Рішення
від 16.01.2015 по справі 574/1470/14-ц
БУРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 574/1470/14

2/574/8/2015

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2015 року м. Буринь

Буринський районний суд Сумської області в складі:

головуючого судді: Міщенко В. М.

при секретарі: Ключник О. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 до Воскресенська сільська рада Буринського району про визнання права власності на спадкове майно ( земельну ділянку)

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Воскресенської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що 25 лютого 2014 року в с.Бошівка Буринського р-ну Сумської області померла її мати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка вул.Жовтнева, буд.29, с. Воскресенка, Буринський р-н, Сумська обл. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки для ведення сільськогосподарського товарного виробництва площею 3,27 га, що розташована на території Воскресенської сільської ради Буринського району Сумської області, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданого 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250.

Її спадкоємцем за законом, являється, донька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, інших спадкоємців не має. Спадщину прийняла шляхом спільного проживання, що підтверджується рішенням Буринського районного суду.

За життя спадкодавець втратив правовстановлюючий документ на земельну ділянку державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданий 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250.

Викладені вище обставини фактично унеможливлюють прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просить їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, позов визнає, просить його задовольнити та просить слухати справу без їх участі.

Суд, дослідивши обставини справи, вислухавши сторони, приходить до висновку, що позов доведено і він підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що 25 лютого 2014 року в с.Бошівка Буринського р-ну Сумської області померла мати позивачки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка вул. Жовтнева, буд. 29, с. Воскресенка, Буринський р-н, Сумська обл. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки для ведення сільськогосподарського товарного виробництва площею 3,27 га, що розташована на території Воскресенської сільської ради Буринського району Сумської області, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданого 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250.

Її спадкоємцем за законом, являється позивачка донька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, інших спадкоємців не має. Спадщину прийняла шляхом спільного проживання, що підтверджується рішенням Буринського районного суду.

За життя спадкодавець втратив правовстановлюючий документ на земельну ділянку державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданий 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250. Відповідне оголошення про втрату було надруковано в Буринській районній газеті «Рідний Край» .

В зв'язку з цим позивачка звернулася з заявою в відділ Держземагенства у Буринському районі Сумської області з проханням видати дублікат державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданого 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за №250, проте в видачі його було відмовлено.

Після цього з метою оформлення спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину за законом позивачка звернулася до приватного нотаріуса. У вчиненні даних дій було відмовлено про що надано письмову відповідь. Тобто право власності позивачки не визнається оскільки спадкоємцем було втрачено правовстановлюючий документ на землю.

На вимогу позивачки було зроблено витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, згідно якого присвоєно кадастровий номер земельній ділянці та встановлено дійсну площу земельної ділянки, від так кадастровий номер земельної ділянки є 5920982000:03:002:0247, а дійсний розмір земельної ділянки складає 3,2730 га.

Частиною 1 ст. 328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Пунктом 10 ППВС України №7 від 30.05.2008 р. «Про практику у справах про спадкування» визначено, що відповідно до статті 1225 ЦК (435-15) право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Пунктом 7 ППВС України № 7 від 16.04.2004 N 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» встановлено, що судам слід мати на увазі, що спори, пов'язані із земельними відносинами, розглядаються в позовному провадженні. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою.

Згідно ч.І, ч.2, п.а ч.З ст.152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Зазначене спадкове майно було виділено в натурі на місцевості про що свідчать плани меж земельних ділянок, які зображені в державному акті та належало спадкодавцю на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-СМ № 001252 виданого 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250, я вступила в спадкові права в установленому законом порядку і лише відсутність державного акту перешкоджає оформленню спадкових прав позивачки.

Вартість спадкового майна згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки складає 66 507 грн.78 коп.

Статтею 392 ЦК України визначено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ч.1, ч.2, п.а ч.3 ст.152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Воскресенська сільська рада не заперечує проти визнання права власності на спадкове майно за ОСОБА_1.

Виходячи із вищевикладеного, керуючись ст. 213-215 ЦПК України, ст. 25, 331, 392, 1233-1235 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканкою вул. Воровського, буд.42, с. Бошівка Буринського району Сумської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, право власності на спадкове майно - земельну ділянку площею 3,2730га, кадастровий номер 5920982000:03:002:0247, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Воскресенської сільської ради Буринського району, Сумської області, та належала ОСОБА_2, яка померла 25 лютого 2014 року в с. Бошівка Буринського р-ну Сумської обл., згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ІІІ-СМ № 001252 виданого 16 травня 2001 року Воскресенською сільською радою народних депутатів та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №250.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час його проголошення, в той же строк з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:

СудБуринський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.01.2015
Оприлюднено11.10.2017
Номер документу69453924
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —574/1470/14-ц

Ухвала від 26.12.2014

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Міщенко В. М.

Рішення від 16.01.2015

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Міщенко В. М.

Ухвала від 18.12.2014

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Міщенко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні