Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
13 жовтня 2017 р. № 820/3835/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова до Приватної Фірми "Благо" про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: стягнути з відповідача на корить позивача заборгованість зі сплати штрафу за несвоєчасну сплату страхових внесків на підставі проведеної перевірки за період з 01.04.2009 по 29.02.2012 у сумі 464,08 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що станом на день звернення до суду із даним адміністративним позовом за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафу за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 464,08 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду через канцелярію заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень із доказами проти позову суду не надав, про причини своєї неявки суд не повідомляв, належним чином повідомлявся судом про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи.
Так, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представників сторін на підставі наявних у ній доказів.
Згідно вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст. ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідач - Приватна фірма Благо , код ЄДРПОУ 22674087 перебуває на обліку, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в управлінні Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (надалі - Управління або Позивач) відповідно дсг ст. 14, ст. 15 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування № 1058-ІУ від 09.07.2003.
Порядок нарахування, обчислення та строки сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003р. (далі Закон) та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. № 64/8663 (далі Інструкція), в редакції, чинній на час виникнення заборгованості у відповідача перед управлінням.
Відповідач був зобов'язаний сплачувати поточні платежі - страхові внески, нараховані за відповідний календарний місяць, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього календарного місяця шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків (ч.5,6 ст. 20 Закону).
Частиною 12 статті 20 Закону передбачена сплата страхових внесків страхувальниками незалежно від фінансового стану платника.
Рішенням Управління № 561 від 30.03.2012 про застосування фінансових санкцій за несплату неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, на підставі проведеної планової перевірки за період з 01.04.2009 по 29.02.2012, було нараховано штраф у сумі 464,08 грн. за несвоєчасну сплату ПФ Благо страхових внесків до Пенсійного фонду.
Згідно п.7 ч. 9 ст. 106 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у редакції, що діяла на час виникнення спірних відносин, за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків органи Пенсійного фонду застосовують фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 50% сум несплачених або своєчасно несплачених авансових платежів. Суми фінансових санкцій підлягають сплаті страхувальником протягом 10 робочих днів з дня одержання відповідного рішення. Суми нені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення.
Рішення № 561 від 30.03.2012 про застосування фінансових санкцій за несплату неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків було отримано відповідачем, однак сума боргу несплачена.
З огляду на викладене суд зазначає, що станом на день подання даного позову, заборгованість зі сплати штрафу за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 464,08 грн., відповідачем не погашена.
Ненадходження обов'язкових страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Відповідно до вимог частини п'ятнадцятої ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку, суд вважає позовні вимоги позивача щодо стягнення заборгованості обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Пунктом 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що Пенсійний фонд України та його органи від сплати судового збору звільняються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова до Приватної Фірми "Благо" про стягнення заборгованості - задовольнити .
Стягнути з Приватної Фірми "Благо" (код ЄДРПОУ 22674087, 61121, м. Харків, вул. Героїв Праці, 68, кв.201) на користь Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (61170, м. Харків, вул. Валентинівська, 22-Б, , код ЄДРПОУ 22682655) заборгованість зі сплати штрафу за несвоєчасну сплату страхових внесків на підставі проведеної перевірки за період з 01.04.2009 по 29.02.2012 у сумі 464,08 (чотириста шістдесят чотири ) грн. 08 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.М. Тітов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2017 |
Оприлюднено | 14.10.2017 |
Номер документу | 69516620 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Тітов О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні