Рішення
від 19.10.2017 по справі 910/13913/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.10.2017Справа №910/13913/17

Господарський суд міста Києва у складі судді Демидова В.О., за участю секретаря судового засідання Мельник К.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні

справу № 910/13913/17

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Європа-Транс ЛТД , м. Івано-Франківськ,

до товариства з обмеженою відповідальністю Елагін і К , м. Київ,

про стягнення 14 395,60 грн.,

за участю представників:

позивача - Нечіпайла Р.С. (довіреність від 04.04.2017 №80/7);

відповідача - не з'явився.

Товариство з обмеженою відповідальністю Європа-Транс ЛТД (далі - ТОВ Європа-Транс ЛТД ) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю Елагін і К (далі - ТОВ Елагін і К ) 14 395,60 грн. заборгованості, яка утворилася у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору від 11.02.2016 №1102 про надання транспортно-експедиторських послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом (далі - Договір).

Ухвалою господарського суду міста Києва від 19.08.2017 порушено провадження у справі; розгляд справи призначено на 26.09.2017.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 26.09.2017 відкладено розгляд справи на 19.10.2017.

Позивач 19.10.2017 подав суду додаткові документи для долучення до матеріалів справи.

Представник позивача у судовому засіданні 19.10.2017 надав пояснення по суті спору, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив; відзив на позовну заяву суду не подав.

Ухвали господарського суду міста Києва було надіслано сторонам на адреси, зазначені у позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується відмітками канцелярії на звороті таких ухвал та рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень. До матеріалів справи долучено конверти повернення з юридичної адреси відповідача з відмітками відділення поштового зв'язку інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення та прописом з даної адреси фірма виїхала .

У підпункті 3.9.2 пункту 3.9 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції зазначено, що, у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. Неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту постанови.

Враховуючи наведене та з метою запобігання безпідставному затягуванню розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в судовому засіданні 19.10.2017 без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами (стаття 75 Господарського процесуального кодексу України, далі - ГПК України).

Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, які мають значення для розгляду справи по суті, проаналізувавши встановлені фактичні обставини справи в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

11.02.2016 ТОВ Європа-Транс ЛТД (виконавець) і ТОВ Елагін і К (замовник) укладено Договір, за умовами якого:

- в порядку та на умовах, визначених Договором, виконавець зобов'язується доставити автомобільним транспортом ввірений йому замовником вантаж (відповідно із транспортною накладною) до пункту призначення у встановлений Договором чи замовленням (заявкою) строк та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (вантажоодержувачу), а замовник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену сторонами плату (пункт 1.1 Договору);

- найменування вантажів, їх обсяг (кількість, вага брутто), місце завантаження, строки (дати) приймання вантажів, дати подачі транспортних засобів під завантаження, пункти призначення, особа-вантажоодержувач, строки доставки та передачі одержувачам, інші умови надання транспортних засобів і подання вантажів до перевезення, порядок розрахунків та інші умови перевезень, визначаються в разових заявках на перевезення замовника, які є невід'ємними додатками до Договору (пункт 1.3 Договору);

- ціна Договору дорівнює сумарній вартості наданих виконавцем та прийнятих замовником послуг, пов'язаних із перевезенням вантажу протягом дії Договору (пункт 2.1 Договору);

- розмір плати за перевезення підтверджується у окремих узгоджених заявках на перевезення замовника, що є невід'ємною частиною Договору, і залежить від виду транспортного засобу, виду перевезення, терміновості, маршрутів тощо (пункт 2.2 Договору);

- плата за перевезення здійснюється після його фактичного виконання, протягом 10 банківських днів з моменту отримання оригіналів документів та факту підписання актів приймання-передачі наданих послуг; при відсутності зауважень з приводу організації перевезення вантажів за Договором, замовник підписує акт приймання-передачі наданих послуг протягом 5 (п'яти) банківських днів після його отримання, а також документів, що підтверджують виконання перевезення, а саме оригінал ТТН з відміткою про отримання вантажу вантажоодержувачем або іншого документу, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення; у разі наявності претензій з перевезення вантажу, замовник протягом 5 (п'яти) робочих днів з моменту отримання акта приймання-передачі наданих послуг, зобов'язаний надіслати мотивовану відмову від підписання акта (пункт 2.3 Договору);

- додаткові послуги оплачуються протягом 10 днів після підписання сторонами акта їх приймання-передачі та виставлення виконавцем рахунку на оплату, за умови, що замовник попередньо погодив такі додаткові послуги (пункт 2.4 Договору);

- датою надання послуг за Договором є дата передачі вантажу вантажоодержувачу (замовнику) (пункт 2.6 Договору);

- Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31.12.2016 (пункт 6.1 Договору).

Частиною першою статті 909 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Згідно із частинами першою та другою статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

На виконання умов Договору позивач здійснив перевезення, що підтверджується наявними в матеріалах справи товарно-транспортними накладними від 02.03.2016 №1, №2 і №50. Вказані накладні підписані уповноваженими представниками сторін та скріплені печатками юридичних осіб.

09.08.2017 позивач надіслав відповідачу претензію від 09.08.2017 №ПЕР/ВИХ/2017/00158, в якій вимагав сплатити 14 395,60 грн.

Відповідач відповіді на вказану претензію не надіслав, заборгованість не сплатив.

Відповідно до частини першої статті 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.

Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно з пунктом 2.3 Постанови № 18 якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК України), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи; крім того, неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.

Отже, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

За приписами статті 49 ГПК України судові витрати зі справи слід покласти на відповідача.

Керуючись статтями 43, 49, 82 - 85 ГПК України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Елагін і К (02094, м. Київ, вул. Павла Усенка, 3; ідентифікаційний код 39718568) з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання даного рішення суду, на користь товариства з обмеженою відповідальністю Європа-Транс ЛТД (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, буд. 29, кв. 20; поштова адреса: 03170, м. Київ, вул. Перемоги, буд. 20; ідентифікаційний код 32605152) 14 395 (чотирнадцять тисяч триста дев'яносто п'ять) грн. 60 коп. заборгованості і 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати відповідний наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 23.10.2017.

Суддя В.О. Демидов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2017
Оприлюднено27.10.2017
Номер документу69726006
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13913/17

Рішення від 19.10.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 26.09.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 19.08.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні