Постанова
від 05.10.2017 по справі 819/1557/17
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1557/17

05 жовтня 2017 р.

м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Подлісної І.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Тернопільській області звернулося у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" про надання дозволу на погашення податкового боргу в розмірі 18950 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в розмірі 18950 грн., яка стягнута постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 20.10.2016 по справі № 819/1242/16. Позивач вживав всі заходи у відповідності до вимог статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України) для стягнення зазначеного податкового боргу та за результатом проведених заходів інкасові доручення повернуто позивачу без виконання у зв'язку із відсутністю коштів, а також у зв'язку із відсутністю рахунку платника. Таким чином, у зв'язку з несплатою податкового боргу платником податків та відсутністю коштів на рахунках у відповідача, позивач відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України просить надати дозвіл на погашення податкового боргу відповідача в розмірі 18950 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.

Представник позивача в судове засідання не прибула, проте подала до суду заву в якій просить розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання також не прибув, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.

Частинною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в Тернопільській ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області, як платник податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України та підпункту 16.1.4. пункту 16.1. ст. 16 ПК України на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.

Як випливає з матеріалів справи, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по платежу штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО в розмірі 18950 грн.

Зазначена сума заборгованості підтверджується довідкою про наявність податкового боргу (арк. справи 12) та випискою з інтегрованої облікової картки платника (арк. справи 29).

Відповідно до пункту 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Крім того, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення. (ст. 88 ПК України).

Згідно із пунктом 89.3. ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Таким чином, ПК України визначає послідовний алгоритм дій контролюючого органу щодо стягнення податкового боргу, який передбачає окремі обов'язкові етапи, зокрема, направлення податкової вимоги платнику податків та оформлення акту опису майна у податкову заставу, в подальшому – стягнення податкового боргу за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить боржнику, на підставі судового рішення. Якщо такі заходи не спричинять погашення податкового боргу та при наявності належних доказів їх вжиття до платника податків, податковий орган може звернутися до суду з позовними вимогами щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Суд встановив, що позивач направляв податкову вимогу форми "Ю" від 03.11.2015 № 18095 -23 (арк. справи 13), в подальшому прийнято рішення про опис майна у податкову заставу (арк. справи 15) на підставі якого податковим керуючим складено акт опису майна від 17.08.2017 (арк. справи 14).

Крім того, постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 20.10.2016 по справі № 819/1242/16 (арк. справи 21-22) стягнуто з відповідача за рахунок готівки та з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ "Мак Тернопіль" кошти в сумі 18950 грн. у рахунок погашення податного боргу по платежу штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО.

На виконання зазначеної постанови суду позивач здійснював відповідні заходи щодо стягнення коштів з рахунків платника в обслуговуючих банках у розмірі податкового боргу, шляхом виставлення відповідних інкасових доручень (розпоряджень) на рахунки відповідача (арк. справи 24-28).

Як випливає з матеріалів справи, що за результатом проведених заходів щодо стягнення податкового боргу зазначені інкасові доручення повернуто контролюючому органу без виконання у зв'язку із відсутністю коштів, а також у зв'язку із відсутністю рахунку платника, та виконання іншого виконавчого документу.

На час розгляду справи судом, доказів погашення податкового боргу в сумі 18950 грн. відповідач не надав, а суд не здобув.

Враховуючи те, що зазначений податковий борг ТОВ "Мак Тернопіль" в добровільному порядку не погашався, а також заходи вжиті позивачем щодо стягнення коштів за рахунок готівки та з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ "Мак Тернопіль" не призвели до погашення зазначеного податкового боргу в повному обсязі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 94, 160 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Надати Головному управлінню ДФС у Тернопільській області (46003, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, код ЄДРПОУ 39403535) дозвіл на погашення податкового боргу в розмірі 18950 (вісімнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) грн. 00 коп. за рахунок майна товариства з обмеженою відповідальністю "Мак Тернопіль" (46008, вул. Шпитальна, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14032280), що перебуває у податковій заставі.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя                                                                       Подлісна І.М.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.10.2017
Оприлюднено12.10.2017
Номер документу69421414
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/1557/17

Постанова від 05.10.2017

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Подлісна Ірина Миколаївна

Ухвала від 29.09.2017

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Подлісна Ірина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні