Ухвала
від 26.09.2017 по справі 757/56290/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/56290/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

слідчого ОСОБА_4

розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12017220220000486, -

В С Т А Н О В И В :

26.09.2017 в провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12017220220000486, а саме врожаю гречихи, сої, кукурудзи та соняшника, який належить ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669) і розташований на земельних ділянках загальною площею 408, 5 га, орендованих СТОВ «Братеницьке» (код ЄДРПОУ 30193541), а саме на території Удянської сільської ради, с. Уди (Золочівський район, Харківської області).

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12017220220000486 за фактами таємного викрадення чужого майна та шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 185 та ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» та ФГ «ШУБСЬКЕ», шахрайським шляхом заволоділи сільськогосподарською продукцією, що належить ТОВ «АГРО ГСМ» і знаходиться на території Івано-Шийчинської сільської ради, с. Братениця (Богодухівський район Харківської області) на території Малорогозянської сільської ради с. Мала Рогозянка (Золочівський район), на території Удянської сільської ради с. Уди (Золочівський район) чим завдали шкоду ТОВ «АГРО ГСМ» на суму 40 000 000,00 грн.

Установлено, що між ОСОБА_5 («Орендар 1») та ОСОБА_6 («Орендар 2») з однієї сторони та ОСОБА_7 («Орендодавець 1») і ОСОБА_8 («Орендодавець 2»), від імені якої на підставі довіреності діяв ОСОБА_9 з іншої сторони 14.12.2016 укладено договір оренди майнових прав. Згідно із зазначеним договором, Орендодавці прийняли на себе зобов`язання передати, а Орендарі прийняти в строкове платне користування майнові права Орендодавців, як учасників СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» та зобов`язалися сплачувати орендну плату. При цьому сторонами чітко було визначено, що учасники товариства передали в оренду ОСОБА_5 з ОСОБА_6 100% своїх часток в статутному капіталі. Передача 100% часток в статутному капіталі в оренду, відповідно до домовленостей з ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , передбачала повне фактичне керівництво ОСОБА_5 з ОСОБА_6 СТОВ «Братеницьке», включаючи реалізацію вирощеної продукції та отримання нами прибутку від такої діяльності, а також протягом трьох років ОСОБА_7 та ОСОБА_9 зобов`язалися не втручатися в діяльність СТОВ «Братеницьке».

11 січня 2017 року між СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» та ТОВ «АГРО-ГСМ» було укладено договір підряду №11/01/17 (на вирощування товарної сільськогосподарської продукції). Відповідно до п.1.1. цього Договору ТОВ «АГРО-ГСМ» зобов`язалося на свій ризик виконати роботи з вирощування сільськогосподарської продукції за завданням СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ», а СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» зобов`язалося прийняти та оплатити виконані роботи. Відповідно до п.1.3. Договору СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» визнало та погодилося із тим, що право власності на сільськогосподарську продукцію (врожай) до передачі результатів робіт (сільськогосподарської продукції) Замовнику належить ТОВ «АГРО-ГСМ».

На виконання умов цього договору, Замовник передав Підряднику фронт робіт, який складається із всіх земельних ділянок, що знаходилися в оренді СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ».

Разом з тим, службові особи СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» та ФГ «ШУБСЬКЕ», змінили директора СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ» та не дають доступу до діяльності товариства ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які орендували на три роки корпоративні права СТОВ «БРАТЕНИЦЬКЕ».

Встановлено, що врожай ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669), розташований на земельних ділянках, орендованих СТОВ «Братеницьке» (код ЄДРПОУ 30193541), а саме:

врожай гречихи, сої, кукурудзи та соняшника, який знаходиться земельних ділянках на території Удянської сільської ради, с. Уди (Золочівський район, Харківської області) поле № 8 площею 6 га, засіяне соєю, № 1 площею 11 га, засіяне соєю, № 2 площею 9 га, засіяне соєю, № 3 площею 86 га, засіяне соняшником, № 4 площею 117 га, засіяне кукурудзою та соєю, № 5 площею 56 га, засіяне кукурудзою, № 6 площею 21 га, засіяне соєю, № 7 площею 10 га, засіяне кукурудзою, № 9 площею 60 га, засіяне кукурудзою, № 10 площею 13 га, засіяне кукурудзою, № 11 площею 15 га, засіяне кукурудзою, № 0 площею 4,5 га, засіяне соєю. Загальна площа земельних ділянок становить 408, 5 га.

Зазначений врожай, яким заволоділи невідомі особи у ТОВ «АГРО-ГСМ», є речовим доказом у кримінальному провадженні, про що слідчим винесено постанову від 15.09.2017 про визнання речовим доказом, і саме вказаний врожай продовжує знаходитись в полі.

З метою збереження речових доказів, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення у слідства виникла необхідність у накладенні арешту на врожай гречихи, сої, кукурудзи та соняшника, який належить ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669) і розташований на земельних ділянках загальною площею 408, 5 га, орендованих СТОВ «Братеницьке» (код ЄДРПОУ 30193541), а саме на території Удянської сільської ради, с. Уди (Золочівський район, Харківської області).

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 100 КПК України речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.

Частинами 6, 7 ст. 100 КПК України слідчому судді надано право визначати порядок зберігання речових доказів, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або втрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких спів мірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню.

Разом з цим, відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, те, що є достатні підстави вважати, що врожай на який просить накласти арешт прокурор, є предметом злочину, що розслідується, за викладених в клопотанні прокурора обставинах, відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, слідчий суддя вважає, що з метою збереження речових доказів наявні підстави для накладення арешту на майно.

Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти у кримінальному провадженні №12017220220000486 арешт на врожай гречихи, сої, кукурудзи та соняшника, який належить ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669) і розташований на земельних ділянках загальною площею 408, 5 га, орендованих СТОВ «Братеницьке» (код ЄДРПОУ 30193541), а саме на території Удянської сільської ради, с. Уди (Золочівський район, Харківської області):

поле № 8 площею 6 га, засіяне соєю;

поле № 1 площею 11 га, засіяне соєю;

поле № 2 площею 9 га, засіяне соєю;

поле № 3 площею 86 га, засіяне соняшником;

поле № 4 площею 117 га, засіяне кукурудзою та соєю;

поле № 5 площею 56 га, засіяне кукурудзою;

поле № 6 площею 21 га, засіяне соєю;

поле № 7 площею 10 га, засіяне кукурудзою;

поле № 9 площею 60 га, засіяне кукурудзою;

поле № 10 площею 13 га, засіяне кукурудзою;

поле № 11 площею 15 га, засіяне кукурудзою;

поле № 0 площею 4,5 га, засіяне соєю.

Кадастрові номери земельних ділянок:

Поле №У0 (соя):

6322686000:02:002:0356 1,6га

6322686000:02:002:0355 1,6га

Поле №У1 (соя):

6322686000:02:002:0329 5,6547га

6322686000:02:002:0328 5,6548га

Поле №У2 (соя):

6322686000:02:002:0197 5,8072га

6322686000:02:002:0198 3,1977га

Поле №У3 (соняшник):

6322686000:02:002:0188 5,6547га

6322686000:02:002:0187 5,6545га

6322686000:02:002:0186 5,6547га

6322686000:02:002:0185 5,4289га

6322686000:02:002:0176 3,9091га

6322686000:02:002:0178 5,2211га

6322686000:02:002:0179 4,9875га

6322686000:02:002:0180 5,0569га

6322686000:02:002:0181 5,196га

6322686000:02:002:0182 5,4582га

6322686000:02:002:0183 5,6548га

6322686000:02:002:0184 5,6547га

6322686000:02:002:0189 5,4417га

6322686000:02:002:0190 5,6546га

6322686000:02:002:0191 5,6547га

6322686000:02:002:0192 5,6545га

6322686000:02:002:0193 2,6353га

Поле №У4 (соняшник та соя):

6322686000:02:002:0335 5,4175га

6322686000:02:002:0159 5,6544га

6322686000:02:002:0160 5,3331га

6322686000:02:002:0161 5,2086га

6322686000:02:002:0162 5,4787га

6322686000:02:002:0163 5,6547га

6322686000:02:002:0164 5,6546га

6322686000:02:002:0317 5,6547га

6322686000:02:002:0382 2,4728га

6322686000:02:002:0166 5,6548га

6322686000:02:002:0171 5,4559га

6322686000:02:002:0170 5,6546га

6322686000:02:002:0169 5,6546га

6322686000:02:002:0175 5,0577га

6322686000:02:002:0174 5,6432га

6322686000:02:002:0173 5,6547га

6322686000:02:002:0172 5,6548га

6322686000:02:002:0334 5,6549га

6322686000:02:002:0333 5,6547га

6322686000:02:002:0332 5,6547га

6322686000:02:002:0326 5,6547га

Земельні ділянки, які не визначені кадастровими номерами 3,4216 га

Поле №У5 (кукурудза):

6322686000:02:002:0151 5,6546га

6322686000:02:002:0150 5,6548га

6322686000:02:002:0149 5,6547га

6322686000:02:002:0148 5,6547га

6322686000:02:002:0147 5,6546га

6322686000:02:002:0146 5,6548га

6322686000:02:002:0145 5,6547га

6322686000:02:002:0144 5,6548га

Земельні ділянки, які не визначені кадастровими номерами 10,7623 га

Поле №У6 (соя):

6322686000:02:002:0059 16,8160га

6322686000:02:002:0128 5,9044га

Поле №У7 (кукурудза):

Земельні ділянки, які не визначені кадастровими номерами 10 га

Поле №У8 (соя):

6322686000:02:002:0200 6,5418 га

Поле №У9 (кукурудза):

6322686000:01:002:0135 4,9319га

6322686000:01:002:0134 0,6632га

6322686000:01:002:0136 5,9210га

6322686000:01:002:0137 6,5231га

6322686000:01:002:0346 18,0001га

Земельні ділянки, які не визначені кадастровими номерами 23,9607 га

Поле №У10 (кукурудза):

6322686000:02:002:0259 5,1049га

6322686000:02:002:0265 5,1049га

6322686000:02:002:0258 5,1049га

6322686000:02:002:0266 5,1049га

Поле №У11 (кукурудза):

6322686000:02:002:0100 5,9661га

6322686000:02:002:0099 5,8537га

6322686000:02:002:0097 5,8756 га

Передати на відповідальне зберігання ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669) речові докази (врожай) з можливістю його збирання, на який накладено арешт ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 15.09.2017, а саме: врожаю гречихи, сої, кукурудзи та соняшника, який належить ТОВ «АГРО ГСМ» (код ЄДРПОУ 39157669) і розташований на земельних ділянках загальною площею 408, 5 га, орендованих СТОВ «Братеницьке» (код ЄДРПОУ 30193541), а саме на території Удянської сільської ради, с. Уди (Золочівський район, Харківської області).

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.09.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу69564917
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/56290/17-к

Ухвала від 29.09.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

Ухвала від 26.09.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні