Постанова
від 04.09.2017 по справі 804/4858/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2017 р. Справа № 804/4858/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Юг-Зернотрейд", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ :

28.07.2017 Головне управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Юг-Зернотрейд" (далі - ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд", відповідач), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, третя особа), в якому просить стягнути кошти платника податків ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд", який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь Державного бюджету податковий борг в сумі 250 030,71 грн. по наступним податкам:

- податку на додану вартість с/г підприємств за операціями із зерновими і технічними культурами податковий борг в сумі 165 667,82 грн. (код платежу 30 14011001, розрахунковий рахунок №31113169700367, одержувач: УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 36729624, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012);

- по єдиному податку з с/г товаровиробників у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %) податковий борг в сумі 84362,89 грн. (код платежу 85 18050500, стаття 07, розрахунковий рахунок №33113325700507, одержувач: УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 36729624, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що у підприємства рахується податковий борг на загальну суму 250030,71 грн. з податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств за операціями із зерновими і технічними культурами в сумі 165667,82 грн. та з єдиного податку з с/г товаровиробників у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %) в сумі 84362,89 грн. Станом на теперішній час зазначений податковий борг відповідачем не погашений, тому позивач звернувся до суду з позовом про його стягнення.

Позивач про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, проте у судове засідання його представник не з'явився, будь-яких клопотань на адресу суду не надходило.

Представник відповідача у судове засідання з'явився, проти адміністративного позову заперечував, зазначивши, що постановою від 29.06.2017 у справі 804/1956/17 стягнуто податковий борг по податковій декларації №9017328149 по єдиному податку з с/г товаровиробників у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. На думку представника відповідача, подвійне стягнення заборгованості по одній податковій декларації є протиправним. З огляду на викладене, представник відповідача просив в задоволенні адміністративного позову відмовити.

Третя особа до зали судового засідання свого представника не направила, будь-яких клопотань, пояснень на адресу суду від останньої не надходило.

Зважаючи на приписи ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України, а також на строки розгляду адміністративних справ, встановлені ст.122 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, оскільки не вбачає потреби заслуховувати свідків та експертів.

Дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Юг-Зернотрейд" (код ЄДРПОУ 33874571) перебуває на обліку в Криворізькій південній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, як платник податків.

Згідно п.п.16.1.3, п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 36.1-36.3 ст.36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

При цьому п.49.18-п.49.19 ст.49 Податкового кодексу України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду. Для цілей цього Кодексу під терміном "базовий звітний (податковий) період" слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.

Суд зазначає, що відповідачем було подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за №9265272504 від 15.01.2017, згідно якої сума цього податку за підсумками звітного (податкового) періоду, яка підлягає сплаті, становить 79 212,00 грн. з граничним терміном сплати до 30.01.2017.

Судом встановлено, що головним державним ревізором-інспектором Широківського відділення Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за вересень 2016 року.

За результатами перевірки складено акт від 01.03.2017 №4/12-01/33874571, яким встановлено порушення вимог пункту 57.1 статті 57 глави 2 розділу ІІ та пункту 203.2 статті 203 розділу V Податкового кодексу України, в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість в зв'язку з несвоєчасним поданням платіжного доручення до установи банку.

Так, згідно п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Враховуючи виявлені порушення, контролюючим органом сформовано відносно ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" податкові повідомлення-рішення (форми Ш ), а саме: №000006434 від 20.03.2017 про застосування до відповідача штрафних санкцій на суму 68305,98 грн. та №000007434 від 20.03.2017 про застосування до відповідача штрафних санкцій на суму 18149,84 грн. на підставі ст.126 Податкового кодексу України.

Зазначені податкові повідомлення-рішення направлено контролюючим органом на адресу відповідача та отриманні останнім, що підтверджується копіями поштового повідомлення про вручення, які містяться в матеріалах справи.

Будь-яких відомостей щодо оскарження податкових повідомлень-рішень, а саме: №000006434 від 20.03.2017 про застосування до відповідача штрафних санкцій на суму 68305,98 грн. та №000007434 від 20.03.2017. про застосування до відповідача штрафних санкцій на суму 18149,84 грн., як в адміністративному, так і в судовому порядку матеріали справи не містять.

Відтак, суми визначені за такими податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими та такими, що підлягають сплаті.

Щодо заборгованості з єдиного податку з с/г товаровиробників у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % в сумі 84362,89 грн. суд зазначає, що 15.02.2016 ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" подано до контролюючого органу податкову декларацію №9017328149 платника єдиного податку четвертої групи, якою задекларовано податок за IV квартал 2016 року у розмірі 84362, 89 грн., задекларовані зобов'язання зі сплати єдиного податку відповідачем у встановлений термін не сплачені.

З урахуванням вимог ст. 57 Податкового кодексу України, у зв'язку з несплатою ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" у встановлені строки самостійно визначених податкових зобов'язань та донарахованих контролюючим органом штрафних санкцій, грошові зобов'язання набули статусу податкового боргу.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що посилання відповідача на те, що даний адміністративний позов є необґрунтованим, оскільки підстави вказані для стягнення податкового боргу призводять до подвійного стягнення по одній і тій же податковій декларації суд не приймає до уваги, оскільки стягнення заборгованості у даній справі здійснюється за IV квартал 2016 року, в той час як стягнення заборгованості у справі №804/1956/17 по єдиному податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) період дорівнює або перевищує 75% в сумі 19734,76 грн. було здійснено за ІІІ квартал 2016 року.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно з п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З урахуванням приписів вказаної статті Податкового кодексу України, контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми Ю №15819-04 від 14.11.2016 про сплату відповідачем наявного у нього на той час податкового боргу в сумі 19981,29 грн., яка була надіслана ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримана відповідачем, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, копія якого міститься в матеріалах справи.

Згідно п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Оскільки після надіслання відповідачеві податкової вимоги форми Ю №15819-04 від 14.11.2016 податковий борг останнього погашено не було, а загальна сума боргу, навпаки, лише збільшилася, нова податкова вимога позивачем не виставлялася.

Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Наявність у ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд" відкритих рахунків у банках підтверджується матеріалами справи.

Згідно пунктів 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та про задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 122, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Юг-Зернотрейд", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути кошти платника податків ТОВ "Агрофірма Юг-Зернотрейд", який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь Державного бюджету податковий борг в сумі 250030,71 грн. по наступним податкам:

- податку на додану вартість с/г підприємств за операціями із зерновими і технічними культурами податковий борг в сумі 165667,82 грн. (код платежу 30 14011001, розрахунковий рахунок №31113169700367, одержувач: УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 36729624, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012);

- по єдиному податку з с/г товаровиробників у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %) податковий борг в сумі 84362,89 грн. (код платежу 85 18050500, стаття 07, розрахунковий рахунок №33113325700507, одержувач: УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 36729624, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012)

Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.З. Голобутовський

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2017
Оприлюднено17.10.2017
Номер документу69534433
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/4858/17

Ухвала від 04.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

Постанова від 04.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

Ухвала від 04.09.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

Ухвала від 16.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

Ухвала від 31.07.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні