Ухвала
від 13.10.2017 по справі 569/15786/17
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/15786/17

УХВАЛА

13 жовтня 2017 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Рівненсього ВП ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 розглянувши клопотання, яке погоджено прокурором Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Рівненсього ВП ГУНП в Рівненській області майор поліції ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням, яке погоджено прокурором Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у нежитловому приміщенні закладу «Інтернет клуб» за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання вказує,що в провадження Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області перебувають матеріали кримінального провадження, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017180010005646 від 22.08.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 203-2 КК України.

У ході досудового розслідування було встановлено, що на території м. Рівне група невстановлених осіб, діючи всупереч Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" від 15.05.2009 року, організувала діяльність гральних закладів, у яких за допомогою комп`ютерної техніки та спеціальних програм-симуляторів гральних автоматів надаються послуги грального бізнесу, а гравці, сплачуючи кошти, мають можливість, в залежності від випадковості, як отримати грошовий виграш так і не отримати його.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення зайняття гральним бізнесом, передбачене ч. 1 ст. 203-2 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 у нежитловому приміщенні протиправно функціонує ігровий зал, в якому під виглядом інтернет клубу, з використанням можливостей відповідних веб-ресурсів в мережі Інтернет та спеціальної комп`ютерної техніки, відвідувачам надається доступ до азартних ігор з можливістю отримання виграшів.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 підтвердив функціонування грального закладу. Останній повідомив, що за указаною адресою знаходиться гральний заклад, який працює та перебуває у відчиненому режимі у якому розміщена комп`ютерна техніка (системні блоки, монітори, клавіатури та мишки), електронні носії інформації (картки пам`яті, вінчестери) призначені для доступу до азартних ігор, аудіо-відеозаписуючі пристрої (відеореєстратори, камери спостереження, веб-камери), пристрої призначені для демонстрації рухомих та нерухомих зображень із звуковим супроводом, пристрої, що використовуються для поєднання вузлів та мереж і керують процесом маршрутизації інформації (роутери, свічі, подовжувачі та ін.), термопринтери, призначені для друкування чеків, телефони, смартфони, що використовуються для процесу функціонування гральних закладів, чорнові записи, поліграфічна продукція та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Таким чином, існують достатні підстави вважати, що за вищезазначеною адресою зберігаються засоби вчинення кримінального правопорушення, а саме комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, аудіо-відеозаписуючі пристрої, пристрої призначені для демонстрації рухомих та нерухомих зображень із звуковим супроводом, пристрої, що використовуються для поєднання вузлів та мереж і керують процесом маршрутизації інформації, термопринтери, телефони, смартфони, чорнові записи, поліграфічна продукція та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Вказані предмети мають значення речових доказів в кримінальному провадженні, оскільки згідно ч.1 ст.98 КПК України вони є засобами вчинення злочину, зберегли на собі сліди злочину та містять інші відомості, які можуть бути використані як докази фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, були об`єктом кримінально протиправних дій, а також є майном, набутим кримінально протиправним шляхом.

Проведення обшуку планується в нежилих приміщеннях інтернет-клубу за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що право власності на об`єкти нерухомості, що розміщені за адресою: АДРЕСА_1 зареєстроване за ТОВ «Бадьорість».

Згідно п.6 статті 234 КПК України клопотання про дозвіл на проведення обшуку повинно містити відомості про особу, у фактичному володінні якої знаходиться приміщення. Вказані відомості можна встановити, не інакше, як наданням відповідного письмового запиту власнику приміщення. Однак вказані дії можуть призвести до витоку інформації щодо проведення працівниками поліції заходів по документуванню протиправної діяльності.

Речі, документи або осіб, яких планується відшукати комп`ютерна техніка (системні блоки, монітори, клавіатури та мишки), електронні носії інформації (картки пам`яті, вінчестери) призначені для доступу до азартних ігор, аудіо-відеозаписуючі пристрої (відеореєстратори, камери спостереження, веб-камери), пристрої призначені для демонстрації рухомих та нерухомих зображень із звуковим супроводом, пристрої, що використовуються для поєднання вузлів та мереж і керують процесом маршрутизації інформації (роутери, свічі, подовжувачі та ін.), термопринтери, призначені для друкування чеків, телефони, смартфони, що використовуються для процесу функціонування гральних закладів, чорнові записи, поліграфічна продукція та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задоволити з підстави викладених у ньому.

На підставі наданих матеріалів судом встановлено, що клопотання слід задовольнити частково із наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Згідно п.6 статті 234 КПК України клопотання про дозвіл на проведення обшуку повинно містити відомості про особу, у фактичному володінні якої знаходиться приміщення. Вказані відомості можна встановити, не інакше, як наданням відповідного письмового запиту власнику приміщення. Однак вказані дії можуть призвести до витоку інформації щодо проведення працівниками поліції заходів по документуванню протиправної діяльності.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Таким чином, оцінюючи надані слідчим матеріали, суд вважає їх достатніми для надання дозволу на поведення обшуку у нежитловому приміщенні закладу «Інтернет клуб» за адресою: АДРЕСА_1 .

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.223, 234 - 235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Рівненсього ВП ГУНП в Рівненській області майору поліції ОСОБА_3 на проведення обшуку у нежитловому приміщенні закладу «Інтернет клуб» за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 40А (право власності на об`єкти нерухомості за вказаною адресою зареєстроване за ТОВ «Бадьорість» (код ЄДРПОУ 13976151), з метою відшукання і вилучення комп`ютерної техніки (системних блоків, моніторів, клавіатур та мишок), електронних носіїв інформації (карток пам`яті, вінчестерів) призначених для доступу до азартних ігор, аудіо-відеозаписуючих пристроїв (відеореєстраторів, камер спостереження, веб-камер), пристроїв призначених для демонстрації рухомих та нерухомих зображень із звуковим супроводом, пристроїв, що використовуються для поєднання вузлів та мереж і керують процесом маршрутизації інформації (роутерів, свічів, подовжувачів та ін.), термопринтерів, телефонів, смартфонів, окремих рухомих предметів, призначених для розміщення комп`ютерної техніки, чорнових записів, поліграфічної продукції, грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, які мають значення для відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.10.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу69564396
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —569/15786/17

Ухвала від 13.10.2017

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні