Постанова
від 26.07.2006 по справі 28/265-06-6622а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28/265-06-6622А

             

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                            9:50 год.                                                    м.Одеса

"26" липня 2006 р.Справа  № 28/265-06-6622А

За позовом :  Прокурор Приморського району м. Одеси  в інтересах держави в особі якою є  Одеське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

до відповідача:             Акціонерне товариство закритого типу „Техмаш”.

Про стягнення  1700 гривень.

Суддя                 Гуляк Г.І.

при секретарі   Бандиш Г.І.

                                                         Представники:

Від позивача:      Цуйлескірі С.С. –пред. прокуратури; Жумбей Л.М. –за дорученням.

Від відповідача:  не з'явився.

Суть спору: Прокурор Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з  Закритого акціонерного товариства „Техмаш” - штрафних санкцій в сумі 1700 гривень.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримують та просять суд стягнути з відповідача штрафні санкції  у розмірі  1700 гривень.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, тому справа розглядається у порядку п. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України , на основі  наявних доказів.

                                     Матеріалами справи встановлено:

Відповідно до ст. 24 Закону України  „Про цінні папери та фондову біржу ” та положення „Про  надання регулярної інформації   відкритими акціонерними товариствами   та підприємствами емітентами  облігацій” затвердженого рішенням  ДКЦПФР  за № 3 від  17.01.2000 року  ( зі змінами та доповненнями) емітент зобов'язаний не менше одного разу на рік  інформувати громадськість  про  своє  господарсько-фінансове    становище    і  результати діяльності (надалі - річний звіт).   Річний звіт публікується не  пізніше  дев'яти  місяців  року, наступного за звітним, і надсилається держателям іменних акцій  та реєструвальному органу. У річному звіті повинні міститись такі дані про емітента:      а) інформація про  результати  господарювання  за  попередній рік;      б) підтверджені   аудитором  (аудиторською   фірмою)   річний баланс та  довідка  про  фінансовий  стан;       в) основні відомості про додатково випущені цінні папери;      г) обґрунтування змін у персональному складі службових осіб.

Але відповідачем  у порушення  вимог статті 24 Закону України „Про цінні папери  та фондову біржу”  не була надана регулярна інформація  у формі річного звіту  про фінансово -  господарську діяльність   акціонерне товариство закритого типу „Техмаш”  за 2003 рік.

На підставі вищевказаного порушення  Одеським територіальним  управлінням державної комісії  з цінних паперів  та фондового ринку  було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від  01.08.2005 року за № 596-ОД. Відповідно до акту було винесено постанову   про накладення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів  за № 677-ОД  від 19.09.2005 року  у розмірі  100 неоподаткованих мінімумів  доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Відповідач штрафну санкцію не сплатив, до теперішнього часу, рішення Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не оскаржено, за таких обставин позивач звернувся до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення 1700 гривень.

Застосування штрафних санкцій передбачено статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та п. 18.3 „Правил розгляду  справ  про правопорушення   вимог законодавства на ринку цінних  паперів та застосування санкцій” , затверджених наказом ДКЦПФР від , передбачено  накладення на юридичних осіб  штрафу за неподання ,  несвоєчасне подання  або подання   за відомо недостовірної  інформації у розмірі  до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян .

Згідно ст.1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.01.1996 року за №448/96 –ВР, державне регулювання ринку цінних паперів- здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до п.1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України за №861/2002 від 25.09.2002 року, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Таким чином, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у данних спірних відносинах є Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Відповідно п. 3  ч. 2 ст. 60 КАС  України,  прокурор здійснює в суді  представництво   інтересів громадянина або держави і може здійснювати   представництво   на будь-якій стадії  адміністративного процесу.

Таким органом відповідно до ст.ст.6,7,13,143 Конституції України, може виступати орган державної влади, якому законом надані повноваження органа виконавчої влади. Орган , уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних стосунках, фактично є позивачем у справах за позовною заявою прокурора.

Суд оцінюючи правильність визначення прокурором органу , на який державою покладено обов'язок по здійсненню контретних функцій у правовідносинах , пов'язаних з захистом інтересів держави. Порушення інтересів держави виражено в тому, що недодержання вимог чинного законодавства з цінних паперів та фондового ринку, підривають авторитет та доцільність місцевої виконавчої влади, посягають на дотримання державного порядку в обігу цінних паперів, послаблюють політику України як правової держави, а також несплата штрафних санкцій тягне за собою неотримання коштів державним бюджетом України. Грошові кошти , які повинні були отримані від сплати штрафних санкцій зараховуються до державного бюджету України. Несвоєчасне отримання коштів від сплати штрафних санкцій вплине на економічний розвиток держави.

Згідно  з п. 6 та п. 7 Розділу 7 Перехідних   положень кодексу  адміністративного  судочинства України передбачає, що до початку діяльності   окружного адміністративного  суду  адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України  , вирішуються   відповідним господарським судом  за правилами   Кодексу адміністративного  судочинства України. При цьому  підсудність  таких справ  визначається  ГПК України.

Оцінюючи вищевикладене у сукупності , суд вважає , що позовні вимоги доведені повністю, тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ст.. 94 КАС України  за рахунок відповідача відшкодовуються  судові витрати, складаються  з державного мита у сумі 102 (сто дві ) гривні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 87,94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд

          

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу „Техмаш ”  (65031, м. Одеса, вул.. Хімічна,буд.. 2 код. ЄДРПОУ 20934609 банківські реквізити відсутні ) штрафні санкції  у розмірі  1700 (одна тисяча сімсот)  гривень   на р/р  31115106600007, МФВ: 828011, код ЄДРПОУ 23213460 в Управлінні Державного казначейства в Одеській області.

3.          Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу „Техмаш ”  (65031, м. Одеса, вул.. Хімічна,буд.. 2 код. ЄДРПОУ 20934609 банківські реквізити відсутні ) до державного бюджету України через управління Держказначейства в  Одеській області на код бюджетної класифікації 22090200, п/р 31117095600008 в управлінні Держказначейства  в  Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 -  держмито в сумі 102 (сто дві) гривні.

Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст.254  Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 Гуляк Г.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.07.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу69375
СудочинствоГосподарське