Постанова
від 17.10.2017 по справі 822/2716/17
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/2716/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2017 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К. при секретаріВарченко В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить надати дозвіл на погашення суми податкового боргу Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області (код ЄДРПОУ 08681011) в розмірі 422 828,58 грн. (чотириста двадцять дві тисячі вісімсот двадцять вісім гривень п'ятдесят вісім копійок) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за відповідачем рахується податковий борг в розмірі 422 828,58 грн. та вказує, що відповідач як платник податків зобов'язаний їх сплачувати своєчасно та в повному обсязі.

Славутською об'єднаною державною податковою інспекцією вживались заходи щодо стягнення даного податкового боргу, зокрема виставлялися платіжні вимоги до банківських установ, в яких відкриті банківські рахунки відповідача. Однак вказані заходи не призвели до позитивного результату.

Тому позивач просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області (код ЄДРПОУ 08681011) в розмірі 422 828,58 грн., (чотириста двадцять дві тисячі вісімсот двадцять вісім гривень п'ятдесят вісім копійок) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Представник позивача в судове засідання не прибув, хоча позивач був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином. та подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча відповідач був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином. та подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа, та відповідно до статтей 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків і зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.09.2015 року по справі №822/5256/15 вирішено стягнути з державного підприємства "Підприємство Ізяславської виправної колонії управління пенітенціарної служби України у Хмельницькій області № 31 (код ЄДПРОУ 08681011) податковий борг в сумі 248800 (двісті сорок вісім тисяч вісімсот) грн. 36 коп. з розрахункових рахунків такого платника податків, відкритих у банківських установах, та за рахунок готівки, яка йому належить.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.05.2016 року по справі №822/766/16 вирішено стягнути з державного підприємства "Підприємство Ізяславської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області (№ 31)" (вул.Гагаріна 4, м.Ізяслав, Хмельницька обл., 30300, код ЄДРПОУ 08681011) 251294,12 грн. (двісті п'ятдесят одна тисяча двісті дев'яносто чотири гривні 12 коп.) податкового боргу шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки, що йому належить.

Відповідно до частини 1 статті 255 КАС України постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Згідно з статтею 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з пунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Відповідно до положень підпунктів 95.1 - 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Отже, продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі здійснюється лише у разі недостатності коштів в результаті здійснених заходів щодо стягнення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Судом встановлено, що позивачем було складено акт опису майна Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області у податкову заставу № 1 від 14.04.2016 року, та внесено реєстраційний запис до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, що підтверджується копією витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 49451001 від 20.04.2016 року.

На виконання постанов Хмельницького окружного адміністративного суду позивачем було надіслано в установи банків на рахунки відкриті боржником, інкасові доручення від 12.04.2016 року, дані інкасові доручення були повернуті на адресу позивача без виконання, у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках відповідача, або у зв'язку із арештом рахунків відповідача.

Таким чином, позивачем було вжито всіх можливих і необхідних заходів для погашення податкового боргу відповідача, проте зазначені заходи не призвели до повного погашення боргу.

В силу пункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до пункту 88.1 статті 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 ПК України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Зазначена заборгованість підтверджується розрахунком заборгованості Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області станом на 31.08.2017 року, копіями інкасових доручень, копіями судових рішень про стягнення боргу, іншими матеріалами справи.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статтей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 56, 57, 59, 87, 95 Податкового кодексу України, статтями 9, 11, 86, 159-163, 167 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Надати дозвіл на погашення суми податкового боргу Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 31)" м. Ізяслав Хмельницької області (код ЄДРПОУ 08681011) в розмірі 422 828,58 грн., (чотириста двадцять дві тисячі вісімсот двадцять вісім гривень п'ятдесят вісім копійок) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

В повному обсязі постанова суду буде виготовлена 23.10.2017 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 23 жовтня 2017 року

Суддя /підпис/В.К. Блонський "Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.10.2017
Оприлюднено26.10.2017
Номер документу69723121
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/2716/17

Постанова від 17.10.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

Ухвала від 02.10.2017

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні