Ухвала
від 12.04.2016 по справі 758/4702/16-к
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/4702/16-к

У Х В А Л А

12 квітня 2016 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 вніс до суду клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні квартири АДРЕСА_1 , яка на праві власності належать ОСОБА_4 .

Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що у провадженні слідчого відділу Подільського УП ГУНП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 42015100070000228, відомості щодо якого внесено 06.11.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Діавіта» (ЄДРПОУ 39246308, Україна, м. Київ, вул. Березняківська, 29) являється монополістом у сфері реалізації витратних матеріалів для перитонеального діалізу на території Українита реалізовувало вказані вироби медичного призначення шляхом участі у конкурсних торгах, які проводили обласні департаменти охорони здоров`я та Міністерство охорони здоров`я України протягом 2013-2016 років.

Так, встановлено, що посадові особи ТОВ «Діавіта», використовуючи підконтрольну їм іноземну компанію, яка не є виробником витратних матеріалів для перитонеального діалізу («ImmedexEuropeKft» Угорщина), до жовтня 2015 року завезли на територію України вказані витратні матеріали по значно завищеним цінам, що в свою чергу призвело до незаконного виведення коштів державного та місцевих бюджетів в особливо великих розмірах в тіньовий і неконтрольований державі сектор та завдало значних економічних збитків.

Водночас встановлено, що службові особи ТОВ «Діавіта» в результаті змови з службовими особами Міністерства охорони здоров`я України та обласних департаментів охорони здоров`я організували монополію з реалізації витратних матеріалів для перитонеального діалізу виробництва компанії «Baxter» лікувально-профілактичних закладів по всій території України.

В результаті антиконкурентних дій продукція виробництва компанії «Baxter» є монопольною на ринку перитонеального діалізу, при цьому інші виробники на території України, які пропонують аналогічну продукцію інших виробників, не можуть брати участі в процедурах державних закупівель.

Під час аналізу аналогічної продукції на ринках інших країн встановлено, що ціноутворення на ринку України витратних матеріалів для перитонеального діалізу є найвищим серед країн Євросоюзу та СНД. На сьогоднішній день річна ціна лікування пацієнта методом перитонеального діалізу в 3-4 рази перевищує вартість лікування альтернативним методом - гемодіалізом. А співвідношення перитонеального діалізу до гемодіалізу в деяких регіонах досягає 50%. При цьому, в світовій практиці відсоток перитонеального діалізу становить 10-15%, від всіх хворих на гостру та хронічну ниркову недостатність, а вартість лікування вказаним методом нижче вартості гемодіалізу.

Крім того, під час розслідування вказаного кримінального провадження, встановлено, що посадові особи ТОВ «Діавіта», використовуючи корупційні зв`язки серед лікарів-нефрологів, які прописують технічні вимоги під вироби медичного призначення виробництва «Baxter» США та штучно збільшують щорічну потребу регіонів у вказаних витратних матеріалах, що в свою чергу призводить до перевитрат бюджетних коштів та їх нераціонального використання.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що можливим організаторами діяльності вказаної протиправної схеми з реалізації за бюджетні кошти витратних матеріалів до перитонеального діалізу по завищеним цінам є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який виступає власником (засновником) ТОВ «Діавіта», співробітник вказаного товариства ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (син засновника ТОВ «Діавіта» ОСОБА_5 та колишній директор ТОВ «Бакмед»(ТОВ «Діавіта» є правонаступником), заступник директора ТОВ «Діавіта» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та директор ТОВ «Діавіта» ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Водночас встановлено, що ОСОБА_6 , який є співробітником ТОВ «Діавіта» та сином засновника вказаного товариства - ОСОБА_5 , використовує своє житлове приміщення, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_2 , як офісне приміщення та здійснює за вказаною адресою фінансово-господарські операції.

Враховуючи викладене у рамках здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42015100070000228, виникла необхідність у виявленні та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення знарядь кримінального правопорушення

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що вказані речі та документи які перебувають у ОСОБА_6 , можуть зберігатися за його місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, квартира за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві приватної власності належать ОСОБА_4 .

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні і відомості які містяться у зазначених документах, у подальшому, можуть бути використані як докази, необхідно отримати безпосередній доступ до вказаних документів з можливістю вилучення, для долучення їх до матеріалів кримінального провадження.

Разом з тим, здійснення тимчасового доступу до вищезазначених документів, які знаходяться у ОСОБА_6 щодо діяльності ТОВ «Діавіта» (ЄДРПОУ 39246308) або застосування інших заходів забезпечення провадження, приведе до обізнаності осіб, задіяних у протиправній схемі злочинної діяльності, щодо наявності інформації у правоохоронних органів про дану діяльність, та надасть можливість змінити зміст документів, знищити їх, змінити їх фактичне розташування, припинити на деякий час злочину діяльність або іншим чином перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що є достатні підстави вважати, що відшукуванні речі і документи знаходяться за адресою проживання та реєстрації ОСОБА_6 ,приймаючи до уваги, що відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку за вищевказаною адресою.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Вислухавши слідчого, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 06.11.2015 року на підставі повідомлення ГУ КЗІ СБУ до ЄРДР було внесено відомості про те, що службові особи ТОВ «Діавіта» зловживаючи своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди придбавають лікарські засоюи у закордонних підприємств через посередницькі організації таким чином збільшуючи їх вартість, спричиняють Державному бюджету України збитки у великих розмірах.

Кримінальному провадженню присвоєно № 32015100070000082.

Правова кваліфікація - ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч.3 ст. 234 КПК України клопотання про обшук повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора є необґрунтованим, прокурором не доведено, що відшукувані речі можуть знаходитись у зазначеному в клопотанні приміщенні.

Враховуючи наведене, слідчий суддя прийшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.. ст.. 110,234,235,309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №7 ОСОБА_3 про проведення обшуку в приміщенні квартири АДРЕСА_1 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.04.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу69488073
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —758/4702/16-к

Ухвала від 12.04.2016

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Сербіна Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні