Справа № 4-4/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2011 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого -судді Клімашевської І.В.
з участю секретаря Янової В.М.
скаржника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Охтирка скаргу ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про порушення Генеральною прокуратурою законів України при розгляді скарги,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною скаргою, яку мотивував тим, що 17.09.2010 року він подав до Генеральної прокуратури України скаргу на незаконні дії та бездіяльність посадових осіб органів Прокуратури Сумської області. 17.10.2010 року йому надійшло повідомлення від Генеральної прокуратури України про направлення зазначеної скарги для розгляду до Прокуратури Сумської області. До цього часу жодного повідомлення про результати розгляду його скарги від органів прокуратури не надійшло. Вважає, що таким чином Генеральною прокуратурою України порушено його законні права, тому просить суд визнати дії та бездіяльність Генеральної прокуратури України неправомірними та зобов'язати Генеральну прокуратуру України у встановлений законом термін та спосіб розв'язати поставлені в скарзі від 17.09.2010 року питання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 скаргу підтримав в повному обсязі, просив її задовольнити.
Представник Генеральної прокуратури України в судове засідання не з'явився, що з огляду на положення ст.236 КПК України не є перешкодою для розгляду скарги.
Вислухавши пояснення скаржника, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.
ОСОБА_1, як на правові підстави своїх вимог, посилається в скарзі на ст. 236 КПК України, а тому справа розглядається в порядку кримінального судочинства.
Як вбачається з прохальної частини скарги, ОСОБА_1 просить суд визнати неправомірними дії та бездіяльність Генеральної прокуратури України та зобов'язати прокуратуру провести відповідні дії.
Згідно ст. 236 КПК України дії прокурора можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Чинне законодавство обмежує повноваження суду з контролю за досудовим слідством в розумінні положень ст. 236 КПК України.
Нормами КПК України передбачено лише порядок здійснення судового контролю за досудовим слідством стосовно постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, про порушення кримінальної справи та постанов про закриття кримінальної справи.
В судовому засіданні встановлено, що рішення в порядку КПК України по скарзі ОСОБА_1 від 17.09.2010 року Генеральною прокуратурою України не приймалось, а тому відсутній предмет судового розгляду.
Враховуючи зазначене, скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 236 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про порушення Генеральною прокуратурою законів України при розгляді скарги -залишити без задоволення.
На постанову суду протягом 15 діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Сумської області.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Клімашевська І.В.
З оригіналом згідно: /підпис/
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2011 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 69530562 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Клімашевська І. В.
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Клімашевська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні