Ухвала
від 23.10.2017 по справі 927/959/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області

Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"23" жовтня 2017 р. № 927/959/17

Суддя Шморгун В.В., розглянувши матеріали позовної заяви № 04-10/17 від 04.10.17

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Новофіл ,

код ЄДРПОУ 32946641, вул. Щорса, 62-В, м. Чернігів, 14017

Відповідач-1: Товариство з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енергетичні ресурси , код ЄДРПОУ 38863805, вул. Вікентія Хвойки, 24, 4 поверх, офіс 461, м. Київ, 04080

Відповідач-2: Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-2 ,

код ЄДРПОУ 14236657, пров. Квартальний, 10-А, м. Чернігів, 14027

Предмет спору: про відшкодування збитків у розмірі 350993,06 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю Новофіл подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енергетичні ресурси та Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-2 , у якому позивач просить суд стягнути солідарно з відповідачів 350993,06 грн завданих збитків внаслідок пошкодження кабельних ліній.

Відповідно до ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Частиною 3 статті 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Згідно зі ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Подана позовна заява підписана представником позивача за довіреністю ОСОБА_1, проте додана копія довіреності №174 від 01.09.2017 не засвідчена взагалі, а отже не можливо встановити, чи підписана позовна заява особою, яка має право її підписувати.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України визначено, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, суд повертає позовну заяву без розгляду.

Відповідно до п. 4, 5 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна зміст позовних вимог; якщо позов подано до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.

У позовній заяві позивачем не викладено обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги до відповідача-2 - Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-2 , а саме не зазначено, в чому полягає його неправомірна поведінка та якими доказами це підтверджується, а посилання позивачем у позовній заяві на думку відповідача-1 щодо вини відповідача-2 у пошкодженні кабельних ліній не є зазначенням змісту позовних вимог до кожного з відповідачів, обставин, доказів, правових норм у розумінні ст. 54 Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, відповідно до ст. 541 Цивільного кодексу України солідарний обов'язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов'язання.

Частиною 1 ст. 1190 Цивільного кодексу України визначено, що особи, спільними діями або бездіяльністю яких було завдано шкоди, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим.

Позивачем у позовній заяві не викладено обставин, не наведено доказів та норм законодавства стосовно спільних дій відповідачів, якими завдано шкоду.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Покладення функцій з виявлення таких обставин на суд є неприпустимим.

Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми, це є підставою для повернення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви справляється судовий збір. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 1. ч. 2 ст. 4).

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, що подається до господарського суду, додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору.

Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України неподання доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі є підставою для повернення позовної заяви без розгляду.

Частиною 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

З вказаних норм випливає, що обов'язок позивача надіслати сторонам копії документів, доданих до позовної заяви, не залежить від того, чи є ці документи у сторони.

З пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, вбачається, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

Таким чином, доказом, що підтверджує саме направлення поштового відправлення, є виданий відправникові розрахунковий документ встановленої форми.

Позивачем до позовної заяви не додано доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам, а саме: опису вкладення у цінний лист та розрахункового документу, виданого відправнику оператором поштового зв'язку (фіскальний чек, квитанція).

Відповідно до положень п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії заяви і доданих до неї документів, суд повертає позовну заяву без розгляду.

Згідно з пунктом 3.5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63Господарського процесуального кодексу України.

За наведених підстав, у їх сукупності, подана позовна заява підлягає поверненню позивачу без розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Також позивачу роз'яснюється наступне.

Згідно зі ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Позивачем до позовної заяви додані копії документів, які не засвідчені взагалі.

Крім того, усі додані до позовної заяви копії документів виготовлені не якісно, брудні, з темними смугами, через що на деяких документах взагалі неможливо розгледіти зазначене в них.

У разі повторного звернення з позовом до суду, позивачу необхідно надати копії документів, виготовлених якісно та засвідчених відповідно до вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003".

Керуючись п. 1, 3, 4, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву та додані до неї документи повернути позивачу без розгляду.

Додаток на 93 арк.

Суддя Шморгун В.В.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення23.10.2017
Оприлюднено26.10.2017
Номер документу69719620
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/959/17

Ухвала від 23.10.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні