Ухвала
від 10.10.2017 по справі 910/15930/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про припинення провадження у справі

10.10.2017Справа № 910/15930/17

Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д ., за участю секретаря судового засідання Ковалівської О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні

справу № 910/15930/17

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ГУД ЛОГІСТІК , м. Київ,

до товариства з обмеженою відповідальністю АКТАШ ЛТД , м. Київ,

про стягнення 9 310,53 грн.,

за участю представників:

позивача - Негоди А.А. (довіреність від 12.09.2017 № б/н);

відповідача - не з'явилися,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ГУД ЛОГІСТІК (далі - ТОВ ГУД ЛОГІСТІК ) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю АКТАШ ЛТД (далі - ТОВ АКТАШ ЛТД ) про стягнення з відповідача: 7 930,88 грн. основного боргу, який виник у зв'язку з неналежним виконанням договору транспортно-експедиторського обслуговування від 12.10.2016 № 573 (далі - Договір); 1 379,65 грн. пені за несвоєчасне виконання зобов'язань, а всього 9 310,53 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.09.2017 порушено провадження у справі та призначено судовий розгляд на 10.10.2017.

03.10.2017 позивач подав суду документи на виконання вимог ухвали суду про порушення провадження у справі.

09.10.2017 відповідач подав суду копію платіжного доручення від 08.10.2017 № 162 на суму 7 930,88 грн., що підтверджує сплату основного боргу.

10.10.2017 позивач подав суду заяву про уточнення суми позовних вимог, в якій просив суд стягнути з відповідача пеню у сумі 1 379,65 грн. та судовий збір у сумі 1 600 грн.; повідомив суд про погашення відповідачем суми основного боргу.

Відповідно до пункту 3.11 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції (далі Постанова № 18) Господарський процесуальний кодекс України (далі - ГПК України), зокрема статтею 22 цього Кодексу, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про доповнення або уточнення позовних вимог, або заявлення додаткових позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:

- подання іншого (ще одного) позову, чи

- збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи

- об'єднання позовних вимог, чи

- зміну предмета або підстав позову.

Подана позивачем заява не відповідає вимогам статті 22 ГПК України та не приймається судом до розгляду.

У судовому засіданні 10.10.2017 представник позивача надав пояснення по суті спору.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва дійшов висновку, що провадження у справі в частині стягнення основного боргу в сумі 7 930,88 грн. підлягає припиненню, виходячи з такого.

Відповідно до пункту 1 1 частини першої статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

У пункті 4.4 Постанови № 18 зазначено, що господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 1 1 частини першої статті 80 ГПК України), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.

В ході розгляду справи судом було встановлено, що:

- між сторонами виник спір щодо існування заборгованості за надані позивачем послуги з перевезення;

- позивач просить стягнути з відповідача 7 930,88 грн. основної заборгованості та 1 379,65 грн. пені;

- після порушення провадження у справі 09.10.2017 ТОВ АКТАШ ЛТД перерахувало ТОВ ГУД ЛОГІСТІК грошові кошти у сумі 7 930,88 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 08.10.2017 № 162 на суму 7 930,88 грн., яким підтверджується факт погашення відповідачем суми основного боргу перед позивачем за Договором.

Враховуючи викладене, Господарський суд міста Києва вважає за можливе припинити провадження у справі в частині стягнення основного боргу в сумі 7 930,88 грн.

Частиною третьою статті 80 ГПК України передбачено, що про припинення провадження у справі виноситься ухвала.

Керуючись пунктом 1 1 частини першої статті 80, статтею 86 ГПК України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Припинити провадження у справі № 910/15930/17 в частині стягнення 7 930,88 грн. основного боргу.

2. Повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.

Ухвалу може бути оскаржено в установленому законодавством України порядку.

Суддя І.Д. Курдельчук

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.10.2017
Оприлюднено20.10.2017
Номер документу69619078
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15930/17

Ухвала від 10.10.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Рішення від 10.10.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 20.09.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні