Ухвала
від 02.03.2017 по справі 308/2116/17
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

308/2116/17

У Х В А Л А

02.03.2017 року місто Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчий в ОВС 1 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_2 про проведення обшуку,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором та мотивовано тим, що кримінальне провадження № 22017070000000017 розпочате 25.01.2017 на підставі повідомлення Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України № 14/4-1115 від 24.01.2017 р. щодо виявлення каналу переміщення через митний кордон України товарів побутової техніки (виробництва Німеччини), меблів (виробництва Італії) без їх декларування та сплати митних зборів і платежів до державного бюджету України та вчинення злочинів у сфері службової діяльності посадовими особами митного поста «Мукачево» Закарпатської митниці ДФС України.

Так, 19.12.2016 о 01 год. 30 хв. в зону митного контролю митного поста «Мукачево» Закарпатської митниці ДФС України прибув вантажний автомобіль марки «Мерседес» р.н.з. НОМЕР_1 , з напівпричепом марки «KOGEL» р.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_3 . На вказаному автомобілі через митний кордон України переміщувався наступний вантаж: меблі та частини меблів, освітлювальні прилади, вироби санітарно-технічного призначення, вироби будівельні з пластмаси, плитка керамічна, посуд, іграшки м`які, фурнітура, каталоги, дзеркала, прилади кухонні, щітки, садові парасольки та інше, всього 576 місць, вагою брутто 17422,47 кг., загальною вартістю 23728, 18 доларів США, що станом на 19.12.2016 року згідно курсу НБУ становить 624806, 49 грн. Даний вантаж був оформлений у митному відношенні та випущений у вільний обіг митним постом «Мукачево» Закарпатської митниці ДФС України як такий, що слідував від іноземного підприємства «Caveron L.P.» (GB 4 Fullarton Street-Suite 5035, Ayr, KA 7 UB, United Kingdom GB) на адресу одержувача ПП «Анвіма» (ЄДРПОУ 35968870, м. Львів, вул. Садова, 2а).

28.12.2016 співробітниками управління протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС України у присутності співробітників ГУ БКОЗ було проведено спільний переогляд вантажу, який переміщено та оформлено на адресу ПП «Анвіма» та встановлено, що у вищевказаному автотранспортному засобі знаходиться не зазначений в товаросупровідних документах та незаявлений у митній декларації № 305090004/2016/011662 від 19.12.2016 р. товар, а саме: 13 телевізорів торгівельної марки «LOEWE», 3D окуляри торгівельної марки «LOEWE», декоративна панель торгівельної марки «LOEWE», 2 металеві підставки-ніжки торгівельної марки «LOEWE» та задній чохол до телевізора торгівельної марки «LOEWE». Загальна ринкова вартість переліченого товару становить близько 52719 євро, що станом на 22.12.2016 року згідно курсу НБУ становить 1451 881 грн. Окрім того, виявлений не задекларований (встановлена невідповідність вказаних в митній декларації даних кількості наявних предметів) товар (частини меблів, рекламна продукція, дзеркала, сантехнічні вироби, освітлювальні прилади тощо) на загальну суму близько 746245, 92 грн.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження із оперативного підрозділу УСБУ в Закарпатській області, отримано ряд повідомлень про те, що до вчинення злочину, обставини якого досліджуються в рамках даного кримінального провадження, причетний:

-кінцевий одержувач меблів, які переміщено на митну територію України з порушенням вимог чинного законодавства громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Русаки Іванівського району Київської області, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Як слідує із вказаних повідомлень оперативного підрозділу, за вказаним місцем проживання ОСОБА_4 можуть знаходитись документи щодо товарів, які протягом 2016 року слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма» по заниженій митній вартості або без зазначення у товарно-супровідних документах та митних деклараціях, і відповідно без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів, підроблені інвойси та рахунки-фактури від фірм-постачальників товарів для ПП «Анвіма» із зазначеними неправдивими відомостями щодо найменувань, кількості та вартості товарів; товарно-супровідні документи із зазначеною дійсною вартістю та найменуванням товарів, що слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма», документальні матеріали (блокноти, нотатки, зошити, рукописні записи тощо), що підтверджують факти передачі та одержання неправомірної вигоди працівниками митниці за проведення митного оформлення товарів з порушенням митних правил, які слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма», або без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів; електронна техніка німецького виробника марки «LOEWE», сантехнічні вироби (ванни, умивальники, унітази, біде, тощо), меблі, які переміщені на митну територію України без внесення даних в митну декларацію та відповідно сплати митних зборів, інших обов`язкових платежів, комп`ютерна та інша електронна техніка, флеш-накопичувачі, де зберігається така інформація; грошові кошти, здобуті злочинним шляхом завдяки митному оформленню товарів, що слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма» по заниженій вартості або без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів.

З повідомлення оперативного підрозділу також вбачається, що в інший спосіб, а ніж проведення обшуку за місцем проживання і, відшукати вказані речі і документи, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у суді не виявляється за можливе.

Вищевказані речі, предмети та документи, які можуть знаходитись за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , мають значення для досудового розслідування і відомості, які містяться в них можуть бути доказами причетності останнього до вчинення даних злочинів, доказами причетності до злочинів службових осіб митних органів України, а також доказами інших епізодів злочинної діяльності, пов`язаної із функціонуванням каналу ввезення товарів, із незаконним звільненням від сплати митних та інших обов`язкових платежів до державного бюджету України.

Згідно із інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності квартира за адресою: АДРЕСА_1 , значиться зареєстрованою за ОСОБА_5 , на підставі договору купівлі-продажу №2280 від 16.05.2011.

У відповідності до довідки адресного довідкового підрозділу ДМС України у м. Києві, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Русаки Іванівського району Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.

У відповідності до ч. 1статті 234 КПК Україниобшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до вимог п.18 ч.1ст.3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Враховуючи наведене в клопотанніта те, що органом досудового розслідуваннявідкрито кримінальне провадження, а такожслідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що саме за вказаною в клопотанні адресоюможуть знаходитися речі , предмети та документи , які мають важливе доказове значення , суд приходить до висновку , що існують правові підстави щодо здійснення обшуку вказаних в клопотанні приміщень, а тому приходить до висновку, що клопотання обґрунтованеіпідлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст.234,235, КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на обшук житла за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу №2280 від 16.05.2011 та в якому зареєстрований і фактично проживає ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Русаки Іванівського району Київської області, з метою відшукання та вилучення документів щодо товарів, які протягом 2016 року слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма» по заниженій митній вартості або без зазначення у товарно-супровідних документах та митних деклараціях, і відповідно без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів, підроблених інвойсів та рахунків-фактури від фірм-постачальників товарів для ПП «Анвіма» із зазначеними неправдивими відомостями щодо найменувань, кількості та вартості товарів; товарно-супровідних документів із зазначеною дійсною вартістю та найменуванням товарів, що слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма», документальних матеріалів (блокнотів, нотаток, зошитів, рукописних записів тощо), що підтверджують факти передачі та одержання неправомірної вигоди працівниками митниці за проведення митного оформлення товарів з порушенням митних правил, які слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма», або без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів; електронної техніки німецького виробника марки «LOEWE», сантехнічних виробів (ванни, умивальники, унітази, біде, тощо), меблів, що переміщені на митну територію України без внесення даних в митну декларацію та відповідно сплати митних зборів, інших обов`язкових платежів, комп`ютерної та іншої електронної техніки, флеш-накопичувачів, де зберігається така інформація; грошових коштів, здобутих злочинним шляхом завдяки митному оформленню товарів, що слідували через митний кордон України на адресу ПП «Анвіма» по заниженій вартості або без сплати митних зборів та інших обов`язкових платежів.

Дана ухваланадає право проникнути до житлачи іншого володіння особи лише раз.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення02.03.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69474733
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/2116/17

Ухвала від 02.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Леміш О. М.

Ухвала від 02.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Леміш О. М.

Ухвала від 02.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Леміш О. М.

Ухвала від 02.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Леміш О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні