КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

УХВАЛА

Справа № 404/5784/17

Номер провадження 1-кс/404/1987/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2017 року Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Завгородній Є.В., при секретарі Ткачук Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_1, про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №12017120020009778, з попередньою правовою кваліфікацією за ч.3 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, за погодженням прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до інформації, яка знаходиться у володінні ТОВ Діджетал Венчез , (код ЄДРПОУ 35910129) юридична адреса: 03164, м. Київ, вулиця Академіка Булаховського, будинок 5 Б, щодо відомостей з якого періоду (час, дата) зареєстровані електронні пошти, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua;

- відомостей про ІР-адреси з яких здійснювались реєстрації та усі відвідування (логіювання) електронної пошти, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua, надавши доступ до ЛОГ-файлу всієї історії відвідувань з вказівкою дати та часу;

- відомостей про особу, яка здійснювала реєстрацію та користування електронної поштою, а саме 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua;

- інформації (тексту повідомлень (з розкриттям змісту повідомлень) та файли, які отримувалися та передавалися при листуванні), яка міститься та передавалась з електронної поштою, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua.

Необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів слідчий пов'язує з розслідуванням кримінального провадження №12017120020009778 за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами громадян - користувачів веб-ресурсу www.facebook.com розмістили оголошення про надання послуги - політ на повітряних кулях в м. Кропивницькому. Відомості про що було внесено до ЄРДР 26.08.2017 року з попередньою правовою кваліфікацією за ч.3 ст.190 КК України.

Слідчий обґрунтував вимоги клопотання наступним: згідно умов надання послуги передбачалось, що бажаючі повинні були перейти до рекламного оголошення на facebook.com на веб-ресурс http://buy.tfe-lite.com ТОВ "ОНЛАЙН БІЗНЕС" код ЄДРПОУ 37264482), на якому здійснити замовлення. Відповідно до інформаційного листа ТОВ "ОНЛАЙН БІЗНЕС" вих. № 1-28.08 від 28.08.2017, користувач сайту http://buy.tfe-lite.com, під час реєстрації надав такі дані: Email: kaplunovteam@i.ua, Имя, фамилия: ОСОБА_2, компания: Єдине Місто, страна: Украина, телефон: 380992106498, Текущие данные: Email: tockiyy@i.ua, Fullname: ОСОБА_3 . Відповідно до інформаційного листа ТОВ ФК ВЕЙ ФОР ПЕЙ вих. № 31/08-2 від 31.08.2017, користувач сайту ticketforevent.com, з метою отримання коштів на проведення розважального заходу - польоту на повітряній кулі під час реєстрації надав такі дані: E-mail користувача: deadman@i.ua.

Крім того, встановлено, що володільцем електронної пошти: kaplunovteam@i.ua, tockiyy@i.ua, deadman@i.ua є ТОВ Діджетал Венчез , (код ЄДРПОУ 35910129) юридична адреса: 03164, м. Київ, вулиця Академіка Булаховського, будинок 5 Б.

Отримана інформація надасть можливість слідству встановити осіб причетних до вчинення тяжкого кримінального правопорушення, встановити істину по справі, провести повне і неупереджене досудове розслідування. Інформація про зв'язок, ідентифікаційні ознаки пристрою, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання з пристрою, якому надавалась вищевказана IP-адреса у зазначений час, надасть змогу ідентифікувати особу, що виходила в мережу Інтернет з вказаної вище IP-адреси, її зв'язки, місцезнаходження, шляхи переміщення, отримати докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину та доказування вини осіб, які його вчинили.

Так, володільцем електронної пошти: kaplunovteam@i.ua, tockiyy@i.ua, deadman@i.ua є ТОВ Діджетал Венчез , (код ЄДРПОУ 35910129) юридична адреса: 03164, м. Київ, вулиця Академіка Булаховського, будинок 5 Б.

За правилами ч. 2 ст.163 КПК України, виклик володільця речей і документів не проводився, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Дослідивши матеріали клопотання та зваживши доводи викладені в ньому, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

У відповідності до ч. 2 ст.91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов'язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, є такою, яка містить охоронювану законом таємницю, а ч.1 ст.160 та ч. 6 ст.163 КПК України передбачено право звернення сторони кримінального провадження до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до такої інформації і обов'язок суду постановити ухвалу про надання такого доступу, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Матеріали кримінального провадження містять достатні письмові докази, які засвідчують необхідність огляду та вилучення документів та речей, які містять означену вище інформацію, оскільки неможливо в інший законний спосіб їх оглянути та здобути прямі докази для розкриття даного кримінального правопорушення.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх-здійснити їх виїмку (ч.1 ст.159 КК України).

Таким чином, для забезпечення повноти і всебічності досудового розслідування, викриття винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення, існує об`єктивна необхідність для надання тимчасового доступу до вищевказаної інформації, яка може міститися в речах та документах, що перебувають у володінні ТОВ Діджетал Венчез , (код ЄДРПОУ 35910129) юридична адреса: 03164, м. Київ, вулиця Академіка Булаховського, будинок 5 Б.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_1, слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4, старшому слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5, старшому слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_6, начальнику відділу протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Придніпровського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_7, інспектору відділу протидії кіберзлочинності в Кіровоградській області Придніпровського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_8, тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні ТОВ Діджетал Венчез , (код ЄДРПОУ 35910129) юридична адреса: 03164, м. Київ, вулиця Академіка Булаховського, будинок 5 Б, а саме відомостей з якого періоду (час, дата) зареєстровані електронні пошти, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua;

- відомостей про ІР-адреси з яких здійснювались реєстрації та усі відвідування (логіювання) електронної пошти, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua, надавши доступ до ЛОГ-файлу всієї історії відвідувань з вказівкою дати та часу;

- відомостей про особу, яка здійснювала реєстрацію та користування електронної поштою, а саме 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua;

- інформації (тексту повідомлень (з розкриттям змісту повідомлень) та файли, які отримувалися та передавалися при листуванні), яка міститься та передавалась з електронної поштою, а саме: 1) kaplunovteam@i.ua; 2) tockiyy@i.ua, 3) deadman@i.ua.

Строк дії цієї ухвали встановити до 06.11.2017 року включно.

Роз'яснити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи, що відповідності до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

При виконанні даної ухвали слідчий, в порядку ч.2 та ч.3 ст.165 КПК України, зобов'язаний пред'явити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи, її оригінал та вручити копію, та залишити опис документів, які були вилучені, а особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, в порядку ч. 4 ст.165 КПК України, має право вимагати залишення йому копій вилучених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст.309 КПК України, може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда Є. В. Завгородній

Дата ухвалення рішення 06.10.2017
Зареєстровано 11.10.2017
Оприлюднено 11.10.2017

Судовий реєстр по справі 404/5784/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 04.12.2017 Апеляційний суд Кіровоградської області Кримінальне
Ухвала від 14.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 14.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 14.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 14.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 09.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 09.11.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне
Ухвала від 06.10.2017 Кіровський районний суд м.Кіровограда Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону