ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2017р. Справа № 917/1296/17
за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Гадячгаз", вул.Будька, 26, а, м.Гадяч, Полтавська область, 37300
до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ліцеїст", вул.Полтавська, 88а, корпус 1, м.Гадяч, Полтавська область, 37300
про визнання договору укладеним
Суддя Киричук О.А.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 330/294 від 13.03.2017р., ОСОБА_2, довіреність № 328/292 від 13.03.2017р., ОСОБА_3, довіреність № 940/819/06 від 11.07.2017р.
від відповідача: не з явився
Розглядається позовна заява про визнання укладеним договору на експлуатацію складових газорозподільної системи між сторонами на умовах позивача.
15.09.2017р. до суду через канцелярію суду надійшов відзив на позов (вх. № 11424 від 15.09.2017р.).
21.09.2017р. позивач через канцелярію суду надав письмові пояснення на відзив (вх. № 11633 та 11634 від 21.09.2017р.).
04.10.2017р. та 05.10.2017р. позивач через канцелярію суду надав письмові пояснення в обгрунтування позовних вимог (вх. № 12209 та 12263 відповідно).
Представники позивача наполягають на задоволенні позовних вимог за обґрунтуванням наведеним у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився.
Згідно зі ст.77 ГПК України неявка представників сторін у судове засідання кваліфікується підставою для відкладення розгляду справи у випадку, якщо з-за такої неявки неможливо розглянути певну справу.
Неявка представників позивача у судове засідання 05.10.2017р. не унеможливлює розгляд справи № 917/1296/17, відтак не є підставою для відкладення розгляду справи за ст.77 ГПК України.
У п.3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Зважаючи на те, що розгляд справи вже відкладався, відповідачем висловлена у відзиві позиція стосовно заявлених вимог, у нього була можливість в разі наявності додаткових доказів та обгрунтувань заперечень надати їх суду, на те, що суд не викликав представників сторін у судове засідання, не визнавав їх явку обов'язковою, неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору в даному судовому засіданні.
За даних обставин, враховуючи достатність у матеріалах справи доказів для розгляду спору по суті, приписи ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікована Законом України від 17.07.1997 р. № 475/97-ВР) щодо права кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку, закінчення строку розгляду спору, визначеного ст.69 ГПК України, суд не оцінює неявку відповідача як підставу для подальшого відкладення розгляду справи.
За даних обставин, суд приймає рішення по суті позовних вимог в даному судовому засіданні.
Відповідно до ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.
Згідно з ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши надані докази, суд встановив:
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Гадячгаз (далі -Позивач) с газорозподільним підприємством на підставі ліцензії № 295537 серії АЕ, виданої НКРЕКП 29 березня 2015 року та здійснює господарську діяльність з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ на території м. Гадяч та Гадяцького району Полтавської області в зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають в користуванні Позивача. 27.06.2017 року ПАТ Гадячгаз надано право на провадження ліцензованої діяльності з безстроковим терміном дії ліцензії.
19 вересня 2016 року позивач направив Об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків "Ліцеїст" (далі - Відповідач) лист вих. № 1442\1110 з пропозицією укласти договір на експлуатацію складових газорозподільної системи, до якого було додано проект відповідного договору. Даний лист під особистий підпис отримав керівник ОСББ "Ліцеїст" ОСОБА_4
Позивач стверджує, що його звернення залишилося без задоволення, відповіді на його адресу від відповідача не надходило, Відповідач не підписав договір на експлуатацію складових газорозподільної системи.
У зв'язку із ухиленням відповідача від укладення договору, позивач у позовній заяві просить суд задовольнити позовні вимоги та вважати укладеним договір на експлуатацію складових газорозподільної системи у наступній редакції:
ДОГОВІР №
на експлуатацію складових газорозподільної системи
м. Гадяч 2017 року
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ліцеїст" (далі - Замовник) в особі керівника ОСОБА_4, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Гадячгаз (далі -Виконавець) в особі голови правління ОСОБА_5, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони (далі - Сторони), керуючись Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами, уклали договір на експлуатацію складових газорозподільної системи (далі - Договір) про таке:
ОСОБА_6 Договору
1. За цим Договором Замовник передає Виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Виконавця, який є Оператором газорозподільної системи (Оператором ГРМ), та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи Замовника.
2. Під складовими газорозподільної системи розуміються об'єкти газопостачання, надані Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебуває у власності Замовника, вказані Сторонами в додатку 1 до цього Договору (далі - об'єкт).
3. Надання послуг з експлуатації об'єкта включає здійснення Виконавцем комплексу технічних заходів, необхідних для забезпечення розподілу природного газу, виконання робіт з технічного обслуговування, огляду, обстеження та поточного ремонту, в строки та порядку, що передбачені цим Договором та чинними нормативно-правовими актами (далі - послуги (роботи)).
4. Перелік послуг (робіт) з експлуатації об'єктів газопостачання, що надаються Виконавцем, у якому вказується, зокрема, графік виконання та вартість таких послуг (робіт), є невід'ємною частиною цього Договору.
5. Надання послуг (робіт) здійснюється за умови наявності у Замовника документів, що і підтверджують право власності на об'єкт, а також:
виконавчо-технічної документації на об'єкт згідно з вимогами нормативно-правових актів та нормативних документів;
акта розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін;
відповідності об'єктів газопостачання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 6/4/27119 (далі - Правила безпеки).
II. Вартість послуг (робіт) та порядок розрахунків
1. Вартість послуг (робіт) визначається Сторонами відповідно до переліку послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем Замовнику, за результатом виконаних робіт (послуг).
2. Замовник сплачує Виконавцю вартість фактично наданих послуг (робіт) з експлуатації об'єкта Замовника, визначену в пункті 1 цього розділу, на поточний рахунок Виконавця з урахуванням податку на додану вартість на підставі рахунка Виконавця, але не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надавались послуги (роботи).
3. У разі необхідності проведення капітального ремонту об'єкта чи його частини Виконавець надсилає Замовнику повідомлення. Замовник повинен протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення повідомити Виконавця про спосіб проведення капітального ремонту (Виконавцем чи із залученням спеціалізованих організацій) або про відмову від його проведення.
4. Фактичні обсяги наданих послуг (робіт) оформлюються актом наданих послуг (робіт), який складається та подається Виконавцем на розгляд Замовника у двох примірниках. Замовник зобов'язується протягом 10-ти днів від дати передачі актів наданих послуг (робіт) підписати їх та повернути один примірник кожного акта Виконавцю або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання такого акта. У випадку неповернення Замовником акта наданих послуг (робіт) та ненадання обгрунтованих заперечень щодо нього у визначений строк цей акт вважається погодженим Замовником в редакції Виконавця.
5. Остаточний розрахунок за послуги (роботи), визначені пунктом 3 цього розділу, а також за надання додаткових послуг (робіт) Власнику, пов'язаних з експлуатацією об'єкта, здійснюється не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт) на підставі рахунка Виконавця.
III. Права Сторін
1. Виконавець має право:
1) експлуатувати об'єкт, використовуючи його для провадження своєї господарської діяльності з розподілу природного газу, та здійснювати технічне обслуговування об'єкта;
2) за погодженням із Замовником укласти договір страхування об'єкта на користь Замовника за рахунок Замовника.
2, Замовник має право:
1) контролювати своєчасність та якість надання послуг (робіт) за цим Договором;
2) вимагати від Виконавця надання обгрунтування застосованих цін на послуги (роботи);
3) за письмовим запитом щокварталу отримувати від Виконавця інформацію про технічний стан об'єкта, умови його експлуатації;
4) вимагати від Виконавця належної експлуатації об'єкта, дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів щодо ведення необхідної документації, журналів, відомостей тощо;
5) за попереднім письмовим погодженням з Виконавцем залучати до виконання поточного та/або капітального ремонту об'єкта спеціалізовані організації.
IV. Обов'язки Сторін
1. Виконавець зобов'язується:
1) якісно надавати послуги (роботи), визначені цим Договором, гарантувати безпечні умови експлуатації об'єктів газопостачання за умови додержання Замовником Правил безпеки;
2) додержуватись строків виконання послуг (робіт) згідно з узгодженим Сторонами графіком;
3) надавати Замовнику на його прохання необхідну інформацію про хід надання послуг (робіт);
4) при наданні послуг (робіт) дотримуватись Правил безпеки, державних будівельних норм та правил, інших нормативних документів та нормативно-правових актів щодо порядку, строків та якості виконання робіт, порядку їх оформлення;
5) у разі зміни ринкової ціни на певні види послуг (робіт), необхідних для надання Замовнику передбачених цим Договором послуг, повідомляти Замовника про такі зміни одночасно з пропозицією щодо зміни вартості послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем;
6) приєднувати до об'єкта газопроводи третіх осіб виключно за погодженням із Замовником.
2. Замовник зобов'язується:
1) надати Виконавцю документи, що підтверджують право власності Замовника на об'єкт, виконавчо-технічну документацію на об'єкт, акт розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін, документи про відповідність газоспоживаючого обладнання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки;
2) своєчасно оформлювати акти виконаних послуг (робіт) та розраховуватись з Виконавцем;
3) забезпечити проведення капітального ремонту об'єкта власними силами або відшкодувати витрати на його проведення Виконавцем;
4) брати участь у розслідуванні нещасних випадків та аварій, що стались на об'єкті чи у зв'язку з його використанням.
V. Відповідальність Сторін
1.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
2. За несвоєчасну оплату послуг (робіт) Виконавця Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня, за кожен день прострочення.
VI. Строк дії Договору
1. Цей Договір є укладеним і набирає чинності з дати підписання його Сторонами і діє до 31 грудня 2017 року.
Якщо протягом 1 місяця до закінчення строку дії цього Договору жодна зі Сторін не заявляє про припинення його дії, цей Договір вважається укладеним на такий самий новий строк та на тих самих умовах.
2. Одностороння зміна чи розірвання цього Договору не допускається, крім випадку, передбаченого підпунктом 1 пункту 3 цього розділу. Розірвання цього Договору у випадках, не передбачених пунктом 3 цього розділу, здійснюється в судовому порядку.
3. Цей Договір може бути достроково розірваний:
1) за взаємною згодою Сторін;
2) у випадку припинення Виконавця.
VII. Прикінцеві положення
1. Цей Договір укладений у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу. Один з примірників зберігається у Замовника, інший - у Виконавця.
2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються додатковими угодами до цього Договору.
3. Додаткові угоди, додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу, якщо вони укладені з дотриманням вимог законодавства та підписані уповноваженими представниками Сторін.
4. Сторони зобов'язуються вчасно повідомляти одна одну про зміни свого місцезнаходження (місця проживання), банківських реквізитів, номерів телефонів, факсів, установчих документів та статуса платника податків шляхом направлення листів.
VIII. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Виконавець: Замовник:
ПАТ "Гадячгаз"
37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул.
Будька, 26а
Р/р № 26008236578200 в AT "Укрсиббанк"
м. Харків, МФО 351005, код ЄДРПОУ
телефон: (05354) 2-24-14
Д.І. ОСОБА_7 ОСОБА_4
м.п. 2017 року м.п. 2017 року
Додаток
до п.4 розділу І договору на експлуатацію
складових газорозподільної системи
№ від
2017 р.
Перелік робіт вул. Полтавська, 88 а
вересень - грудень 2016р. №п/пНайменуванняод.виміруціна,грн.факт, кіль кістьперіодич ністьЗагальна вартість, грн. (без ПДВ) 1Перевірка на щільність фланцевих, різьбових з'єднань та зварних стиків на газ-ді в будовуна 100 з'єд нань Д-15 58,21 25 1 раз в рік 14,55 Д-32 67,44 3 1 раз в рік 2,02 Д-40 73,82 12 1 раз в рік 8,86 50 та більше 102,5 15 1 раз в рік 15,38 2Технічне обстеження відключаючого пристрою 1 пристрій -кран 1,33 6 1 раз в міс. 31,92 - електроізолюючий фла нець 4,30 1 раз в міс. 0,00 - засувка 3,11 1 1 раз в міс. 12,44 3Перевірка футляру на зовнішній стіні будинку на щільність 1 перевірка 1,42 6 1 раз в міс. 34,08 Перевірка на загазо ваність підвального приміщення 1 підвальне приміщення
всередині приміщення 13,33 1 1 раз в міс. 53,32 через вентканал 2,67 1 раз в міс. 4Технічне обслуговування кранів на газопроводах 1 кран 188,79 Д до 50мм 26,97 7 1 раз в рік Д 51-86 45,86 1 1 раз в рік 45,86 5Перевірка плавності ходу і закриття запірної арма тури 1 запірна арматура 58,27 1 1 раз в рік 58,27 січень - грудень 2017р № п/пНайменуванняод. виміруціна,грн.факт, кіль кістьперіодич ністьЗагальна вартість, грн.(без ПДВ) 1Перевірка на щільність фланцевих, різьбових з'єднань та зварних стиків на газ-ді в будовуна 100 з'єд нань Д-15 105,84 25 1 раз в рік 26,46 Д-32 122,62 3 1 раз в рік 3,68 Д-40 134,24 12 1 раз в рік 16,11 50 та більше 186.38 15 1 раз в рік 27.96 2Технічне обстеження відключаючого пристрою 1 пристрій - кран 2,58 6 1 раз в міс. 185,76 - електроізолюючий фла нець 4,30 1 раз в міс. 0,00 - засувка 6,02 1 1 раз в міс. 72,24 3Перевірка футляру на зовнішній стіні будинку на щільність 1 перевірка 2,58 6 1 раз в міс. - 185,76 Перевірка на загазо ваність підвального приміщення 1 підвальне приміщення ' всередині приміщення 25,81 1 1 раз в міс. 309,72 через вентканал 5,16 1 раз в міс. 4Технічне обслуговування кранів на газопроводах 1 кран Д до 50мм 49,05 7 1 раз в рік 343,35 Д 51-86 83,38 1 1 раз в рік 83,38 5Перевірка плавності ходу і закриття запірної арма- ЧШУ. 1 запірна арматура 86,05 1 1 раз в рік 86,05
Всього 1805,95 пдв 361,19 всього з пдв 2167,14 Примітка: у вартості не враховані транспортні витрати, використання витратних матеріалів та обладнання.
Заступник голови правління- головний інженер ОСОБА_2
Головний економіст ОСОБА_8
Відповідач, заперечуючи проти позову, вказує, що власники газової мережі, яка згідно з розділом II цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).
Посилаючись на вказану норму, відповідач робить висновок, що законодавцем визначено альтернативність у визначені змісту правовідносин (надання послуг, оренди, господарського відання чи користування з передачею на баланс, або відчуження шляхом купівлі-продажу), при цьому, договірні правовідносини щодо газорозподільних систем мають врегульовуватися лише між Оператором ГРМ та власником газорозподільних систем.
У зв"язку з наведеним, відповідач вважає позов безпідставним.
Крім того, відповідач вказує, що позивач просить визнати укладеним договір між ОСББ Ліцеїст та ПАТ Гадячгаз в редакції та на умовах позивача, у формі, викладеній в прохальній частині позовної заяви, яка відрізняється від запропонованого проекту договору, який є додатком до листа (оферти) вих.№ 1442/1110 від 19.09.2016, а саме розділом II.
При вирішенні спору суд приймає до уваги наступне.
Частиною 7 статті 179 Господарського кодексу України встановлено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України (далі - ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Статтею 181 ГК України визначено загальний порядок укладання господарських договорів.
Так, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі, якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Статтею 187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Беручи до уваги наведені приписи чинного законодавства, обов'язковою умовою щодо спонукання в судовому порядку укласти господарський договір є, зокрема, обов'язковість для сторін укладення договору.
Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу визначені Законом України Про ринок природного газу (далі - Закон).
Згідно із положеннями статті 1 Закону газорозподільна система - технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов'язаних між собою об'єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам (пункт 6).
Відповідно до частини першої статті 37 Закону оператор газорозподільної системи відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання у належному стані та розвиток (включаючи нове будівництво та реконструкцію) газорозподільної системи, якою він користується на законних підставах.
Отже, газові мережі від газорозподільних станцій до споживача є газорозподільною системою за безпечну експлуатацію якої відповідає оператор газорозподільної системи.
На виконання вимог Закону України "Про ринок природного газу" від 09.04.2015р. № 329-VII Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнята постанова від 30.09.2015 № 2494, якою затверджений Кодекс газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ).
Відповідно до п. 1 глави 1 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно Оператори ГРМ.
Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Таким чином, Кодекс ГРМ визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем, яким є ПАТ "Гадячгаз" із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.
Так, відповідно до п. 2 глави 1 розділу ІІІ вказаного Кодексу, власники газової мережі, яка згідно з розділом ІІ цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).
Договори експлуатації, господарського відання та користування укладаються за формами, визначеними у додатках 3-5 цього Кодексу (крім газових мереж, що є державним майном).
Положеннями абзацу 4 пункту 1 глави 5 розділу III Кодексу ГРМ передбачено, що власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з оператором газорозподільної системи (далі - Оператором ГРМ), до об'єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання.
Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем (суміжним суб'єктом ринку природного газу) визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід'ємною частиною договору розподілу природного газу (або у передбачених цим кодексом випадках технічній угоді про умови приймання-передачі газу ГРМ).
Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін в обов'язковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання (місця встановлення вузла обліку) та напрямів потоків природного газу.
За відсутності акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об'єктами суміжних суб'єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об'єкти, зобов'язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.
Отже, відповідно до приписів законодавства, договір на експлуатацію складових газорозподільної системи повинен бути укладений з власниками газових мереж за наявності ОСОБА_2 розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності.
У пункті 4 Кодексу газорозподільних систем визначені значення термінів, які вживаються у цьому Кодексі. Так, Кодексом газорозподільних систем визначено, що власник - це юридична особа, або фізична особа, або фізична особа-підприємець, яка на законних підставах володіє та користується об'єктом, зокрема газовими мережами або об'єктом газорозподільної системи.
Факт того, що відповідач є власником побудованого за адресою м. Гадяч, вул. Полтавська (50 р. Жовтня), 88а газопроводу відповідачем визнається у відзиві.
ОСОБА_9 розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності в даному випадку підтверджується наступним.
Згідно акту-схеми розмежування обслуговування системи газопостачання між ПАТ Гадячгаз та співвласниками житлового будинку ОСББ Ліцеїст від 20 січня 2012 року межею обслуговування системи газопостачання являється засувка Ду 57 мм на газопроводі низького тиску по вул. 50 років Жовтня (Полтавська) 88а м. Гадяч.
В поясненнях позивач повідомив, що завдяки газопроводу низького тиску від засувки Ду57 газифікований виключно житловий будинок по вул. 50 років Жовтня (Полтавська) 88а, який знаходиться на балансі власника, тобто ОСББ Ліцеїст . Засувка Ду 57 на газопроводі - вводі низького тиску, газопровід низького тиску до засувки обслуговується ПАТ Гадячгаз .
Так, п.п. 6 п. 1 ст. 1 ЗУ Про ринок природного газу визначено, що газорозподільна система - технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов'язаних між собою об'єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам.
Позивач пояснив, що однією з інженерних систем багатоквартирних будинків із кількістю поверхів до 10 (включно) є внутрішньобудинкова система газопостачання. Перш ніж газ буде використаний у газовому обладнанні будинку, він проходить через зовнішню розподільну і внутрішньобудинкову мережу газопроводів. Запірним пристроєм, що відключає будинок від зовнішніх газорозподільних мереж є запірна засувка Ду 57 мм на газопроводі низького тиску по вул. 50 років Жовтня (Полтавська) 88а м. Гадяч. Ця засувка, і є лінією розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності. Розподільні газопроводи, що розташовані до неї, є в користуванні, господарському віданні або власності газорозподільного підприємства-оператора газорозподільних систем (оператора ГРМ). А газопроводи і обладнання за нею є спільним майном співвласників багатоквартирного будинку та відповідно знаходиться на балансі ОСББ Ліцеїст , згідно акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності.
Відповідно до ДБН України В.2.5-20-2001 Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання внутрішній газопровід - це ділянка газопроводу від газопроводу-вводу (при установці вимикаючого пристрою всередині будинку) або від ввідного газопроводу до місця підключення газового приладу, газовикористовуючої установки, теплового агрегату тощо.
Внутрішньобудинкові газопроводи виконують функцію розподілу газу в будівлях і спорудах. До внутрішніх мереж багатоквартирних будинків відносяться внутрішньо будинкові стояки і газопроводи, до яких безпосередньо підключені газові прилади, у тому числі зовнішні газопроводи прокладені по стіні житлового будинку.
Таким чином, під складовими газорозподільної системи слід розуміти об'єкти газопостачання, надані Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебувають у власності Замовника.
Крім того, на схемі газопроводу Робочого проекту Газопостачання 27 квартир 1-го під'їзду 5-ти поверхового будинку (гуртожиток професійного аграрного ліцею) по вул. 50 років Жовтня, 88а в м. Гадяч Полтавської області чітко вказана зовнішня розподільна і внутрішньобудинкова мережа газопроводів, що в цілому складають газорозподільну систему.
Вказане свідчить про те, що відповідач в даному випадку є власником саме внутрішньобудинкових газових мереж.
Як зазначалося вище, Кодексом ГРМ передбачено, що власники газової мережі зобов'язані, зокрема укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем. Для внутрішньобудинкових газових мереж, взаємовідносини між їх власником і Оператором ГРМ здійснюються виключно на умовах договору на експлуатацію складових газорозподільної системи за формою, визначеною у додатку 3 до цього Кодексу (глава 1 розділу III Кодексу ГРМ).
Вказане спростовує посилання відповідача на альтернативність у визначені змісту правовідносин (надання послуг, оренди, господарського відання чи користування з передачею на баланс, або відчуження шляхом купівлі-продажу) у правовідносинах, що виникли в даному випадку між сторонами.
Також, судом не береться до уваги посилання відповідача на те, що газопровід був підключений до єдиної газотранспортної системи країни (далі - ЄГСУ) та переданий позивачу в користування на підставі договору на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання від 02 січня 2014 року строком до 02 січня 2019 року з правом сторін на продовження його дії на наступні роки, з наступних підстав.
Так, відповідно до п.1.1. предметом Договору на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання від 02.01.2014 року, на який посилається Відповідач у своєму відзиві, є виконання робіт з планового технічного обслуговування (далі - ТТТО) систем газопостачання (або технічного обслуговування за заявками абонентів (далі - ТОЗ) в терміни, визначені графіком, який є невід'ємною частиною договору.
Відповідно до розділу II Правил безпеки систем газопостачання (надалі ПБСГ) № 285 від 15.05.2015р., технічне обслуговування - це системи обходів (оглядів)., ремонтів, які дають змогу утримувати обладнання в справному стані. При технічному обслуговуванні здійснюються контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання.
Таким чином, за укладеним договором від 02.01.2014 року між ПАТ Гадячгаз та ОСББ Ліцеїст , підприємство зобов'язується виконувати роботи з планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (тобто внутрішньобудинкового газового обладнання).
Вказане свідчить про те, що укладений договір на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та договір на експлуатацію складових газорозподільної системи, що заявлений в позові ПАТ Гадячгаз є різними за своїм змістом, предметом та переліком робіт (відповідно до п. 1 розділу І договору на експлуатацію складових газорозподільної системи, замовник передає виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж виконавця, який є Оператором газорозподільної системи (Оператором ГРМ), та використовується для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи замовника).
Згідно ст. 179 Господарського кодексу України (далі ГК України) майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.
Кабінет Міністрів України, уповноважені ним або законом органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.
Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:
- вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;
- примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;
- типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови;
- договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Як зазначалося вище, Кодексом ГРМ передбачено, що власники газової мережі зобов'язані, зокрема укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем. Для внутрішньобудинкових газових мереж, взаємовідносини між їх власником і Оператором ГРМ здійснюються виключно на умовах договору на експлуатацію складових газорозподільної системи за формою, визначеною у додатку 3 до цього Кодексу (глава 1 розділу III Кодексу ГРМ).
З матеріалів справи вбачається, що запропонований позивачем відповідачу проект договору відповідає формі, визначеній у додатку 3 до Кодексу ГРМ.
Заперечень щодо умов договору відповідач, заперечуючи взагалі необхідність укладення договору, не надав.
Суд погоджується з твердженням позивача про те, що згідно листа ПАТ Гадячгаз від 19.09.2016 року № 1442/1110, в додатку до договору на експлуатацію складових газорозподільної системи, визначений перелік, графік та вартість послуг з експлуатації об'єктів систем газопостачання. З огляду на зазначене, твердження відповідача про не надання графіку, переліку і кількості послуг(робіт) до даного договору є безпідставними.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Згідно ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Позивачем в процесі розгляду справи підтверджені належними та допустимими доказами позовні вимоги, у зв"язку з чим позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судовий збір відповідно до ст. 49 ГПК України покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати укладеним договір на експлуатацію складових газорозподільної системи між Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Ліцеїст" та Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації Гадячгаз на умовах, викладених у наступній формі:
ДОГОВІР №
на експлуатацію складових газорозподільної системи
м. Гадяч 2017 року
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ліцеїст" (далі - Замовник) в особі керівника ОСОБА_4, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Гадячгаз (далі -Виконавець) в особі голови правління ОСОБА_5, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони (далі - Сторони), керуючись Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами, уклали договір на експлуатацію складових газорозподільної системи (далі - Договір) про таке:
ОСОБА_6 Договору
1. За цим Договором Замовник передає Виконавцю в експлуатацію складові газорозподільної системи, які безпосередньо підключені (приєднані) до газових мереж Виконавця, який є Оператором газорозподільної системи (Оператором ГРМ), та використовуються для забезпечення розподілу природного газу споживачам, підключеним (приєднаним) до складових газорозподільної системи Замовника.
2. Під складовими газорозподільної системи розуміються об'єкти газопостачання, надані Замовником для експлуатації Виконавцем, що перебуває у власності Замовника, вказані Сторонами в додатку 1 до цього Договору (далі - об'єкт).
3. Надання послуг з експлуатації об'єкта включає здійснення Виконавцем комплексу технічних заходів, необхідних для забезпечення розподілу природного газу, виконання робіт з технічного обслуговування, огляду, обстеження та поточного ремонту, в строки та порядку, що передбачені цим Договором та чинними нормативно-правовими актами (далі - послуги (роботи)).
4. Перелік послуг (робіт) з експлуатації об'єктів газопостачання, що надаються Виконавцем, у якому вказується, зокрема, графік виконання та вартість таких послуг (робіт), є невід'ємною частиною цього Договору.
5. Надання послуг (робіт) здійснюється за умови наявності у Замовника документів, що і підтверджують право власності на об'єкт, а також:
виконавчо-технічної документації на об'єкт згідно з вимогами нормативно-правових актів та нормативних документів;
акта розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін;
відповідності об'єктів газопостачання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 6/4/27119 (далі - Правила безпеки).
II. Вартість послуг (робіт) та порядок розрахунків
1. Вартість послуг (робіт) визначається Сторонами відповідно до переліку послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем Замовнику, за результатом виконаних робіт (послуг).
2. Замовник сплачує Виконавцю вартість фактично наданих послуг (робіт) з експлуатації об'єкта Замовника, визначену в пункті 1 цього розділу, на поточний рахунок Виконавця з урахуванням податку на додану вартість на підставі рахунка Виконавця, але не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надавались послуги (роботи).
3. У разі необхідності проведення капітального ремонту об'єкта чи його частини Виконавець надсилає Замовнику повідомлення. Замовник повинен протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення повідомити Виконавця про спосіб проведення капітального ремонту (Виконавцем чи із залученням спеціалізованих організацій) або про відмову від його проведення.
4. Фактичні обсяги наданих послуг (робіт) оформлюються актом наданих послуг (робіт), який складається та подається Виконавцем на розгляд Замовника у двох примірниках. Замовник зобов'язується протягом 10-ти днів від дати передачі актів наданих послуг (робіт) підписати їх та повернути один примірник кожного акта Виконавцю або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання такого акта. У випадку неповернення Замовником акта наданих послуг (робіт) та ненадання обгрунтованих заперечень щодо нього у визначений строк цей акт вважається погодженим Замовником в редакції Виконавця.
5. Остаточний розрахунок за послуги (роботи), визначені пунктом 3 цього розділу, а також за надання додаткових послуг (робіт) Власнику, пов'язаних з експлуатацією об'єкта, здійснюється не пізніше п'яти календарних днів після підписання акта наданих послуг (робіт) на підставі рахунка Виконавця.
III. Права Сторін
1. Виконавець має право:
1) експлуатувати об'єкт, використовуючи його для провадження своєї господарської діяльності з розподілу природного газу, та здійснювати технічне обслуговування об'єкта;
2) за погодженням із Замовником укласти договір страхування об'єкта на користь Замовника за рахунок Замовника.
2, Замовник має право:
1) контролювати своєчасність та якість надання послуг (робіт) за цим Договором;
2) вимагати від Виконавця надання обгрунтування застосованих цін на послуги (роботи);
3) за письмовим запитом щокварталу отримувати від Виконавця інформацію про технічний стан об'єкта, умови його експлуатації;
4) вимагати від Виконавця належної експлуатації об'єкта, дотримання вимог нормативних документів та нормативно-правових актів щодо ведення необхідної документації, журналів, відомостей тощо;
5) за попереднім письмовим погодженням з Виконавцем залучати до виконання поточного та/або капітального ремонту об'єкта спеціалізовані організації.
IV. Обов'язки Сторін
1. Виконавець зобов'язується:
1) якісно надавати послуги (роботи), визначені цим Договором, гарантувати безпечні умови експлуатації об'єктів газопостачання за умови додержання Замовником Правил безпеки;
2) додержуватись строків виконання послуг (робіт) згідно з узгодженим Сторонами графіком;
3) надавати Замовнику на його прохання необхідну інформацію про хід надання послуг (робіт);
4) при наданні послуг (робіт) дотримуватись Правил безпеки, державних будівельних норм та правил, інших нормативних документів та нормативно-правових актів щодо порядку, строків та якості виконання робіт, порядку їх оформлення;
5) у разі зміни ринкової ціни на певні види послуг (робіт), необхідних для надання Замовнику передбачених цим Договором послуг, повідомляти Замовника про такі зміни одночасно з пропозицією щодо зміни вартості послуг (робіт) з експлуатації об'єкта газопостачання, що надаються Виконавцем;
6) приєднувати до об'єкта газопроводи третіх осіб виключно за погодженням із Замовником.
2. Замовник зобов'язується:
1) надати Виконавцю документи, що підтверджують право власності Замовника на об'єкт, виконавчо-технічну документацію на об'єкт, акт розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності Сторін, документи про відповідність газоспоживаючого обладнання правилам технічної експлуатації і вимогам Правил безпеки;
2) своєчасно оформлювати акти виконаних послуг (робіт) та розраховуватись з Виконавцем;
3) забезпечити проведення капітального ремонту об'єкта власними силами або відшкодувати витрати на його проведення Виконавцем;
4) брати участь у розслідуванні нещасних випадків та аварій, що стались на об'єкті чи у зв'язку з його використанням.
V. Відповідальність Сторін
1.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
2. За несвоєчасну оплату послуг (робіт) Виконавця Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалась пеня, за кожен день прострочення.
VI. Строк дії Договору
1. Цей Договір є укладеним і набирає чинності з дати підписання його Сторонами і діє до 31 грудня 2017 року.
Якщо протягом 1 місяця до закінчення строку дії цього Договору жодна зі Сторін не заявляє про припинення його дії, цей Договір вважається укладеним на такий самий новий строк та на тих самих умовах.
2. Одностороння зміна чи розірвання цього Договору не допускається, крім випадку, передбаченого підпунктом 1 пункту 3 цього розділу. Розірвання цього Договору у випадках, не передбачених пунктом 3 цього розділу, здійснюється в судовому порядку.
3. Цей Договір може бути достроково розірваний:
1) за взаємною згодою Сторін;
2) у випадку припинення Виконавця.
VII. Прикінцеві положення
1. Цей Договір укладений у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу. Один з примірників зберігається у Замовника, інший - у Виконавця.
2. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються додатковими угодами до цього Договору.
3. Додаткові угоди, додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу, якщо вони укладені з дотриманням вимог законодавства та підписані уповноваженими представниками Сторін.
4. Сторони зобов'язуються вчасно повідомляти одна одну про зміни свого місцезнаходження (місця проживання), банківських реквізитів, номерів телефонів, факсів, установчих документів та статуса платника податків шляхом направлення листів.
VIII. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Виконавець: Замовник:
ПАТ "Гадячгаз"
37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул.
Будька, 26а
Р/р № 26008236578200 в AT "Укрсиббанк"
м. Харків, МФО 351005, код ЄДРПОУ
телефон: (05354) 2-24-14
Д.І. ОСОБА_7 ОСОБА_4
м.п. 2017 року м.п. 2017 року
Додаток
до п.4 розділу І договору на експлуатацію
складових газорозподільної системи
№ від
2017 р.
Перелік робіт вул. Полтавська, 88 а
вересень - грудень 2016р. №п/пНайменуванняод.виміруціна,грн.факт, кіль кістьперіодич ністьЗагальна вартість, грн. (без ПДВ) 1Перевірка на щільність фланцевих, різьбових з'єднань та зварних стиків на газ-ді в будовуна 100 з'єд нань Д-15 58,21 25 1 раз в рік 14,55 Д-32 67,44 3 1 раз в рік 2,02 Д-40 73,82 12 1 раз в рік 8,86 50 та більше 102,5 15 1 раз в рік 15,38 2Технічне обстеження відключаючого пристрою 1 пристрій -кран 1,33 6 1 раз в міс. 31,92 - електроізолюючий фла нець 4,30 1 раз в міс. 0,00 - засувка 3,11 1 1 раз в міс. 12,44 3Перевірка футляру на зовнішній стіні будинку на щільність 1 перевірка 1,42 6 1 раз в міс. 34,08 Перевірка на загазо ваність підвального приміщення 1 підвальне приміщення
всередині приміщення 13,33 1 1 раз в міс. 53,32 через вентканал 2,67 1 раз в міс. 4Технічне обслуговування кранів на газопроводах 1 кран 188,79 Д до 50мм 26,97 7 1 раз в рік Д 51-86 45,86 1 1 раз в рік 45,86 5Перевірка плавності ходу і закриття запірної арма тури 1 запірна арматура 58,27 1 1 раз в рік 58,27 січень - грудень 2017р № п/пНайменуванняод. виміруціна,грн.факт, кіль кістьперіодич ністьЗагальна вартість, грн.(без ПДВ) 1Перевірка на щільність фланцевих, різьбових з'єднань та зварних стиків на газ-ді в будовуна 100 з'єд нань Д-15 105,84 25 1 раз в рік 26,46 Д-32 122,62 3 1 раз в рік 3,68 Д-40 134,24 12 1 раз в рік 16,11 50 та більше 186.38 15 1 раз в рік 27.96 2Технічне обстеження відключаючого пристрою 1 пристрій - кран 2,58 6 1 раз в міс. 185,76 - електроізолюючий фла нець 4,30 1 раз в міс. 0,00 - засувка 6,02 1 1 раз в міс. 72,24 3Перевірка футляру на зовнішній стіні будинку на щільність 1 перевірка 2,58 6 1 раз в міс. - 185,76 Перевірка на загазо ваність підвального приміщення 1 підвальне приміщення ' всередині приміщення 25,81 1 1 раз в міс. 309,72 через вентканал 5,16 1 раз в міс. 4Технічне обслуговування кранів на газопроводах 1 кран Д до 50мм 49,05 7 1 раз в рік 343,35 Д 51-86 83,38 1 1 раз в рік 83,38 5Перевірка плавності ходу і закриття запірної арма- ЧШУ. 1 запірна арматура 86,05 1 1 раз в рік 86,05
Всього 1805,95 пдв 361,19 всього з пдв 2167,14 Примітка: у вартості не враховані транспортні витрати, використання витратних матеріалів та обладнання.
Заступник голови правління- головний інженер ОСОБА_2
Головний економіст ОСОБА_8
3.Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ліцеїст", вул.Полтавська, 88а, корпус 1, м.Гадяч, Полтавська область, 37300, код ЄДРПОУ 34401596 на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Гадячгаз", вул.Будька, 26, а, м.Гадяч, Полтавська область, 37300 , код ЄДРПОУ 05524660 - 1600,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 06.10.17 р.
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2017 |
Оприлюднено | 10.10.2017 |
Номер документу | 69405825 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні