Справа № 303/5131/17
2/303/2455/17
ряд. стат. звіту - 47
РІШЕННЯ
Іменем України
/заочне/
18 жовтня 2017 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі : головуючого - судді Пак М.М.
секретар судового засідання Тромпак В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Мукачево цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна,-
в с т а н о в и в:
Позивач - ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 про поділ майна.
Позовні вимоги мотивує тим, що вона (ОСОБА_1І.) 08 квітня 1999 року уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 За час шлюбу ними було придбано наступне майно: відповідач (ОСОБА_2Л.) 03 липня 2009 року придбав у власність квартиру за адресою: м.Мукачево, вул. Підопригори, 5-129, загальною площею 56,60 кв.м. та в 2004 році приватизував земельну ділянку для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, яка розташована за адресою: с.Горбок, вул. Шевченка, 76 Іршавського району, площею0,2042 га.; позивач (ОСОБА_1І.) придбала житловий будинок за адресою: м.Мукачево, вул. Пирогова, 5А, загальною площею 89,00 кв.м., який розташований на земельній ділянці розміром 0,0093 га., в той же день придбала також земельну ділянку розміром 0,0093 га., за адресою: м.Мукачево, вул. Пирогова, 5А, на якій розташований належний їй на праві власності будинок. У зв'язку з тим, що відносини між подружжям не склалися, в порядку статті 106 Сімейного кодексу України, вони подали до органу РАЦС в м.Мукачеві спільну заяву про розірвання шлюбу, який 08 листопада 2016 року між ними було розірвано. Позивач вказує на те, що відповідач перешкоджає в користуванні належного їй майна, при цьому заявляючи, що має право на частку в розмірі ? цього майна. Взаємної згоди щодо поділу майна досягти не вдалося, у зв'язку з чим позивач і звернулася до суду з даним позовом та просить залишити за нею на праві приватної власності житловий будинок, який розташований за адресою: м.Мукачево, вул.Пирогова, 5А повністю та земельну ділянку, яка розташована за адресою: м.Мукачево, вул.Пирогова, 5А, розміром 0,0093 га повністю; за відповідачем залишити на праві приватної власності квартиру за адресою: м.Мукачево, вул.Підопригори, 5-129 та земельну ділянку для обслуговування індивідуального житлового будинку, що розташована за адресою: с.Горбок, вул.Шевченка, 76, Іршавського району Закарпатської області, площею 0,2042 га повністю.
Позивач - ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримала та просила суд їх задоволити.
Відповідач - ОСОБА_2 подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнав у повному обсязі та не заперечив проти його задоволення.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 4 статті 174 Цивільного процесуального України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до статті 60 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно частини 1 статті 11 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає цивільні справи на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до частин 3-4 статті 10 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
-2-
Судом встановлено, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - 08 листопада 2016 року розірвано шлюб, що підтверджується копією Свідоцтва про розірвання шлюбу Серії І-ФМ №040954, виданого Мукачівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (а.с.5).
Згідно Договору купівлі-продажу житлового будинку від 07 жовтня 2015 року, посвідченого приватним нотаріусом Мукачівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за №585 та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №45278938, сформованого 07 жовтня 2015 року, ОСОБА_1 є власником житлового будинку загальною площею 89,00 кв.м., житловою площею 53,60 кв.м., який розташований за адресою: Закарпатська область, місто Мукачево, вулиця Пирогова, будинок 5А (а.с.6-8).
З Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 07 жовтня 2015 року, посвідченого приватним нотаріусом Мукачівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за №586 та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №45280926, сформованого 07 жовтня 2015 року, вбачається, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки розміром 0,0093 га., кадастровий номер: 2110400000:01:001:1152, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, розташована за адресою: Закарпатська область, місто Мукачево, вулиця Пирогова (а.с.9-11).
ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,2042 га., яка розташована в селі Горбок, вулиця Шевченка, 76, Іршавського району Закарпатської області, цільове призначення - для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, кадастровий номер - 2121983202:01:001:0001, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку Серії ЗК №028221, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №0104070500126 від 29 жовтня 2004 року (а.с.12).
Згідно Договору купівлі-продажу квартири від 03 липня 2009 року, посвідченого приватним нотаріусом Мукачівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за №363 та Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №23203063, сформованого 04 липня 2009 року, ОСОБА_2 є власником квартири загальною площею 54,80 кв.м., житловою площею 40,10 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.14).
Поділ спільного сумісного майна подружжя здійснюється з визначення кола об'єктів спільної сумісної власності подружжя і встановлення їхньої вартості. Вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи (абзац перший пункту 22 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" від 21 грудня 2007 р. N 11).
Відповідно до частини 1 статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Згідно частин 1 та 3 статті 61 Сімейного кодексу України , об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Норма статті 69 цього Кодексу, у свою чергу, передбачає право подружжя на поділ майна, що об'єктом права спільної сумісної власності, а саме: дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Суб'єктивне право на поділ майна, що перебуває на праві спільної сумісної власності подружжя, належить кожному з них незалежно від того, в який момент здійснюється поділ: під час шлюбу або після його розірвання. Поділ може бути здійснений як за домовленістю подружжя, так і за судовим рішенням. В основу поділу покладається презумпція рівності часток подружжя, яка може бути спростована домовленістю подружжя або судовим рішенням.
Нормою статті 63 Сімейного кодексу України встановлено, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користуванні і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, а частиною 1 статті 68 цього Кодексу передбачено, що розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.
-3-
Відповідно до частини 1 статті 70 Сімейного кодексу України, у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Частиною 3 статті 368 Цивільного кодексу України визначено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 372 Цивільного кодексу України, зазначено, що майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
З огляду на вищенаведене, суд доходить висновку, що оскільки майно набуто сторонами під час перебування в шлюбі, не відноситься до переліку, яке є приватної власністю чоловіка або дружини, оскільки придбане за договорами шляхом внесення спільних грошових коштів, воно є спільною сумісною власністю подружжя і частки кожного з них є рівними.
Таким чином, з врахуванням вищенаведеного, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності та враховуючи те, що визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Судові витрати віднести за рахунок позивача ОСОБА_1.
На підставі викладеного, ст.ст. 60, 70, 71 СК України, ст.ст. 204 368, 372 ЦК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року № 11 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя , керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 58, 59, 60, 88, 174, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 про поділ майна - задоволити .
Поділити спільне майно подружжя наступним чином: залишити за ОСОБА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на праві приватної власності житловий будинок розташований за адресою: місто Мукачево, вулиця Пирогова, буд. №5А - повністю та земельну ділянку, яка розташована за адресою: місто Мукачево, вулиця Пирогова, буд.№5А, розміром 0,0093 га. - повністю; за ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, залишити на праві приватної власності квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_2 - повністю та земельну ділянку для обслуговування індивідуального житлового будинку, яка розташована за адресою: село Горбок, вулиця Шевченка, 76, Іршавського району Закарпатської області, розміром 0,2042 га. - повністю.
Судові витрати віднести за рахунок позивача ОСОБА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Закарпатської області, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення, через суд першої інстанції, який виніс оскаржуване судове рішення.
Головуючий М.М.Пак
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2017 |
Оприлюднено | 25.10.2017 |
Номер документу | 69677154 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Пак М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні