ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1670/17
23 жовтня 2017 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Дерех Н.В. розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Приватного підприємства "Ліга-2" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Тернопільській області (надалі позивач ГУ ДФС у Тернопільській області) звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Ліга-2" (надалі відповідач, ПП «Ліга-2»), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 33650,58 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань по орендній платі з юридичних осіб та земельного податку на 2016 та 2017 рр., відповідно до поданих декларацій, у відповідача виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами у розмірі 33650,58 грн. Дану заборгованість відповідач добровільно не сплатив, відтак вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не прибув, проте подав до суду письмову заяву, в якій вказує, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить проводити розгляд даної справи без участі уповноваженого представника в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, причин неприбуття суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, встановив наступні факти.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Ліга-2" зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Підволочиському відділенні Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.
Відповідно до ст.67 Конституції України та підпункту 16.1. пункту 16.1 статті 16, пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України (надалі ПК України), на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 6.1. статті 6 ПК України визначено, що податком є обов'язків, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього кодексу. Виконання податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно з статтею 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39. пункт 14.1. стаття 14 ПК України).
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк (підпункт 14.1.156. пункт 14.1. стаття 14 ПК України). Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175. пункт 14.1. стаття 14 ПК України).
Податковий період, порядок обчислення орендної плати за земельні ділянки, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 розділу XIII ПК України (п. 288.7 ст. 288 ПКУ).
У відповідності до п. 285.1 ст. 285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Згідно до п. 286.2 ст. 286 розділу XIII ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст.287 розділу XIII ПК України).
Відповідачем самостійно узгоджувались податкові зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб та земельного податку на 2016 та 2017 pp. шляхом подання відповідних податкових декларацій.
Так, згідно поданої звітності по земельному податку від 22.02.2016 року відповідачем визначено податкове зобов'язання на 2016 рік в розмірі 22277,86 грн. зі сплатою рівними частками щомісяця - 1856,49 грн.
На 2017 рік платником визначено річні зобов'язання згідно декларації від 20.02.2017 року у розмірі 24194,11 грн. із місячними платежами в сумі - 2016,18грн.
Однак відповідачем залишилось фактично не сплачене самостійно визначене податкове зобов'язання за період з вересня 2016 року по липень 2017 року.
По орендній платі з юридичних осіб відповідачем визначено податкове зобов'язання на 2016 рік згідно із декларацією від 22.02.2016 року в розмірі 11912,49грн. зі сплатою рівними частками щомісяця - 992,71грн., а також на 2017 рік декларацією від 20.02.2017 року визначено податкові зобов'язання у розмірі 12627,52грн. зі сплатою рівними частками щомісяця - 1052,29грн. (сплачується с. Кошляки, Підволочиського р-н., Тернопільської області).
По орендній платі з юридичних осіб (сплачується смт. Підволочиськ, Тернопільської області) на 2016 рік платником визначено річні зобов'язання згідно декларації від 22.02.2016 року у розмірі 2385,20 грн. із щомісячними платежами в сумі - 198,77грн.
Виникнення та існування такого податкового боргу підтверджується наявними у матеріалах справи відповідними виписками з інтегрованої картки платника податку та розрахунком суми позовних вимог з податкового боргу.
Так, відповідно до довідки та розрахунку про наявність податкового боргу у ПП "Ліга-2" наявний податковий борг у сумі - 33650,58 грн. в тому числі:
- по платежу земельний податок з юридичних осіб - 21379,51грн.;
- по платежу орендна плата з юридичних осіб - 11277,26 грн. (сплачується с. Кошляки, Підволочиського р-н., Тернопільської області);
- по платежу орендна плата з юридичних осіб - 993,81 грн. (сплачується смт. Підволочиськ, Тернопільської області).
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відтак, у зв'язку із наявністю податкового боргу контролюючим органом виставлено та направлено на адресу боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу від 05.06.2015 року №2242-19. З дати виставлення податкової вимоги, відповідачем податковий борг не погашався, а отже, відповідно до ст.60 ПК України вищевказана податкова вимога не відкликалася. На час розгляду справи судом, доказів погашення податкового боргу відповідачем не надано, та судом не здобуто.
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (пп.20.1.34. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України). Згідно пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Відтак, виходячи з вимог статті 95 Податкового кодексу України, податкова заборгованість платників податків стягується контролюючим органом на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у контролюючого органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Тернопільській області є обґрунтованими, а відтак підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Ліга-2" (вул. Богуна, 2А, смт.Підволочиськ, Підволочиський р-н., Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 25349880) на користь Головного управління ДФС у Тернопільській області (Тернопільська область, м.Тернопіль, вул.Білецька,1, код ЄДРПОУ 39403535) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в розмірі 33650 (тридцять три тисячі шістсот п'ятдесят) грн. 58 коп.:
- по земельному податку з юридичних осіб - 21379 (двадцять одна тисяча триста сімдесят дев'ять) грн. 51 коп. на р/р 33212811700677, код одержувача 37863778, МФО 838012, код бюджетної класифікації 18010500;
- по орендній платі з юридичних осіб - 11277 (одинадцять тисяч двісті сімдесят сім) грн. 26 коп. на р/р 33218812700681, код одержувача 37863778, МФО 838012, код бюджетної класифікації 18010600;
- по орендній платі з юридичних осіб - 993 (дев'ятсот дев'яносто три) грн. 81 коп. на р/р 33211812700677, код одержувача 37863778, МФО 838012, код бюджетної класифікації 18010600.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію постанови надіслати сторонам у справі.
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2017 |
Оприлюднено | 26.10.2017 |
Номер документу | 69722941 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Надія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні