Постанова
від 22.09.2017 по справі 804/3911/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2017 р. Справа № 804/3911/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Турлакової Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ :

Криворізьке південне об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд", у якому позивач просить сул стягнути з Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" на користь Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області заборгованість з відшкодування різниці в пенсіях, призначених його колишнім працівникам згідно Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумами пенсій, обчислених відповідно до інших законів України за період з жовтня по грудень 2016 року у розмірі 1513,36 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що що відповідач в порушення п. 2 ст. 13 розділу 15 "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" своєчасно не відшкодовує різницю між розміром пенсій, призначених його колишнім працівникам відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та розміром пенсії, призначеної зазначеним особам згідно інших законів України, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість по відшкодуванню зазначеної різниці за період з жовтня по грудень 2016 року в сумі 1513, 36 грн., яка на день звернення до суду залишається несплаченою.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем заперечень на позовну заяву та доказів сплати податкової заборгованості до суду не надано.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Державне підприємство "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" зареєстровано у Криворізькому південному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

На зазначеному підприємстві працювала та займалася науково-технічною діяльністю 1 особа (ОСОБА_1), яка набула науковий стаж, що дає право на отримання пенсії згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та якій призначена пенсія у територіальному управлінні Пенсійного фонду України.

Судом встановлено, що позивач поніс витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної працівникам відповідача, відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до законодавчих актів, яка складає 1513, 36 грн.

На підставі вищезазначеного, пенсійний орган надсилав на адресу відповідача повідомлення про понесені ним витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно законодавчих актів: із супровідними листами за вих. №219/76 від 06.05.2016р., за вих. №13856/10/11 від 04.10.2016р., за вих. №17347/10/11 від 02.12.2016р., за вих. №18056/10/11 від 08.12.2016р.

Копії вищезазначених Повідомлень разом із Розрахунками витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів отримані відповідачем, що підтверджується матеріалами справи.

Доказів про оскарження вказаних Розрахунків в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На підставі п.6 ч.2 ст.17 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальник повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" (в редакції, що діяла до 26.11.2015р.), держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", після досягнення чоловіками віку 62 роки за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років. До досягнення віку, встановленого цим абзацом, право на пенсію за віком мають чоловіки - наукові (науково-педагогічні) працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку: 60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року; 60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року; 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

Частиною 5 статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" визначено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Згідно зі статтею 24 Закону України № 1977, встановлені виплати є спеціальним платежем, встановленим для обмеженого кола суб'єктів та направленим на відшкодування витрат Пенсійному фонду України по виплаті різниці між виплаченої науковою пенсією та іншими пенсіями призначеними згідно з чинним законодавством, який не фінансується за рахунок збору на обов'язкове держане пенсійне страхування.

З 26.11.2015 року вступив в дію новий Закон України Про наукову і науково-діяльність . Відповідно до пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень до 1 січня 2017 року різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього закону та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на яку має право науковий працівник фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ і організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії призначеної згідно з цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно, різниця між сумою пенсії, призначеної за цими Законами, та сумою пенсії обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право колишні працівники Публічного акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектний інститут по збагаченню та агломерації руд чорних металів "Механобрчормет", фінансується за рахунок коштів підприємств (установ, організацій) пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи та за рахунок коштів державного бюджету з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії.

Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії) визначений Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372 (далі - Порядок № 372).

Пунктом 2 вказаного Порядку визначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 5 Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Матеріалами справи підтверджено, що заборгованість Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсій науковим працівникам, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з жовтня по грудень 2016 року в сумі 1513, 36 грн.

Пунктом 8 Порядку № 372 встановлено, що у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

В силу ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст.ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, з врахування визнання позову, суд доходить висновку, що позов Управління пенсійного фонду України в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області до Публічного акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектний інститут по збагаченню та агломерації руд чорних металів "Механобрчормет" про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут "Криворізький будпроект" "Української державної корпорації "Укрбуд" (код ЄДРПОУ 01527643) на користь Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 40382964) заборгованість з відшкодування різниці в пенсіях, призначених його колишнім працівникам згідно Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумами пенсій, обчислених відповідно до інших законів України за період з жовтня по грудень 2016 року у розмірі 1513,36 грн. (одна тисяча п'ятсот тринадцять гривень тридцять шість копійок).

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Н.В. Турлакова

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.09.2017
Оприлюднено14.10.2017
Номер документу69515613
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/3911/17

Ухвала від 28.03.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

Ухвала від 15.03.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

Постанова від 22.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

Ухвала від 22.06.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Турлакова Наталія Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні