Ухвала
від 06.10.2017 по справі 922/3361/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення справи про банкрутство

"06" жовтня 2017 р.Справа № 922/3361/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.

розглянувши заяву Комунальне підприємство "Проектне бюро міста Ізюма", м. Ізюм про визнання банкрутом Комунальне підприємство "Проектне бюро міста Ізюма", м. Ізюм , код ЄДРПОУ 02081327

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Проектне бюро міста Ізюма" на підставі ст.ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) оскільки має заборгованість перед кредиторами на загальну суму 32 596,65 грн.

Розглянувши надану суду заяву боржника та додані до неї документи про порушення справи про банкрутство суд встановив, що зазначені матеріали підлягають поверненню на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 4 статті 11 Закону про банкрутство, заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.

Статтею 95 Закону про банкрутство надана можливість звернення до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у разі недостатності вартості майна боржника юридичної особи для задоволення вимог кредиторів, а не його відсутності.

Отже, нормами Закону про банкрутство встановлено додаткову вимогу щодо заяви боржника у разі ініціювання ним провадження у справі про власне банкрутство (у т.ч. за ст. 95 Закону про банкрутство) - обов'язкову наявність у такого заявника майна, достатнього для покриття судових витрат, пов'язаних із здійсненням провадження у справі про банкрутство. У визначенні таких витрат слід враховувати, зокрема, оплату винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі, судового збору, сплаченого кредиторами тощо.

Як встановлено судом, заявнику неодноразово було повернуто заяву про порушення справи про банкрутство (ухвалами суду від 31.07.2017 р., 04.08.2017 р., 14.08.2017 р., 19.09.2017 р.) та роз'яснено про необхідність усунення недоліків в заяві.

В ухвалі суду від 19.09.2017 р., зокрема, судом зазначено про необхідність:

- зазначити про майно, що перейшло боржнику від Госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро м. Ізюма, яким чином воно було використано та куди поділось (ст. 5 Статуту);

- надати інформацію щодо використання активів, зазначених в проміжному балансі;

- повідомити про наявність письмової згоди власника боржника на покриття судових витрат у справі про банкрутство.

Суд зазначає, що заявником не усунуто недоліки в повному обсязі, але знову подано до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство.

В матеріалах заяви, зокрема, міститься копія рішення Ізюмської міської ради Харківської області від 23.12.2016 року № 0739 "Про припинення повноважень та призначення ліквідатора КП "Проектне бюро міста Ізюма".

Згідно п.4 зазначеного рішення Ізюмська міська рада вирішила для оплати послуг з ліквідації КП "Проектне бюро міста Ізюма" Управлінню житлово - комунального господарства Ізюмської міської ради укласти відповідний договір про надання послуг з приватною юридичною агенцією "Ваше право".

Однак, заявником до матеріалів заяви такого договору не надано, що не може розцінюватися судом в якості доказів письмової згоди власника боржника на покриття судових витрат у справі про банкрутство.

Як свідчить заява про порушення справи про банкрутство, ліквідатором боржника була проведена інвентаризація майна боржника, за результатами проведення якої встановлена повна відсутність майна КП "Проектне бюро міста Ізюма".

Суд наголошує, що застосування ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" можливо лише в разі недостатності активів для задоволення вимог його кредиторів, а не в разі повної відсутності активів.

Отже, зазначений обсяг активів (їх відсутність) виключає можливість покриття боржником судових витрат у даній справі про банкрутство.

Згідно до абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути заяву боржнику про порушення справи про банкрутство КП "Проектне бюро міста Ізюма" без розгляду, в тому числі оригінал квитанції № 64 від 19.07.2017 р. про сплату судового збору в сумі 16 000,00 грн.

2. Роз'яснити стороні, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя ОСОБА_1

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.10.2017
Оприлюднено10.10.2017
Номер документу69385339
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3361/17

Ухвала від 06.10.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні