Ухвала
від 17.10.2017 по справі 748/2655/17
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/991/17

Єдиний унікальний №748/2655/17

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

17 жовтня 2017 рокум. Чернігів

Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Меженнікова С.П., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до Седнівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, вимогам ст. ст. 107-120 ЦПК України, -

В С Т А Н О В И В:

12 жовтня 2017 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на земельні ділянки площею 4,10 га ріллі, кадастровий номер 7425556000:05:000:0460 та площею 0,44 га кормових угідь, кадастровий номер 7425556000:05:000:2460.

Згідно ст. 122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому ЦПК України.

Згідно ст.121 ЦПК України при вирішення питання про відкриття провадження суддя має встановити, чи відповідає позовна заява вимогам, викладеним у ст.ст. 119,120 цього Кодексу.

Дана позовна заява повинна бути залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам п.2 ч.2 ст. 119 ЦПК України, так як не містить повного найменування Відповідача та взагалі не зазначено місцезнаходження Відповідача.

До того ж, згідно роз'яснень ч. 2, 3 п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 р., свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до п.1 глави 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 р., нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо: вчинення такої дії суперечить законодавству України; не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії; дія підлягає вчиненню іншим нотаріусом або посадовою особою, яка вчиняє нотаріальні дії; є сумніви у тому, що фізична особа, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, усвідомлює значення, зміст, правові наслідки цієї дії, або є підозра в тому, що ця особа діє під впливом насильства; з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась особа, яка в установленому порядку визнана недієздатною, або уповноважений представник не має необхідних повноважень; правочин, що укладається від імені юридичної особи, суперечить цілям, зазначеним у її статуті чи положенні, або виходить за межі її діяльності; особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла плату за її вчинення; особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла встановлені законодавством платежі, пов'язані з її вчиненням; в інших випадках, передбачених Законом. Згідно п.3 глави 13 цього ж Порядку, нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Натомість, в порушення вимог п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, в позовній заяві не зазначено жодного доказу того, що ОСОБА_1 звернувся до нотаріуса із заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину на вищезазначені земельні ділянки і йому було відмовлено у його видачі.

Окрім цього, в порушення вимог п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, в позовній заяві не зазначено докази на підтвердження викладених в позовній заяві обставин - втрати оригіналу Державного акту на вищезазначені земельні ділянки, а також, відсутня інформація, чи надавалося позивачем оголошення до засобів масової інформації про втрату Державного акту.

За таких підстав відповідно до ст. 121 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для виправлення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Седнівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху , надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном п'ять днів з дня отримання копії ухвали.

В разі невиконання ухвали суду позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_2

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення17.10.2017
Оприлюднено20.10.2017
Номер документу69625691
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —748/2655/17

Ухвала від 30.10.2017

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні