Справа № 513/695/17
Провадження № 2/513/567/17
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2017 року Саратський районний суд Одеської області у складі: судді Кожокар Т.Я., за участю секретаря Райчевої Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду смт. Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу Родина про розірвання договору оренди земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
у липні 2017 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання договору оренди земельної ділянки. Свій позов обгрунтувала тим, що 29 березня 2016 року померла ОСОБА_2, яка за життя була власником земельної ділянки, кадастровий номер 5124584900:01:002:0531 площею 4,5581 га. Спадщину на належну покійній земельну ділянку, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом прийняла вона - ОСОБА_1.
На даний час вказана земельна ділянка, яка успадкована позивачем перебуває в оренді у сільськогосподарському виробничому кооперативі Родина , на підставі договору оренди землі від 22 вересня 2014 року.
У п.40 договору оренди землі від 22 вересня 2014 року, укладеного між спадкодавцем ОСОБА_2 та орендарем СВК Родина , в особі голови ОСОБА_3, сторони передбачили, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи є підставою для зміни або розірвання договору. Вказаний пункт договору ніким із його учасників не оспорювався й у встановленому законом порядку недійсним не визнавався.
Після оформлення свого права власності на успадковану земельну ділянку позивач повідомила орендаря про офіційне набуття права власності на вказану земельну ділянку, із наданням відповідних копій свідоцтва про право на спадщину за законом та інших документів, а 11 липня 2017 року представник позивача направив на адресу СВК Родина проект угоди, в якій просив останнього за взаємною згодою сторін розірвати договір оренди земельної ділянки від 22 вересня 2014 року, тим самим припинити використання земельної ділянки та повернути її орендодавцеві, в особі спадкоємиці ОСОБА_1
Однак, не зважаючи на це, відповідач продовжує використовувати спірну земельну ділянку в своїх інтересах. Тому, позивачка просила суд розірвати договір оренди землі від 22 вересня 2014 року, зобов'язати СВК "Родина" повернути їй земельну ділянку та стягнути з відповідача судові витрати.
Під час судового розгляду відповідач позов визнав та заявив клопотання про надання часу для укладення мирової угоди.
12 жовтня 2017 року сторони уклали мирову угоду. За умовами укладеної мирової угоди сторони домовились про наступне:
- за взаємною згодою домовились про розірвання договору від 22 вересня 2014 року оренди земельної ділянки загальною площею 4,5581 гектарів, яка знаходиться на території Плахтіївської сільської ради Саратського району Одеської області, кадастровий номер - 5124584900:01:002:0531, та яка належала орендодавцю ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ № 678132 від 19.11.2008 року, на даний час належить ОСОБА_1 на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, зареєстрованому в реєстрі за № 642 від 01.11.2016 року;
- сторони домовились, що відповідач СВК Родина виплачує позивачу ОСОБА_1 орендну плату за 2017 рік в розмірі, передбаченому договором оренди землі від 22 вересня 2014 року. Строк виплати орендної плати встановлюється в п'ятнадцять календарних днів, перебіг якого починається з наступного дня після визнання судом даної мирової угоди.
- позивач відмовляється від своїх позовних вимог до відповідача по оплаті судового збору.
20 жовтня 2017 року сторони звернулися до суду із заявою про визнання укладеної ними мирової угоди та закриття провадження по справі. У судове засідання не з'явилися, просили розглянути справу за їх відсутності, підтримали укладену мирову угоду, просили її затвердити, а провадження в справі закрити.
Розглянувши заяви сторін, вивчивши матеріали справи та укладену мирову угоду, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Стаття 175 ЦПК України встановлює, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов'язків сторін та предмета позову.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну заяву. Якщо мирову угоду або повідомлення про неї викладено в адресованій суду письмовій заяві сторін, ця заява приєднується до справи.
У разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Дана мирова угода направлена сторонами до суду для її затвердження і закриття провадження по справі. Мирова угода сторонами прочитана, відображає їх волевиявлення, наміри та містить предмет і всі суттєві умови, за якими вони хотіли досягти згоди. Сторони заявляють, що умови мирової угоди не суперечать закону і не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб. Цю мирову угоду сторони уклали, керуючись ст. 27, 31, 175 ЦПК України. Наслідки закриття провадження у справі у звязку з укладенням та визнання судом мирової угоди сторонам відомі.
Суд вважає, що вказана мирова угода не протирічить закону та не порушує законні права та інтереси сторін, інших осіб, а тому підлягає затвердженню.
У зв'язку з укладенням мирової угоди провадження в справі слід закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 10, 11, 89, 175, 205, 206, 208-210, 293 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
затвердити мирову угоду від 12 жовтня 2017 року, укладену між ОСОБА_1 та сільськогосподарським виробничим кооперативом "Родіна", в особі голови ОСОБА_3, згідно якої:
- за взаємною згодою сторони домовились про розірвання договору від 22 вересня 2014 року оренди земельної ділянки загальною площею 4,5581 гектарів, яка знаходиться на території Плахтіївської сільської ради Саратського району Одеської області, кадастровий номер - 5124584900:01:002:0531, та яка належала орендодавцю ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ № 678132 від 19.11.2008 року, на даний час належить ОСОБА_1 на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, зареєстрованому в реєстрі за № 642 від 01.11.2016 року;
- сторони домовились, що відповідач сільськогосподарський виробничий кооператив Родина виплачує позивачу ОСОБА_1 орендну плату за 2017 рік в розмірі, передбаченому договором оренди землі від 22 вересня 2014 року. Строк виплати орендної плати встановлюється в п'ятнадцять календарних днів, перебіг якого починається з наступного дня після визнання судом даної мирової угоди;
- позивач ОСОБА_1 відмовляється від своїх позовних вимог до відповідача сільськогосподарського виробничого кооперативу "Родина" по оплаті судового збору.
Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом і діє до повного виконання зобовязання, передбаченого цією мировою угодою.
Провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу Родина про розірвання договору оренди земельної ділянки - закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала суду про затвердження даної мирової угоди є виконавчим документом, згідно з ч. 1 п. 2 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження .
Суддя Т. Я. Кожокар
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2017 |
Оприлюднено | 25.10.2017 |
Номер документу | 69705544 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Кожокар Т. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні