Справа № 127/75/17-к
Провадження № 1-в/127/825/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2017 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
особи, стосовно якої розглядається клопотання ОСОБА_4 ,
представника органу з питань пробації ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці подання інспектора Вінницького MРB з питань пробації ЦЗМУ з ПВКП та пробації МЮ про звільнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого: 14 серпня 2017 року Апеляційним судом Вінницької області за ч. 1 ст. 191 КК України на два роки обмеження волі, звільнений з іспитовим строком на два роки, з позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади на підприємствах, в установах та організаціях усіх формах власності, строком на два роки, від призначеного покарання згідно п. «в» ст. 1, ст.15 Закону України «Про амністію у 2016 році», -
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області 04 жовтня 2017 року надійшло подання інспектора Вінницького MРB з питань пробації ЦЗМУ з ПВКП та пробації МЮ про звільнення ОСОБА_4 від призначеного покарання згідно п. «в» ст. 1, ст.15 Закону України «Про амністію у 2016 році».
Подання мотивоване тим, що 14 серпня 2017 року Апеляційним судом Вінницької області ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 191 КК України на два роки обмеження волі, звільнений з іспитовим строком на два роки, з позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади на підприємствах, в установах та організаціях усіх формах власності, строком на два роки. ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, яке відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості та має дитину якій не виповнилось 18 років, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 від 19 вересня 2006 року, ОСОБА_4 підпадає під дію п. «в» ст. 1, ст.15 ЗУ «Про амністію у 2016 році».
В судовому засіданні представник Вінницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ України подання підтримала та просила суд застосувати до ОСОБА_4 . Закон України «Про амністію у 2016 році» та звільнити його від відбування покарання.
Засуджений ОСОБА_4 подання також підтримав та просив застосувати до нього Закон України «Про амністію у 2016 році», оскільки на його утриманні перебуває неповнолітня дитина.
Прокурор проти задоволення подання не заперечив.
Заслухавши пояснення інспектора органу з питань пробації, пояснення засудженого ОСОБА_4 , врахувавши думку прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 85 КК України, на підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Відповідно до вимог ст. 86 КК України амністія оголошується законом України стосовно певної категорії осіб. Законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.
Згідно вимог ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні», амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та цього Закону.
07 вересня 2017 вступив в силу Закон України № 1810-VІІІ від 22.12.2016 «Про амністію у 2016 році».
Відповідно до вимог п. «а» ст. 10 Закону України «Про амністію у 2016 році», питання про застосування амністії до осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та осіб, яких засуджено до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, крім покарання у виді штрафу, - за поданням органу виконання покарань, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, або за клопотанням самої особи, її захисника чи законного представника.
Згідно вимог ст. 3 Закону України «Про застосування амністії в Україні», рішення про застосування чи не застосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.
Судом встановлено, що вироком Апеляційним судом Вінницької області від 14 серпня 2017 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 191 КК України на два роки обмеження волі, звільнений з іспитовим строком на два роки, з позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади на підприємствах, в установах та організаціях усіх формах власності, строком на два роки.
Відповідно до вимог п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, особи, визнані винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, особи, визнані винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, а також особи, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності вказаним Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами.
Згідно вимог ст. 15 Закону України «Про амністію у 2016 році» особи, на яких поширюється дія цього Закону, можуть бути звільнені від відбування основного і додаткового покарання, призначеного судом, крім конфіскації майна, у частині вироку, що не була виконана на день набрання чинності цим Законом.
Як вбачається із копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 19 вересня 2006 року, ОСОБА_4 має неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно вимог ст. 12 КК України, ОСОБА_4 вчинив умисний злочин середньої тяжкості, який вчинено до набрання чинності Законом України «Про амністію у 2016 році».
Враховуючи, вищевикладене суд приходить до висновку, що подання інспектора Вінницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ України про звільнення ОСОБА_4 від призначеного покарання згідно п. «в» ст. 1, ст.15 Закону України «Про амністію у 2016 році» є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 395, 537, 539 КПК України, ст.ст. 74, 85, 86 КК України, Закону України «Про амністію у 2016 році», Закону України «Про застосування амністії в Україні», суд,
У Х В А Л И В:
Подання інспектора Вінницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ України про звільнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від призначеного покарання згідно п. «в» ст. 1, ст.15 Закону України «Про амністію у 2016 році» задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від відбування покарання за вироком Апеляційним судом Вінницької області від 14 серпня 2017 року , на підставі п. «в» ст. 1, ст.15 Закону України «Про амністію у 2016 році».
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 69682823 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Каленяк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні