Вирок
від 23.10.2017 по справі 458/647/17
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/647/17

1-кп/458/99/2017

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2017 року Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

із участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури: ОСОБА_3

та захисника-адвоката: ОСОБА_4

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в місті Турка кримінальне провадження за №12017140340000243 відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, з професійно - технічною освітою, неодруженого, працюючого майстром лісу державного підприємства ,,Старосамбірське лісомисливське господарство, раніше не судимого, по ч.1 ст.367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , працюючи на посаді майстра лісу Стрілківського лісництва державного підприємства ,,Старосамбірське лісомисливське господарство" Старосамбірського району Львівської област, як член лісової охорони, основним завданням, якого є забезпечення охорони лісів від незаконних порубок, всупереч вимог ст.ст.86,89 Лісового кодексу України, які передбачають здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісових ресурсів від незаконних порубок та здійснення охорони і захисту лісу лісовою охороною постійних лісокористувачів, а також всупереч посадової інструкції майстра лісу, з якою він ознайомлений під розпис, як службова особа, неналежно виконував свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, а саме в період часу з 01.12.2016 року по 12.05.2017 року, у ввіреному йому під охорону обході №6 Стрілківського лісництва ДП ,,Старосамбірське лісомисливське господарство" не вживав заходів до заборони незаконної порубки лісу, не виявляв, не затримував та не складав протоколів про лісопорушення на осіб, які вчинили незаконні рубки лісу та не доповідав керівництву Стрілківського лісництва ДП ,,Старосамбірське лісомисливське

господарство" про незаконні рубки, які мали місце у ввіреному йому під охорону кварталі № 32, обходу №6, внаслідок чого спричинено істотну шкоду державним інтересам від самовільної порубки 14 дерев породи ,,ялиця" загальною кубомасою 23 м.куб. в розмірі 104439 грн. .

30 червня 2017 року між начальником Турківського відділу Самбірської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , якому на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні та ОСОБА_5 укладено угоду про визнання винуватості, згідно з якою прокурор та підозрюваний дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій підозрюваного по ч.1 ст.367 КК України, підозрюваний зобов`язався під час судового розгляду у повному обсязі сформульованої підозри беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення. Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 повинен понести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме у виді штрафу 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн. з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій строком на 1 рік, а також отримана згода підозрюваного на його призначення. В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені підозрюваному.

Розглядаючи в порядку ст.314 ч.3 п.1 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно до правил ст.ст.468,469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК та КК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

У судовому засіданні обвинувачений просить угоду про визнання винуватості

укладену між ним та прокурором затвердити і призначити узгоджену в ній міру

покарання та інші передбачені угодою заходи, при цьому беззастережно визнав

себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, в обсязі підозри, дав згоду на застосування узгодженого виду покарання, а також інших заходів у разі затвердження угоди, заявивши,

що здатен реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов`язання.

У судовому засіданні представник цивільного позивача Ісаївської сільської ради Турківського району Львівської області сільський голова ОСОБА_6 не заперечує відносно затвердження угоди про визнання винуватості.

Злочин, у вчиненні якого обвинувачений беззастережно визнав себе винуватим, згідно зі ч.1 ст.367 КК України є злочином середньої тяжкості, від якого потерпілих немає.

Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому судом з`ясовано, що ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, визначені ст.474 ч.4 п.1 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ст. 473 ч.2 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.

Зміст угоди про визнання винуватості відповідає вимогам ст.472 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між начальником Турківського відділу Самбірської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим, її форма та зміст відповідають вимогам КПК та КК України, суд приходить до висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди.

Суд дійшов до висновку про можливість затвердження угоди від 30.16.2017 року про визнання винуватості між прокурором ОСОБА_3 і обвинуваченим та призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.

Речових доказів по справі не має .

Керуючись ст.ст. 314, 373, 374, 472, 474, 475 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

Затвердити угоду від 30 червня 2017 року укладену між начальником Турківського відділу Самбірської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 про визнання винуватості.

ОСОБА_5 визнати винним по ч.1 ст.367 КК України та

призначити йому покарання у виді штрафу 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн. з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст.394 КПК України,

до Апеляційного суду Львівської області через Турківський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копія вироку вручається негайно прокурору та обвинуваченому після його проголошення.

Головуючий:

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення23.10.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69693568
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —458/647/17

Вирок від 23.10.2017

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Федитник І. Д.

Ухвала від 02.08.2017

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Федитник І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні