СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

№ 760/20600/17

(№1-кс/760/14181/17)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11. 10. 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Грунського О. В. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100090000097, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Грунського О. В. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100090000097, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України.

Подане клопотання обґрунтоване тим, що Київською місцевою прокуратурою №9, в порядку процесуального керівництва, особисто проводяться слідчі (розшукові) та процесуальні дії у кримінальному проваджені за №32016100090000097 від 14.12.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.1 ст.212, ч.3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ "АГРОЄВРОТРЕЙД" (код ЄДР 38869126) за період з 01.12.2015 по 31.12.2015 незаконно сформували власний податковий кредит за рахунок ТОВ АПК Схід на загальну суму 9 196 459,1 грн. В подальшому ТОВ "АГРОЄВРОТРЕЙД" та ТОВ Агро-Еліт відображають поставку ТМЦ на ПП "ВІКТОР І К" (код ЄДР 20651018), яке є фактичним власником торгової марки Королівський смак .

Також, в ході досудового розслідування встановлено групу осіб у складі ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їх пособників, які використовуючи реквізити підприємств, у томі числі, ТОВ "БАЗАЛЬТ ІНВЕСТМЕНТ" (код ЄДР 40218593), ТОВ Курсверх (код ЄДР 40067343), ТОВ "ПРЕСТИЖ КОНСАЛТ ЛТД" (код ЄДР 40147308), ТОВ "КАЛАБРІЯ ПЛЮС" (код ЄДР 39929641) та інших надають послуги по ухиленню від сплати податків суб'єктам реальному сектору економіки.

Допитані особи, які певний час були зазначені як службові особи та засновник ТОВ Курсверх , ТОВ "КАЛАБРІЯ ПЛЮС" та ТОВ "ПРЕСТИЖ КОНСАЛТ ЛТД" показали про свою непричетність до реєстрації та ведення господарської діяльності на очолюваних підприємствах.

Вказані підприємства здійснюють безтоварні операції шляхом документального оформлення придбання однієї групи товарів та послідуючої реалізації іншої групи товарів підприємствам реального сектору економіки. Придбані та реалізовані товари мають різну номенклатуру, а також відмінні за своїми фізичними характеристиками та функціональним призначенням, що вказує на безтоварність здійснюваних операцій.

Зазначена схема дозволяє ухилятись від сплати податків підприємствам реального сектору економіки, а також отримувати необліковані грошові кошти та створює умови для безпідставного завищення валових витрат та податкового кредиту з ПДВ.

Аналізом податкової звітності ТОВ "БАЗАЛЬТ ІНВЕСТМЕНТ" , ТОВ Курсверх , ТОВ "ПРЕСТИЖ КОНСАЛТ ЛТД" , ТОВ "КАЛАБРІЯ ПЛЮС" , що міститься в електронно-аналітичній базі Податковий Блок , Єдиному реєстрі податкових накладних електронно-аналітичної бази Інформаційні ресурси ДПC України та відповідає оригіналам податкових накладних, наданих засобами електронного зв'язку до ДПІ за місцями реєстрації, встановлено, що з метою безпідставного заниження податкових зобов'язань з ПДВ, які виникли у підприємств реального сектору економіки, незаконно формують відповідний обсяг податкового кредиту з ПДВ, за рахунок нібито понесених витрат на придбання продуктів харчування у ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" (код ЄДР 34242657), після чого з метою створення видимості здійснення господарської діяльності, вуалюючи псевдорозрахункові операції, незаконно сформований податковий кредит з ПДВ збалансовують податковими зобов'язаннями на користь підприємств реального сектору економіки, які в даній схемі займають ланку вигодонабувачів.

Тобто, ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" , у результаті відображення реалізації продуктів харчування в адресу фіктивних ТОВ "БАЗАЛЬТ ІНВЕСТМЕНТ" , ТОВ Курсверх , ТОВ "ПРЕСТИЖ КОНСАЛТ ЛТД" , ТОВ "КАЛАБРІЯ ПЛЮС" , сприяє ухиленню від сплати податків третім особам.

Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" у період 2015-2017 років має фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" (код ЄДР 36003603) з реалізації та придбання продуктів харчування.

Прокурор в поданому клопотанні зазначав, що для встановлення усіх обставин здійснення господарської ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" необхідно дослідити первинні документу, які складались за наслідком фінансово-господарських операцій з ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" . Вилучення у ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" фінансово-господарських документів по взаємовідносинам із вищезазначеними суб'єктами підприємницької діяльності є єдиною можливістю дослідити ланцюг злочинної схеми від виконавця до замовника.

В зв'язку із зазначеним прокурор просив про задоволення клопотання.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.

Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, а тому клопотання розглянуто за правилами ч.2 ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як стороною обвинувачення у судовому засіданні доведена необхідність отримання доступу до вказаних документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл прокурору Київської місцевої прокуратури №9 Петруні Р.А. та прокурору Київської місцевої прокуратури №9 Грунському О.В., на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" (код ЄДР 36003603) по взаємовідносинам з ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" (код ЄДР 34242657) за період з 01.01.2015 по теперішній час, з можливістю вилучення їх копій, а саме: договори (угоди, контракти тощо) з відповідними додатками, акти приймання-передачі робіт (послуг, ТМЦ), податкові та видаткові накладні, платіжні документи, оборотно-сальдову відомість по рахунку 631, платіжні документи, векселі, акти приймання-передачі векселів, сертифікати та інші документи, що підтверджують взаємовідносини; особові картки форми №П-2 співробітників ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" , які безпосередньо приймали участь у взаємовідносинах із ТОВ "ТД "КОРОЛІВСЬКИЙ СМАК" із зазначенням підстав та форми їх участі, а також штатний розпис співробітників ТОВ "НОВУС УКРАЇНА" .

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О. В. Бобровник

Зареєстровано 24.10.2017
Оприлюднено 25.10.2017
Дата набрання законної сили 11.10.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону