Постанова
від 10.10.2017 по справі 826/245/17
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01051, м.  Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И м. Київ 10 жовтня 2017 року                                                 № 826/245/17 Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І. розглянув у скороченому провадженні справу за позовом Державного підприємства  «Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Північному регіоні Відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» ТОВ «СЕПСА ОіЛ Україна» до стягнення заборгованості ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Позивач - Державне підприємство «Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Північному регіоні Відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» звернувся до суду з вимогою про стягнення з ТОВ «СЕПСА ОіЛ Україна» штрафу в сумі 17  000 грн.           В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем в супереч вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 у встановлений строк не сплачено штраф у сумі 17  000 грн.           Відповідач – ТОВ «СЕПСА ОіЛ Україна»  - письмових заперечень по суті позову не надав, хоча був повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі. Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, ВСТАНОВИВ: Відповідно ст. 5 Закону України “Про електроенергетику”, ст. 6 Закону України “Про теплопостачання” до принципів державної політики в енергетиці, у сфері теплопостачання належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, теплопостачання, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів, суб'єктів теплопостачання. Частина 1 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Держенергонагляд) у порядку, визначеному законодавством України, частина 5 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” надає інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 3 листопада 2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”. Особа, в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій, є суб'єктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.           Відокремлений підрозділ «Державна інспекція енергетичного нагляду України» є структурним підрозділом Державного підприємства «Національне енергетична компанія «Укренерго». Згідно з положенням про Відокремлений підрозділ «Державна інспекція енергетичного нагляду України»,  затвердженим директором ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» 28.01.2016 Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону у межах Харківської, Полтавської та Сумської областей, як складової цілісної об'єднаної енергосистеми України. Так, у відповідності з ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.           Як вбачається з матеріалів справи, 28.01.2016 за результатом проведеного заходу з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах ТОВ «СЕПСА ОіЛ Україна»видано припис №07/21-09-43, яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики з терміном виконання до 25.04.2016. Судом встановлено, що 24.06.2016 актом перевірки (протоколом) №07/21-09-119 встановлено факт  невиконання відповідачем вимог припису №07/21-09-43. Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутній доказ оскарження відповідачем зазначеного вище припису. Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України “Про електроенергетику”, споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Як вбачаться з матеріалів справи, постановою від 08.07.2016 №07/20-01-08 за ухилення від виконання припису №07/21-09-43 на відповідача накладено штраф у розмірі 17  000 грн. Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1999 № 1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку. В матеріалах справи відсутні докази оскарження вказаної постанови або сплати відповідачем штрафу. Враховуючи вищевказане, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги  ґрунтуються на положеннях згаданих вище правових актів та є обґрунтованими, з урахуванням чого надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку скороченого провадження про задоволення адміністративного позову. На підставі вищевикладених норм законодавства та керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-162, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - ПОСТАНОВИВ: 1.          Позов задовольнити. 2.          Стягнути з ТОВ «СЕПСА ОіЛ Україна» (адреса: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 77, поверх 2, р/р 26003811941 в ПАТ «МАРФІН БАНК», МФО 328168, код 39089306)  у дохід держави штраф в сумі 17  000 (сімнадцять тисяч) грн.. (р/р № 31119106700008 відкритий на Кременчуцьке УК, банк одержувача  ГУ ДКСУ  у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 37965850, код платежу до держбюджету 21081100. Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Суддя                                                                                                                 В.І. Келеберда

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.10.2017
Оприлюднено23.10.2017
Номер документу69588511
СудочинствоАдміністративне