Справа № 500/4648/17
Провадження № 2/500/2853/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2017 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Присакар О.Я.,
при секретарі - Сирбу Г.В.,
за участю: представника позивача - Ковальчук І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Ізмаїла цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
23.08.2017 року позивач звернулась до суду з позовними вимогами, якими просить визнати за нею, як спадкоємицею за законом другої черги, право власності на земельну ділянку площею 2,76 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (кадастровий номер земельної ділянки №1 - НОМЕР_3, №2 - НОМЕР_2, №3 - НОМЕР_1), свої вимоги мотивує тим, що вищевказана земельна ділянка належить ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла, після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, яка складається з земельної ділянки площею 2,76 га, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (кадастровий номер земельної ділянки №1 - НОМЕР_3, №2 - НОМЕР_2, №3 - НОМЕР_1. Спадкодавець за життя заповіту не залишив. Спадкоємців за законом першої черги після смерті ОСОБА_3 немає. Спадкоємицею за законом другої черги після смерті ОСОБА_3 являється сестра ОСОБА_2 Позивач прийняла спадщину, оскільки у встановлений законом строк звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. При зверненні до нотаріуса для оформлення спадщини, позивачу було відмовлено, у зв'язку із тим, що відповідно до п.п. 4.15 п.4 гл. 10 розд. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22 лютого 2012 року №296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 року за №282/20595, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно; відповідно до пп. 4.14 п. 4 гл. 10 розд. ІІ вищевказаного Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, при видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов'язково перевіряє: …склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. На підтвердження цих обставин від спадкоємців витребовуються документи, які підтверджують вказані факти. Оригінал документа, що посвідчує право власності на вищевказані земельні ділянки (Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за НОМЕР_5 від 03.04.2007 року) на ім'я спадкодавця ОСОБА_3, відсутній.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.
Вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 належить земельна ділянка площею 2,76 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4, виданого 03.04.2007 року Ізмаїльською районною державною адміністрацією, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за НОМЕР_5 (кадастровий номер земельної ділянки №1 - НОМЕР_3, №2 - НОМЕР_2, №3 - НОМЕР_1).
Згідно до ст. 1216 ЦК України - спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6 від 27.01.2015 року, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції в Одеській області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Після смерті ОСОБА_3 згідно ст.1220 ЦК України відкрилася спадщина на спадкове майно, до якої входить земельна ділянка площею 2,76 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.
Статтею 1217 ЦК України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч. 2 ст. 1223 ЦК України - у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/ спадкові договори) № 49254974 від 27.09.2017 року, наданої Ізмаїльською державною нотаріальною конторою, інформація про заповіт, складений та посвідчений від імені ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року - відсутня.
Згідно до ч. 1, 2 ст. 1258 ЦК України - спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України - спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Спадкоємців за законом першої черги після смерті ОСОБА_3 відповідно ст. 1261 ЦК України, немає.
Спадкоємицею за законом другої черги відповідно до ст. 1262 ЦК України після смерті ОСОБА_3 являється сестра ОСОБА_2, що підтверджено свідоцтвом про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_7 від 17.06.1953 року, виданим Суворовським районним бюро ЗАГС, свідоцтвом про народження ОСОБА_4 серії НОМЕР_8 від 11.08.1954 року, виданим Муравлівською сільською радою Суворовського району Одеської області, де батьками ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вказані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_9 від 12.11.1963 року, виданим Муравлівським сільським бюро ЗАГС, відповідно якого ОСОБА_4 після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_2 .
Інших спадкоємців, які заявили свої права на спадкове майно, немає.
Згідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 у встановлений законом строк звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, що підтверджено відповідною заявою від 30.06.2015 року, посвідченою секретарем Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району ОСОБА_7, зареєстрованою в реєстрі за №35, тобто вважається такою, який фактично прийняла спадщину.
Письмовою відповіддю Ізмаїльської державної нотаріальної контори №639/02-14 від 19.05.2017 року, позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв'язку з тим, що відповідно до п.п. 4.15 п.4 гл. 10 розд. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22 лютого 2012 року №296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 року за №282/20595, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно; відповідно до пп. 4.14 п. 4 гл. 10 розд. ІІ вищевказаного Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, при видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов'язково перевіряє: …склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. На підтвердження цих обставин від спадкоємців витребовуються документи, які підтверджують вказані факти. Оригінал документа, що посвідчує право власності на вищевказані земельні ділянки (Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за НОМЕР_5 від 03.04.2007 року) на ім'я спадкодавця ОСОБА_3, відсутній.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач визнав позов і обставини визнані сторонами не підлягають доказуванню у відповідності до ст. 61 ч.1 ЦПК України. Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 60, 213-215, ЦПК України, ст.ст. 1220, 1222, 1262, 1269, 1270 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_2 до Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, в порядку спадкування за законом після смерті сестри ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на земельну ділянку площею 2,76 га, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Муравлівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4, виданий 03.04.2007 року Ізмаїльською районною державною адміністрацією, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за НОМЕР_5 (кадастровий номер земельної ділянки №1 - НОМЕР_3, №2 - НОМЕР_2, №3 - НОМЕР_1).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О.Я.Присакар
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2017 |
Оприлюднено | 12.10.2017 |
Номер документу | 69490195 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні