Рішення
від 31.08.2017 по справі 155/993/17
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Пр.№2/155/659/17

Справа № 155/993/17

Рішення

Іменем України

31 серпня 2017 року Горохівський районний суд

Волинської області

в складі:

головуючого - Адамчук Г.М.,

з участю секретаря - Ревуцької М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бранівської сільської ради Горохівського району про визнання права власності на спадкове майно, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Бранівської сільської ради Горохівського району Волинської області, в якому просить визнати в порядку спадкування за заповітом за ним, ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1; визнати в порядку спадкування за заповітом його право власності на земельну ділянку загальною площею 1,7672 га, яка включає земельну ділянку площею 0,1630 га, кадастровий номер НОМЕР_1 та земельну ділянку площею 1,6042 га, кадастровий номер НОМЕР_2, яка розташована на території Бранівської сільської ради, призначена для ведення особистого селянського господарства, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Мотивує свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мама - ОСОБА_3. В особистому розпорядженні на випадок своєї смерті від 16 березня 2007 року ОСОБА_3 усе своє майно заповіла позивачу. Враховуючи, що після смерті матері ОСОБА_1 прийняв спадщину, є спадкоємцем ОСОБА_3 за заповітом, просить його позов задовольнити.

Представник відповідача Бранівської сільської ради в заяві до суду просить справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги ОСОБА_1 визнає повністю.

Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Статтею 1235 ЦК України надається право заповідачу на призначення спадкоємців.

З матеріалів даної цивільної справи вбачається, що в особистому розпорядженні на випадок своєї смерті від 16 березня 2007 року ОСОБА_3 усе своє майно, що буде належати їй на день моєї смерті, де б воно не знаходилось і з чого не складалося, в тому числі житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, Державний Акт на земельну частку /пай/ серія НОМЕР_3, свідоцтво про право власності на майновий пай серія НОМЕР_4 а також все те, на що вона за законом буде мати право і що буде належати їй на момент смерті, заповідала синові, ОСОБА_1 (а.с.16).

Згідно з свідоцтвом про смерть, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).

Постановою державного нотаріуса Горохівської державної нотаріальної контори від 20.06.2017 року у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ім'я ОСОБА_1 було відмовлено у зв'язку з тим, що спадкоємцем не було подано документи для оформлення спадщини в повному обсязі (а.с.18).

З свідоцтва про народження ОСОБА_1 видно, що ОСОБА_3 є його матір'ю (а.с.17).

З довідки Бранівської сільської ради № 548 від 22.05.2017 року, заповіту від 16 березня 2007 року, вбачається, що єдиним спадкоємцем майна спадкодавця за заповітом є син - ОСОБА_1. Спадщину, що залишилася по смерті ОСОБА_3 позивач прийняв, шляхом спільного проживання разом з спадкодавцем до дня його смерті (а.с.7).

Відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, ОСОБА_3 належала земельна ділянка відповідного розміру (а.с.9).

Відповідно до технічної документації на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, даний будинок було побудовано з дотриманням встановлених будівельних та технічних норм.

З спадкової справи після померлої ОСОБА_3 видно, що ОСОБА_1 після її смерті є спадкоємцем за заповітом, прийняв спадщину.

Отже, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 після померлої ОСОБА_3 прийняв спадщину, є її спадкоємцем за заповітом.

А тому суд вважає, що слід визнати в порядку спадкування за заповітом за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1; визнати в порядку спадкування за заповітом за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку загальною площею 1,7672 га, яка включає земельну ділянку площею 0,1630 га, кадастровий номер НОМЕР_1 та земельну ділянку площею 1,6042 га, кадастровий номер НОМЕР_2, яка розташована на території Бранівської сільської ради, призначена для ведення особистого селянського господарства, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач в заяві до суду від стягнення судових витрат з відповідача Бранівської сільської ради відмовилася.

Суд звертає увагу позивача на дотримання вимог ст.ст.162, 164, 167, 174 Податокового кодексу України.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України

ст. ст. 392, 1235 ЦК України

суд,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати, в порядку спадкування за заповітом, за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати, в порядку спадкування за заповітом, за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку загальною площею 1,7672 га, яка включає земельну ділянку площею 0,1630 га, кадастровий номер НОМЕР_1 та земельну ділянку площею 1,6042 га, кадастровий номер НОМЕР_2, яка розташована на території Бранівської сільської ради, призначена для ведення особистого селянського господарства, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, як на спадкове майно що залишилося по смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий (підпис)

Згідно з оригіналом.

Голова Горохівського

районного суду Г.М. Адамчук

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення31.08.2017
Оприлюднено18.10.2017
Номер документу69559078
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —155/993/17

Рішення від 31.08.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Рішення від 31.08.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Ухвала від 05.07.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Ухвала від 05.07.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Ухвала від 26.06.2017

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні