номер провадження справи 29/38/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
11.10.2017 Справа № 908/1971/17
м. Запоріжжя
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВД-СТАЛЬ", код з ЄДР - 38753236 (69035 м.Запоріжжя вул. Незалежної України, 51 к.14)
про банкрутство
Суддя Кричмаржевський В.А.
За участю представників :
- боржника - ОСОБА_1
У підготовчому засіданні розглядається заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ВД-СТАЛЬ", код з ЄДР - 38753236, м.Запоріжжя, про порушення провадження у справі про банкрутство, яка подана в порядку, визначеному статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закон про банкрутство).
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 04.10.2017р. заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначене на 11 жовтня 2017р. о 09-45год.
В обґрунтування поданої заяви боржником зазначено, що 29.06.2017р. учасником ТОВ "ВД-СТАЛЬ", код з ЄДР - 38753236, ОСОБА_2 прийнято рішення про припинення юридичної особи шляхом ліквідації та призначення голови ліквідаційної комісії товариства.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 30.06.2017р. внесено запис про вказане рішення.
За даними бухгалтерського обліку у боржника наявна заборгованість перед ТОВ "ПС-КОМ" у розмірі - 393.040 грн. Погасити заборгованість боржник неспроможний, оскільки активи у нього відсутні. Ці обставини стали підставою для звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, проаналізувавши діюче законодавство, суд -
Установив:
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВД-СТАЛЬ", код з ЄДР - 38753236, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстроване за адресою: 69035 м.Запоріжжя вул. Незалежної України, 51 к.14.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців єдиним учасником підприємства-боржника є ОСОБА_2, яким 29.06.2017р. прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності товариства, призначено головою ліквідаційної комісії ОСОБА_1, якого наділено повноваженнями керівника боржника, строк для заявлення вимог кредиторів визначено у два місяці, тобто, до 29.08.2017р. (протокол загальних зборів учасників №01-06 від 29.06.2017р.).
Головою ліквідаційної комісії за бухгалтерськими документами встановлено кредиторську заборгованість у розмірі - 393.040грн.
Заборгованість боржником визнається та обліковується у відповідній бухгалтерській документації, доданій до заяви про порушення справи про банкрутство.
Про ліквідацію боржника листами були повідомлені Запорізька ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, органи Пенсійного фонду, Фонди соціального страхування тощо, що підтверджено наданими листами-повідомленнями та реєстром поштових відправлень.
Згідно з ч.8 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред'явлених кредиторами вимог кредиторів, результати їх розгляду.
Суду представлено проміжний ліквідаційний баланс боржника станом на 22 серпня 2017р., який затверджено учасником товариства згідно з протоколом № 22-08-1 від 22.08.2017р.
Відповідно до протоколу загальних зборів учасників № 28-08-1 від 28.08.2017р. учасником боржника вирішено звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ "ВД-СТАЛЬ" у зв'язку з недостатністю майна для задоволення кредиторських вимог.
Таким чином, в ході здійснення досудової ліквідації товариства встановлена відсутність активів для погашення кредиторських вимог, у зв'язку з чим учасником товариства прийнято рішення про звернення з відповідною заявою до господарського суду.
Частиною 1 статті 16 Закону про банкрутство визначено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Баланс підприємства відображує перевищення пасивів над активами.
Згідно з вимогами ч.3 статті 110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом "Про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом".
Частиною 1 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ "ВД-СТАЛЬ" дотримано встановлених законом вимог щодо ліквідації юридичної особи за рішенням власника, у боржника немає активів для задоволення кредиторських вимог.
Таким чином наявні підстави для порушення справи про банкрутство вказаного боржника.
Відповідно до ч.2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється у судовому засіданні, що проводиться на пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Судове засідання для вирішення питання про визнання боржника банкрутом слід призначити на 24 жовтня 2017р. о 09-40 год.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 7, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
Ухвалив :
Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ВД-СТАЛЬ", код з ЄДР-38753236, м.Запоріжжя.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника - ТОВ "ВД-СТАЛЬ" банкрутом, відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м.Запоріжжя вул. Гетьманська, 4 корпус-1 к.322, призначити на 24 жовтня 2017р. о 09-40 год .
Явку в судове засідання представника боржника визнати обов'язковою .
Зобов'язати Запорізьку філію ДП «Національні інформаційні системи» в п'ятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна щодо наявності чи відсутності майна боржника у відповідних реєстрах.
Копію ухвали надіслати: боржнику, голові ліквідаційної комісії - ОСОБА_1, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69002 м.Запоріжжя вул.Олександрівська, 84), Вознесенівському ВДВС м.Запоріжжя, Центральному об'єднаному УПФУ України м.Запоріжжя, Запорізькій ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Запорізькій філії ДП «Національні інформаційні системи» , Орджонікідзевському районному суду м.Запоріжжя, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2017 |
Оприлюднено | 13.10.2017 |
Номер документу | 69504729 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні