Придніпровський районний суд м.Черкаси
Номер провадження 1-кс/711/3180/17
Справа № 711/8895/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2017 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що винесене у кримінальному провадженні №12017250000000329 від 19.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364-1 КК України про надання дозволу на проведення огляду місцевості, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , в провадженні якого перебуває кримінальне провадження, звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, за погодженням прокурора відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що винесене у кримінальному провадженні №12017250000000329 від 19.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364-1 КК України про надання дозволу на проведення огляду місцевості Стецівського родовища суглинків, розташованого в адміністративних межах с.Стецівка, Звенигородського району, Черкаської області.
Клопотання мотивоване тим, що службові особи ТОВ «Аллард Буд», зловживаючи своїми повноваженнями, здійснюють незаконну діяльність по видобуванню корисних копалин, що знаходяться у власності держави на теиторії Черкаської області.
19.09.2017 до СУ ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали УСБУ в Черкаській області за заявою гр. ОСОБА_5 щодо незаконного видобутку суглинків ТОВ «Аллард Буд» із родовища, що знаходиться в адміністративних межах с. Стецівка Звенигородського району Черкаської області.
В ході допиту в якості свідка ОСОБА_5 , останній пояснив, що в липні 2017 року в зв`язку із службовим відрядженням він знаходився в с. Стецівка Звенигородського району Черкаської області та від жителів села почув скарги про те, що ТОВ «Аллард Буд» здійснює незаконний видобуток глини в кар`єрі с. Стецівка. Крім того, селяни розповіли, що ТОВ «Аллард Буд», керівником якого є ОСОБА_6 , з суглинків, які останніми незаконно видобуваються з вищевказаного родовища, виготовляють на своєму заводі цеглу, яку в подальшому реалізовують покупцям. В зв`язку з чим, ОСОБА_5 вирішив поїхати до вказаного кар`єру та «на власні очі» пересвідчитись у даній інформації. По приїзду на місце, він дійсно побачив спеціальну техніку, серед яких були: КАМАЗ д.н.з. НОМЕР_1 зеленого кольору, ЗІЛ д.н.з. НОМЕР_2 синього кольору та трактор без номерних знаків. Також у кар`єрі на момент його приїзду працював водій КАМАЗу, який навантаживши ковшем глину на причіп поїхав на територію колишнього цегельного заводу, який на даний час використовує ТОВ «Аллард Буд». Прослідувавши за даним автомобілем, ОСОБА_5 побачив, що на території вказаного заводу знаходиться велика кількість піддонів, заповнених цеглою. В подальшому, ОСОБА_5 через мережу Інтернет вирішив перевірити наявність спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Аллард Буд», однак згідно даних з офіційного сайту вказане товариство не має відповідного дозволу, що свідчить про незаконність видобутку суглинків. Крім того, в мережі Інтернет він переглянув безліч відеороликів з записами інтерв`ю ОСОБА_6 , який вихвалявся виготовленням великих обсягів цегли в кількості 6 тисяч одиниць за добу, при цьому не пояснюючи нічого з приводу походження сировини, яку останній незаконно видобуває з кар`єру та не вказуючи жодних правових підстав щодо використання приміщення колишнього цегельного заводу.
В ході проведення подальшого досудового розслідування було встановлено, що ТОВ «Аллард Буд» (юридична адреса: Черкаська область, м. Ватутіне, пл. Соборності, 1 к.30, ЄДРПОУ 36771519) не отримувало спеціального дозволу на користування надрами, що дає підстави вважати, що діяльність вказаного товариства з видобутку суглинків є незаконною.
На підставі вищевикладеного, у слідства на даний час виникла необхідність в отриманні дозволу суду на проведення огляду території Стецівського родовища суглинків, розташованого в адміністративних межах с.Стецівка, Звенигородського району, Черкаської області на предмет підтвердження факту здійснення ТОВ «Аллард Буд» видобутку корисних копалин (суглинків) з метою виявлення та фіксування відомостей, які можуть мати значення для даного кримінального провадження.
В судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання та просив його задовольнити.
Згідно із нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали кримінального провадження та поданого клопотання, враховуючи тяжкість даного злочину та той факт, що проведення огляду території Стецівського родовища суглинків, розташованого в адміністративних межах с.Стецівка, Звенигородського району, Черкаської області на предмет підтвердження факту здійснення ТОВ «Аллард Буд» видобутку корисних копалин (суглинків), з метою виявлення та фіксування відомостей, які можуть мати значення для даного кримінального провадження, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на проведення огляду території Стецівського родовища суглинків, розташованого в адміністративних межах с.Стецівка, Звенигородського району, Черкаської області , а тому клопотання, як обґрунтоване, підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням.
Відповідно ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно зправилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Пункт 3 статті 237 КПК України передбачає, що зметою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.
Відповідно до ч.ч. 5-7 ст. 237 КПК України встановлено, що при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце огляду до його закінчення та вчинювати будь-які дії, що заважають проведенню огляду. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.
При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 3, 9, 107, 234-237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду місцевості, - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , або слідчим слідчої групи у даному кримінальному провадженні, зметою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення,на проведення огляду місцевості Стецівського родовища суглинків, розташованого в адміністративних межах с.Стецівка, Звенигородського району, Черкаської області.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.
Копії ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 69699492 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні