Ухвала
від 19.10.2017 по справі 351/2135/17
СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 351/2135/17

Номер провадження №1-кс/351/444/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2017 року м. Снятин

Слідчий суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 за участі:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянув клопотання старшого слідчого слідчого відділення Снятинського відділення поліції Косівського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017090230000378 від 19.10.2017р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий слідчого відділення Снятинського відділення поліції Косівського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 в рамках розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017090230000378 від 19.10.2017р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_1 ПАТ КБ «Приватбанк», відкритому на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 40942833) із забороною користування та розпоряджання грошовими коштами.

В обгрунтування клопотання вказано, що до Снятинського відділення поліції Косівського ВП ГУ НП в Івано-Франківської області звернувся директор приватного підприємства "Ярослав і К" ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. с. Попельники Снятинського району, який повідомив, що 18 жовтня 2017 року, невідома особа, яка представилася представником ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 40942833) під приводом купівлі-продажу дизельного палива ДП-Л-Євро5-ВО в кількості 29100 (двадцять дев`ять тисяч сто) дм3, переслідуючи корисливу мету, заволодіння чужим майном шахрайським способом, шляхом зловживання довірою заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 в сумі 556800 (п`ятсот п`ятдесят шість тисяч вісімсот) гривень, які він перерахував на банківський рахунок НОМЕР_1 ПАТ КБ «Приватбанк», відкритий на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ», чим завдала потерпілому ОСОБА_4 матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.

В клопотанні зазначено, що грошові кошти, які ОСОБА_4 перерахував на банківський рахунок НОМЕР_1 ПАТ КБ «Приватбанк», відкритий на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» є об`єктом кримінально-протиправних дій, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому відповідно до ст. 98 КПК України вони є речовими доказами..

Таким чином, для повного та всебічного розслідування кримінального провадження, а також для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні виникла необхідність у накладенні арешту на майно, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, і яке підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Строки досудового розслідування ще не закінчились.

Клопотання погоджено із процесуальним прокурором ОСОБА_5 .

Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, просив клопотання задоволити та не заперечив щодо не проведення повної фіксації судового засідання технічними засобами.

Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не проводиться.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Відповідно до витягу з ЄРДР 19.10.2017р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесене кримінальне провадження №12017090230000378 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, де зазначено, що 18 жовтня 2017 року, невідома особа, яка представилася представником ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 40942833) під приводом купівлі-продажу дизельного палива ДП-Л-Євро5-ВО в кількості 29100 (двадцять дев`ять тисяч сто) дм3, переслідуючи корисливу мету, заволодіння чужим майном шахрайським способом, шляхом зловживання довірою заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 в сумі 556 800 (п`ятсот п`ятдесят шість тисяч вісімсот) гривень, які він перерахував на банківський рахунок НОМЕР_1 ПАТ КБ «ПриватБанк», відкритий на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ», чим завдала потерпілому ОСОБА_4 матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.

Клопотання також підтверджується Випискою по рахунку № НОМЕР_2 ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» від 19.10.2017р. та Платіжним дорученням №376 від 18.10.2017р.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому кримінально процесуальним кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозрвважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.

Арешт майна, відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України допускається, з метою забезпечення збереження речових доказів - матеріальних обєктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були обєктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України - арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Статтею 1074 Цивільного кодексу України встановлено, що обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду у випадках, встановлених законом.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року № 2121-ІІІ - арешт на грошові кошти субєктів господарювання накладаються виключно на підставі рішення суду, зупинення видаткових операцій по рахункам юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України, на підставі рішення суду.

Згідно ч. 2 ст. 172 КПК України - клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

У звязку з цим, розгляд вказаного клопотання про арешт грошових коштів, що знаходяться на банківських рахунках, відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, які відповідно не були тимчасово вилучені у володільця доцільно розглядати без участі представника юридичної особи ПАТ КБ «ПриватБанк», у володінні якої перебуває майно, та без участі володільця банківських рахунків, що є необхідною умовою, для забезпечення арешту грошових коштів, які знаходяться та можуть надійти на вказані поточні рахунки підприємства, які є речовими доказами у даному кримінальному провадженні, та незастосування заборони користування та розпорядження якими, призведе до їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування та/або передачі.

Відповідно до ч.2ст.173 КПК Українислідчий суддя, суд при вирішенні питання про арешт майна повинен враховувати: правову підставу для арешту майна;можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні;наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність;можливість спеціальної конфіскації майна;розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою;розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Враховуючи доводи клопотання слідчого та надані докази, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність накладення арешту на грошові кошти у сумі 556800 грн., які знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_1 ПАТ КБ «Приватбанк», відкритому на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 40942833) із забороною користування та розпоряджання даними грошовими коштами, що мають безпосереднє відношення до кримінального провадження, щодо яких існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що вони є доказом злочину, і які підлягають спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна, які були перераховані на банківський рахунок відкритий на ТОВ "АКЦЕПТ ІНВЕСТ", оскільки накладення арешту на увесь рахунок може перешкодити діяльності ТОВ "АКЦЕПТ ІНВЕСТ"

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити частково.

Накласти арешт на грошові кошти в сумі 556 800 (п`ятсот п`ятдесят шість тисяч вісімсот) гривень, які знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_1 ПАТ КБ «Приватбанк», відкритому на ТОВ «АКЦЕПТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 40942833) із забороною користування та розпоряджання грошовими коштами у сумі 556 800 (п`ятсот п`ятдесят шість тисяч вісімсот) гривень.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого слідчого відділення Снятинського відділення поліції Косівського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 .

Копію ухвали для виконання направити Снятинського відділення поліції Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, для відома вручити сторонам кримінального провадження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: підпис

Суддя Снятинського районного суду ОСОБА_1

СудСнятинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.10.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69645030
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —351/2135/17

Ухвала від 19.10.2017

Кримінальне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

Калиновський М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні