим гінекологом та отримувала лікування з приводу захворювання № 77.1 (виписка з історії розвитку дитини - а.с.26-27, копія інформації медичного закладу - а.с.28). В навчальних закладах ОСОБА_8 характеризується негативно (копії характеристик - а.с.20,23, копія інформації про проведену роботу практичного психолога школи - а.с.21). В період з 14.03.2012 року по 24.12.2014 року родина перебувала на обліку в Деснянському районному у м. Києві центрі соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді у зв'язку із проблемами у вихованні неповнолітньої дочки, з дитиною проводилась індивідуальна робота фахівцем Центру (копія повідомлення Центру - а.с.29, довідка Центру - а.с.59). ОСОБА_8 неодноразово тікала від батьків та по кілька днів була відсутня за місцем проживання та навчання, у зв"язку з чим позивачі звертались до поліції (інформація Деснянського управління поліції ГУ НП у м. Києві - а.с.24, копія висновку про результати перевірки - а.с.25). ОСОБА_8 перебувала на контролі у секторі ювенальної превенції Деснянського УП у зв"язку з систематичним залишенням домівки (копія повідомлення - а.30). 13.03.2016 року ОСОБА_8 власноруч написано заяву, якою остання відмовляється жити з батьками та слухатись їх (копія заяви - а.с.22).
Відповідно до ч 1 ст. 238 СК України усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо:
1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання;
2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення;
3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків.
В силу ч.4 ст. 238 СК України усиновлення скасовується від дня набрання чинності рішенням суду.
Згідно зі ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення припиняються на майбутнє права та обов'язки, що виникли у зв'язку з усиновленням між дитиною та усиновлювачем і його родичами.
У разі скасування усиновлення відновлюються права та обов'язки між дитиною та її батьками, іншими родичами за походженням.
У разі скасування усиновлення дитина передається за бажанням батьків або інших родичів їм, а якщо це неможливо, - вона передається на опікування органові опіки та піклування.
В силу положення ст. 241 СК України після набрання чинності рішенням суду про визнання усиновлення недійсним або скасування усиновлення суд у місячний строк зобов'язаний надіслати копію рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Орган державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про скасування усиновлення або визнання його недійсним вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, враховуючи позицію усиновленої дитини та думку представників органів опіки і піклування, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю. В ході судового розгляду судом було встановлено, що дитина ОСОБА_8 страждає на психічну хворобу, про що усиновлювачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не знали і не могли знати на час усиновлення. Крім того, між дитиною та усиновлювачами, незалежно від волі останніх, склались стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачами своїх батьківських обов'язків. Ані усиновлювачі, ані дитина не бажають більше докладати зусиль для збереження сім"ї та подальшого існування їх як родини. За таких обставин, суд вважає, що скасування усиновлення відповідає інтересам позивачів та дитини. Суд вважає за необхідне скасувати усиновлення ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинене позивачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2, внести до актового запису про народження зміни щодо батьківства позивачів по відношенню до дитини, відновивши записи про біологічних батьків та змінивши прізвище та по батькові дитини. Враховуючи те, що після скасування усиновлення дитину не можливо передати біологічним батькам чи іншим родичам, суд вважає за необхідне передати дитину органу опіки і піклування для подальшого влаштування.
Керуючись ст.ст. 238-241 СК України, ст.ст.212-215,218,223 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Органу опіки і піклування Згурівської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: Орган опіки і піклування Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Згурівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування усиновлення - задовольнити повністю.
Скасувати усиновлення ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинене ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Зобов"язати Згурівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області внести зміни в актовий запис № 2 від 11 березня 2003 року, внесений виконавчим комітетом Войківської сільської ради Згурівського району Київської області, вчинений відділом державної реєстрації актів цивільного стану Згурівського районного управління юстиції у Київській області про народження ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, де в графі прізвище змінити з ОСОБА_8 на ІНФОРМАЦІЯ_5 , в графі по батькові змінити з ОСОБА_8 на "ІНФОРМАЦІЯ_5", в графі батько змінити ОСОБА_2 на ОСОБА_9 , в графі мати змінити ОСОБА_1 на ОСОБА_10".
Передати дитину ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, Органу опіки і піклування Згурівської районної державної адміністрації Київської області для подальшого влаштування.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 ( десяти ) днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 ( десяти ) днів з дня отримання копії цього рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ Р.В. ХИЖНИЙ
Суд | Згурівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2017 |
Оприлюднено | 06.10.2017 |
Номер документу | 69373965 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Згурівський районний суд Київської області
Хижний Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні