Ухвала
від 03.10.2017 по справі 757/58381/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/58381/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого в особливо важливих справах четвертого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий в особливо важливих справах четвертого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 42016100000000712 від 20.05.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, , що службові особи Міністерства економіки України, ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» та Державної служби інтелектуальної власності України, зловживаючи службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе, використовуючи службове становище, діючи всупереч інтересам служби здійснюють перерахування грошових коштів, отриманих від управління авторськими та суміжними правами за надання дозволу на використання авторського твору на рахунки підконтрольних їм товариств з метою подальшого виведення грошових коштів у тіньовий сектор економіки.

Як голова наглядової ради ВГО «Гільдія кінорежисерів 24/1 України» ОСОБА_5 встановлено, що Державна служба інтелектуальної власності (далі по тексту ДСІВ) та Державна організація «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі по тексту ДО УААСП). безпідставно перераховують грошові кошти уповноваженим приватним організаціям: ПП «УКРАЇНСЬКА МУЗИКА», ТОВ «АДСАУНД», ПП «СВІТОВА МУЗИКА», «УЛМП», «ДАМВУ», ОП «УМА», ПО «УЛАСП», ТОВ «АВТОРСЬКЕ АГЕНСТВО «ЧЕСНА МУЗИКА», ТОВ «ЮНИВЕРС МЕДІА КОРПОРЕЙШН», ТОВ «ФАЛЬОСА ФЕМЕЛІ ФЕКТРОРІ», ПП «МАРШАЛ РЕКОРДС», ТОВ «Катапульт Контент», ТОВ «МСМ.ЮА», ТОВ «УМИГ МЬЮЗІК», ТОВ «ВОРНЕР МЬЮЗІК УКРАЇНА», «УКРАЇНСЬКА МУЗИЧНА ВИДАВНИЧА ГРУПА», які укладають договори з користувачами на збирання коштів авторської винагороди без згоди авторів та безпідставно надають дозволи на використання авторських творів на ТВ, радіомовленні, торгівельних центрах, кінотеатрах, ресторанах, барах, Інтернет провайдерів, що прямо суперечить чинному законодавству України і порушують права авторів.

Також, на не відомих підставах, представляються інтереси іноземних компаній та здійснюється збір авторської винагороди та перерахування неперсоніфіцированих значних сум роялті за кордон України.

Відповідно до п. 2 ст. 49 Закону України «Про авторське право і суміжні права» збір роялті повинні здійснювати неприбуткові громадські організації виключно ОКУ (організації колективного управління), яким не являється ДО «УААСП».

Вказані факти стали основною причиною значних збитків інтересам України у сфері економіки через потрапляння України до «Звіту 301 торгового представництва конгресу США», який ввів економічні санкції, що підірвало міжнародний авторитет України та призвело до значних економічних збитків в Україні.

Крім того, вищевказані договору ДО «УААСП» укладає без згоди самих авторів творів.

Привласненні грошові кошти службовими особами ДСІВ та ДО «УААСП», частково легалізовані шляхом відмивання та конвертації через фінансові структури, які належать ОСОБА_6 та ряду інших транзитних підприємств, зокрема ТОВ «Аквамарин-Інвест» (код ЄДРПОУ 38257020), ТОВ «Скай-Рос» (код ЄДРПОУ 38885808), ТОВ «Ремторгснаб» (код ЄДРПОУ 38360763), які переводили кошти авторської винагороди в неконтрольований державою тіньовий сектор економіки по ланцюгу постачання, використовуючи закордонні компанії та фіктивні підприємства, зареєстровані переважно у Дніпропетровській області та на окупованій території східного регіону України, у Куйбишевському та Київському районах м. Донецька, які фактично не здійснюють господарську діяльність, а зареєстровані на підставних осіб і виконують функцію отримання готівки для легалізації, а також фінансування терористичних груп, а саме ТОВ «Мегалін» (код ЄДРПОУ 37212874), ТОВ «Ломінвест» (код ЄДРПОУ 38210417), ТОВ «ТехносервісФінанц»(код ЄДРПОУ 33164885), ТОВ «Алекс Тор» (код ЄДРПОУ 38470726), які в свою чергу здійснюють протиправну діяльність в складі даної транзитно-конвертаційної групи, з безпосереднього відома ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 .

Під час проведення досудового розслідування у кримінальному проваджені № 42016100000000712 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 липня 2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав», код за ЄДРПОУ 31025266, юридична адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 41, літера А, з метою виявлення фактів заподіяння службовими особами ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав», код за ЄДРПОУ 31025266 матеріальної шкоди (збитків) в наслідок перерахування грошових коштів отриманих від управління авторськими та суміжними правами за надання дозволу на використання авторських творів в порушення Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Відповідно до листа Північному офісу Державної аудиторської служби України № 26-09-17-17/3959 від 18.04.2017 у разі надходження звернення правоохоронного органу та ухвали суду, проведення зазначеного контрольного заходу можливо з 27 жовтня 2017 року.

Відповідно до ч.ч. 5, 7, 8, 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться також у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів. Продовження термінів проведення позапланової ревізії можливе за рішенням суду на термін, що не перевищує 5 робочих днів.

Зважаючи на вищевикладене, з метою виявлення фактів заподіяння службовими особами ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав», код за ЄДРПОУ 31025266 матеріальної шкоди (збитків) в наслідок перерахування грошових коштів отриманих від управління авторськими та суміжними правами за надання дозволу на використання авторських творів в порушення Закону України «Про авторське право і суміжні права» у даному кримінальному проваджені, необхідно проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав», код за ЄДРПОУ 31025266, юридична адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 41, літера А, за період із 01.01.2015 по завершений звітний період 2017 року, строком на 15 днів.

На підставі викладеного, з метою отримання інформації про протиправні дії вказаних осіб, встановлення інших важливих обставин вчинення зазначених кримінальних правопорушень, які мають суттєве значення для повного, всебічного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, керуючись ст.ст. 40, 91, 93, 110 КПК України та ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та п.п. 3, 4 Постанови КМУ від 03.02.2016 № 43 «Про затвердження Положення про Державну аудиторську службу України», п.п 2, 4, 9, 16, 27-29, Постанови КМУ від 20.04.2006 № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами», слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Надати дозвіл Північному офісу Державної аудиторської служби України провести у строк з 27 жовтня 2017 року, терміном 15 робочих днів до 16 листопада 2017 року позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав», код за ЄДРПОУ 31025266, юридична адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 41, літера А у кримінальному проваджені № 42016100000000712 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 липня 2016 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України за період із 01.01.2015 по завершений звітний період 2017 року, з питань дослідження правильності та повноти нарахованої та виплаченої авторської винагороди авторам, а саме: ОСОБА_11 та ОСОБА_5 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.10.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69524652
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/58381/17-к

Ухвала від 03.10.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Цокол Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні