ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/55251/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Москаленко К.О., при секретарі Березовській К.А., за участю сторони кримінального провадження - слідчого Никитюка С.С., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Никитюка С.С.,про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42017000000000320, -

В С Т А Н О В И В:

21.09.2017 старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Никитюк С.С., за погодженням з заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Березіним С.С., звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий до документів з можливістю вилучення (проведення виїмки) у Головному управлінні регіональної статистики Державної служби статистики України (ідентифікаційний код органу 21680000, юридична адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6), оригіналів усієї фінансової та статистичної звітності благодійної організації Благодійний Фонд Пацієнти України (код ЄДРПОУ 37724810, місцезнаходження юридичної особи: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 4 Б, офіс 14) та благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (код ЄДРПОУ 21721459, місцезнаходження юридичної особи: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 87-А, літ. В) за період з 01.01.2014 по 01.01.2017 (в тому числі, місячні, квартальні, піврічні та річні звіти і баланси з усіма доповнення і додатками до них).

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається,що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.02.2017 під №42017000000000320 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що у період 2014-2016 років, службові особи благодійних організацій Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та Благодійний Фонд Пацієнти України , діючи за попередньою змовою групою осіб, в порушення вимог ст. 11 Закону України Про благодійну діяльність та благодійні організації , відповідно до якої метою благодійних організацій не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій, керуючись корисливим мотивом та метою незаконного особистого збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, із залученням третіх осіб, шляхом закупівлі в останніх за завищеними цінами фармацевтичних засобів та препаратів, а також шляхом проведення безтоварних фінансово-господарських операцій, привласнили кошти міжнародної організації Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria), розташованої у Женеві (Швейцарська Конфедерація), в особливо великих розмірах, що виділялися в якості грантів Україні для закупівлі фармацевтичних засобів/препаратів та проведення інших заходів з попередження та протидії поширенню ВІЛ-інфекцій/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Зважаючи на викладені обставини вчинюваних протиправних дій, з метою повного, всебічного і неупередженого проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні позапланових податкових перевірок і ревізій, а також судово-економічної та судово-почеркознавчої експертиз з метою документального підтвердження фактів привласнення коштів, встановлення розміру завданих матеріальних збитків та підписантів відповідних документів, які призвели до таких наслідків.

Для проведення таких перевірок та експертиз, в тому числі, необхідні документи фінансової та статистичної звітності благодійних організацій Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та Благодійний Фонд Пацієнти України , у яких мають бути відображені суми отриманих та витрачених коштів на закупівлю за завищеними цінами фармацевтичних засобів/препаратів і проведених безтоварних операцій, у зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених документів з можливістю вилучення (проведення виїмки) їх оригіналів .

Згідно інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, благодійні організації Благодійний Фонд Пацієнти України (код ЄДРПОУ 37724810, місцезнаходження юридичної особи: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 4 Б, офіс 14) та Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (код ЄДРПОУ 21721459, місцезнаходження юридичної особи: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 87-А, літ. В) перебувають на обліку у Головному управлінні регіональної статистики Державної служби статистики України (ідентифікаційний код органу 21680000).

Згідно інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Головного управління регіональної статистики, знаходиться даний орган за адресою: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи, просив клопотання задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться речі та документи, з огляду на наявність достатніх підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вислухавши думку слідчого, дослідивши надані в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з підстав, визначених ч.6, ст.163 КПК України, оскільки наявні в матеріалах дані дають достатні підстави вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, та документи, до яких слідчий просить тимчасовий доступ, перебувають у володінні Головного управління регіональної статистики Державної служби статистики України, мають суттєве значення для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, запитувані відомості можуть бути використані як докази обставин, які не можливо довести у інший спосіб.

Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159, 160, 163, 164, 166, 309 КПК України слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Никитюка С.С. погоджене з заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Березіним С.С. про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42017000000000320 - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Никитюку С.С., слідчим слідчої групи, на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні Головного управління регіональної статистики Державної служби статистики України, за адресою: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6, а саме: оригіналів усієї фінансової та статистичної звітності благодійної організації Благодійний Фонд Пацієнти України (код ЄДРПОУ 37724810, місцезнаходження юридичної особи: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 4 Б, офіс 14) та благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (код ЄДРПОУ 21721459, місцезнаходження юридичної особи: 04080, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 87-А, літ. В) за період з 01.01.2014 по 01.01.2017 (в тому числі, місячні, квартальні, піврічні та річні звіти і баланси з усіма доповнення і додатками до них).

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: К.О. Москаленко

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/55251/17-к

Примірник 2 та завірена копія ухвали - надана старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Никитюку С.С.

Виконавець: Москаленко К.О.

21.09.2017

Зареєстровано 07.10.2017
Оприлюднено 09.10.2017
Дата набрання законної сили 21.09.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону