РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ПРО ОСОБА_1 ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
09 жовтня 2017 року Рівне №817/719/15
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., за участю: секретаря судового засідання Єрмошкіної Л.І.; державного виконавця - не прибув; представника позивача - не прибув; представника відповідача - не прибув, розглядаючи у відкритому судовому засіданні заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Гощанському районі Рівненської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "СК Укрінвест" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Рівненським окружним адміністративним судом винесено постанову від 01.04.2015, якою позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Гощанському районі Рівненської області задоволено повністю: стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "СК Укрінвест" суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 2167 грн. 13 коп.
25.05.2015 позивачу по справі виданий виконавчий лист.
27.09.2017 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, де зазначило, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області є правонаступником всіх прав та обов'язків Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Гощанському районі Рівненської області.
Керуючись частиною 2 статті 264 КАС України, суд призначив заяву до судового розгляду.
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, належним чином повідомлене про дату, час і місце розгляду заяви, у судове засідання не прибуло, подало заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без участі повноважного представника.
Відповідач та державний виконавець, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви, у судове засідання не прибули та не повідомили суд про причини неприбуття.
Згідно з частиною 2 статті 264 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності представників сторін, на підставі наявних в матеріалах справи документів.
Відповідно до вимог частини 6 статті 12 та статті 41 КАС України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області в основу заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд зазначає наступне.
На виконанні у Гощанському районному відділі ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області перебуває виконавчий лист №817/719/15, виданий Рівненським окружним адміністративним судом 25.05.2015, про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "СК Укрінвест" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Гощанському районі Рівненської області суми заборгованості по страхових внесках у розмірі 2167 грн. 13 коп., що підтверджено наявною в матеріалах справи постановою про відкриття виконавчого провадження від 18.09.2017.
Судом встановлено, що відповідно до пункту 4 Розділу VІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 №1105-XIV утворений Фонд соціального страхування України в порядку реорганізації шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Припинено управління та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчі дирекції відділень цього Фонду, що є юридичними особами, шляхом приєднання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів (Пункт 5 Розділу VІІ Закону№1105-XIV).
Дана обставина підтверджена витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гощанському районі Рівненської області припинено 12.09.2017, правонаступником є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області (а.с.29-31).
На підставі частини 5 статті 15 Закону України Про виконавче провадження від 02.06.2016 № 1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до частини 1 статті 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №817/719/15, виданого Рівненським окружним адміністративним судом 25.05.2015, стягувача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Гощанському районі Рівненської області, його правонаступником - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Недашківська К.М.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2017 |
Оприлюднено | 10.10.2017 |
Номер документу | 69421346 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Недашківська К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні