ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/8597/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Богаченка С. І.,
суддів - Рибачука А. І., Старунського Д. М.,
з участю секретаря судового засідання - Андрушківа І. Я.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Науково-дослідний інститут прикладної акустики" на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі № 813/2311/17 за адміністративним позовом Личаківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Львова до Приватного акціонерного товариства "Науково-дослідний інститут прикладної акустики" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
30 червня 2017 року Личаківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Львова звернулося в суд з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Науково-дослідний інститут прикладної акустики", в якому просило стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність , і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 19076,64 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначило, що в порушення вимог чинного законодавства відповідачем не відшкодовано понесених ним витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам відповідача відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність , і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01 січня 2017 року по 31 травня 2017 року, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 19076,64 грн, яка підлягає стягненню в судовому порядку.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2017 року позов задоволено в повному обсязі.
Не погодившись із вказаною постановою суду першої інстанції, Приватне акціонерне товариство "Науково-дослідний інститут прикладної акустики" подало апеляційну скаргу на неї, в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати та залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що на дату прийняття Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Законом України Про пенсійне забезпечення не було передбачено обов'язку відшкодування підприємствами виплачених працівникам пільгових пенсій, що позбавляє відшкодування пільгових пенсій статусу обов'язкового платежу. Також зазначає, що наданий розрахунок заборгованості не є належним доказом понесення позивачем витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, оскільки він не є розрахунковим документом, що підтверджує факт сплати пільгових пенсій та витрат на їх доставку.
Представник позивача в судовому засіданні заперечила проти вимог апеляційної скарги, посилаючись на те, що оскаржуване рішення прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права, просила відмовити в її задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, що відповідно до частини четвертої статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду справи за його відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Приватне акціонерне товариство "Науково-дослідний інститут прикладної акустики" зареєстроване як юридична особа та є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Працівникам відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 призначено та здійснюється виплата пенсій відповідно до вимог Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність .
Різниця між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів вказаним працівникам за період з 01 січня 2017 року по 31 травня 2017 року становить 19076, 64 грн, однак у добровільному порядку відповідачем не відшкодована.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції керувався тим, що сума заборгованості відповідача підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, є узгодженою та підлягає відшкодуванню.
Суд погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці.
Згідно з частиною шостою статті 37 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи визначений Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року №372.
Згідно з пунктом 9 вказаного Порядку різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.
Так, відповідно до пункту 5 вказаного Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Пунктом 8 цього Порядку передбачено, що у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Аналіз викладених правових норм дає підстави для висновку, що на відповідача покладений обов'язок самостійно визначати суму, що підлягає до сплати, у розрахунку на місяць та щомісяця до 25 числа перераховувати органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі призначеної пенсії його колишнім працівникам.
Суд зазначає, що Личаківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Львова направлялись на адресу відповідача повідомлення про суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України Про наукову та науково-технічну діяльність і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, за період з 01 січня 2017 року по 31 травня 2017 року, які отримані відповідачем, що підтверджується копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення.
Вказані повідомлення відповідачем не оскаржувались в судовому порядку, а також будь-яких доказів сплати зазначених витрат відповідач суду не надав.
Таким чином, згідно з розрахунком заборгованості сума заборгованості по відшкодуванню витрат по фінансуванню різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів становить 19076,64 грн, яка є узгодженою та підлягає стягненню в судовому порядку.
З огляду на викладене, суд погоджується з висновком суду першої інстанції про обгрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.
За наведених обставин, суд вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, що відповідно до частини першої статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Науково-дослідний інститут прикладної акустики" залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі № 813/2311/17 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_11 судді ОСОБА_12 ОСОБА_13
Повний текст судового рішення виготовлено 10 жовтня 2017 року.
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2017 |
Оприлюднено | 12.10.2017 |
Номер документу | 69465465 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко Сергій Іванович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко Сергій Іванович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко Сергій Іванович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко Сергій Іванович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні