Справа №601/957/17
Провадження № 2/601/650/2017
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2017 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді Білосевич Г.С.,
з участю секретаря Васільєвої О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кременець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - комісія з питань захисту прав дитини Кременецької районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав та зміну розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 у відношенні до його малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та змінити розмір аліментів, які стягуються із відповідача на її користь на малолітніх дітей. Позивач посилається на те, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2, який розірвано 25 березня 2016 року. У шлюбі в них народилось троє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, які постійно проживають з позивачем та перебуває на її утриманні. Протягом останніх двох років відповідач не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, не займається їх вихованням, навчанням та підготовкою до самостійного життя, не спілкується із дітьми, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу, матеріально не допомагає. Рішенням Кременецького районного суду від 25 березня 2016 року стягнено із відповідача на її користь аліменти на дітей в розмірі по 1000 грн. на кожну дитину. Однак з часу направлення виконавчого листа на примусове виконання жодних аліментів відповідач не сплачує. Як відомо позивачу, відповідач не працює, має мінливий дохід, не має можливості сплачувати аліменти у розмірі, що визначений судом. Тому позивач просить суд позбавити батьківських прав ОСОБА_2 щодо його неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та змінити розмір аліментів визначений рішенням Кременецького районного суду від 25.03.2016 року та стягнути із ОСОБА_2 на її користь аліменти на неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі в розмірі по 900 грн. на кожну дитину, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.
В судове засідання позивач не з'явилась, однак надіслала заяву, в якій просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце слухання справи був належним чином повідомлений. Причини його неявки суду невідомі.
Представник комісії з питань захисту прав дитини Кременецької районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, однак надіслав заяву в якій просять справу слухати у їх відсутності та вважають, що даний позов підлягає до задоволення.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
З дослідженого судом висновку від 19 червня 2017 року вбачається, що комісія з питань захисту прав дитини Кременецької районної державної адміністрації вважає, що позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1 по відношенню до його малолітніх дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 і ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3 є доцільним.
Відповідно до ч. 5, ч. 6 ст. 19 Сімейного кодексу України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.
Згідно рішення Кременецького районного суду від 25 березня 2016 року, шлюб між сторонами розірвано.
Згідно свідоцтв про народження, ОСОБА_2 є батьком неповнолітніх: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 і ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 стягнуто на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9 та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_10, в твердій грошовій сумі в розмірі по 1000 гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи з 15.02.2016 року до досягнення дітьми повноліття, що стверджується виконавчим листом, виданим Кременецьким районним судом 02 березня 2017 року.
Згідно довідки, виданої Дошкільним навчальним закладом Перлина с. Лосятин Кременецького району, ОСОБА_8 і ОСОБА_7 дійсно відвідують даний заклад, батько дітей - ОСОБА_2 дітьми не цікавиться, не телефонує, не спілкується з вихователями закладу. Не дбає про виховання дітей.
Згідно акту обстеження житлово-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 від 01.03.2017 року, ОСОБА_1 проживає та зареєстрована в АДРЕСА_2 разом із сином ОСОБА_3, дочкою ОСОБА_4, дочкою ОСОБА_5, мамою ОСОБА_11 та батьком ОСОБА_9. Батько дітей - ОСОБА_2 більше двох років участі у вихованні і утриманні дітей не приймає.
Згідно довідки № 14 від 11.05.2017 року, виданої Лосятинською ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременецького районної ради Тернопільської області, ОСОБА_6 дійсно навчається у 1 класі даної школи, батько дитини - ОСОБА_2 за час навчання сина не цікавився станом його навчання.
Діти ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 знаходяться на обліку в ФАП с. Лосятин. Батько за час своєї відсутності здоров'ям дітей не цікавився.
Відповідно до ст.ст. 10, 11, 60 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 166 Сімейного кодексу України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.
Згідно ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку батька.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню свої малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, дочки ОСОБА_4 і дочки ОСОБА_5, а саме: не піклується про їх фізичний та духовний розвиток, їх навчання, підготовку до самостійного життя; не спілкується із дітьми в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення; не сприяє засвоєнню ними загальновизнаних норм моралі; не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу; не створює умов для отримання ними освіти. Також, встановлено, що відповідач на підставі рішення суду від 25.03.2016 року сплачує на користь позивача аліменти на неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі в розмірі по 1000 гривень на кожну дитину щомісячно, які позивач просить зменшити, тому суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК, ст.ст. 19, 164, 165, 166, 169, 192, 200 Сімейного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Ухвалити заочне рішення.
Позов задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, жителя АДРЕСА_1 у відношенні його малолітніх дітей: сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1; дочки ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Змінити розмір аліментів, визначений рішенням Кременецького районного суду Тернопільської області від 25 березня 2016 року та стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9 та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_10, в твердій грошовій сумі в розмірі по 900 гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи з дня набрання рішення законної сили, до досягнення дітьми повноліття..
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 640 грн. на користь УДКУ у Кременецькому районні 22030001, ЄДРПОУ суду 37766394, банк одержувач ГУДКУ у Тернопільській області, МФО 838012, р/р 31210206700316, код одержувача (ЗКПО) 23588125 Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Кременецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2017 |
Оприлюднено | 14.10.2017 |
Номер документу | 69514517 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Білосевич Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні