Справа № 761/8447/17
Провадження № 2/761/4171/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2017 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого: судді - Притули Н.Г.
при секретарі: Карапетян А.С.
за участю представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа: Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м.Києві про поділ спільного майна подружжя, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду знаходиться вказана цивільна справа.
В судовому засіданні представник позивача подала заяву про збільшення позовних вимог, в якій просить: в порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ОСОБА_3 право власності на:
- транспортний засіб - легковий комбі-В, марки Ford Sierra, д.н.з. НОМЕР_1, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_3, 1987 року випуску;
- 521658 штук простих іменних акцій емітента ПрАТ ПАКЕТ , що становить 21, 2317 % від статутного капіталу емітента на загальну номінальну вартість 130 414, 50 грн. (номінальна вартість цінного паперу - 0, 25 грн.), при депозитарній установі ТОВ Фондова компанія Трансферт , код цінних паперів: UA4000167852.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на:
- транспортний засіб - легковий хетчбек-В Skoda Fabia, д.н.з. НОМЕР_2, номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_4, 2008 року випуску;
- гаражний бокс, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 20 кв.м.;
- земельну ділянку загальною площею 0, 04 га, яка розташована на території СТ ТЕКС в с. Шибене Бородянського району Київської області.
Суд поставив на обговорення питання про направлення справи за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва (за місцем знаходження основної частини нерухомого майна).
Представник позивача та представник відповідача в судовому засіданні не заперечували проти направлення справи за підсудністю.
Статтею 114 ч.1 ЦПК України визначено, що позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Крім того, пункт 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №3 від 01.03.2014 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ роз'яснює, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Отже, якщо, наприклад, пред'явлені позовні вимоги стосуються нотаріально посвідченого договору про відчуження нерухомості, то позов подається з дотриманням правил про виключну підсудність, тобто до суду за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем заявлені вимоги, що виникають з приводу нерухомого майна, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що за виключною підсудністю не відноситься до Шевченківського району м. Києва.
Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності - стаття 116 ЦПК України.
Оскільки майно знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що територіально відноситься до території Оболонського району м. Києва, справа не розпочата розглядом по суті, тому суд приходить до висновку про направлення справи за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва для розгляду по суті.
Керуючись ст.109, 110, 116 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Направити цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа: Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м.Києві про поділ спільного майна подружжя за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва(04212, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 2-Є) для розгляду по суті.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. Сторона, яка не була присутня при проголошенні ухвали, може її оскаржити протягом п'яти днів з дня отримання копії .
Суддя: Н.Г.Притула
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2017 |
Оприлюднено | 20.10.2017 |
Номер документу | 69641981 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні